12 miesięcy do zdrowszego życia

Jeśli dokonasz gruntownego przeglądu swojego stylu życia, natychmiast poczujesz się onieśmielony, zwolnij i dokonaj jednej niewielkiej zmiany naraz, wykonując 12-miesięczny przewodnik. Każdy miesiąc skupia się na prostej wskazówce, która stopniowo pomoże ci żyć zdrowiej. Te zmiany mają być kumulatywne, więc postępując przez cały rok, trzymaj się tych z poprzedniego miesiąca i dodaj nawyk nowego miesiąca do rutyny. Nie zaczął się w styczniu? Nie ma problemu. Wskakuj w dowolnym momencie! Każdy zdrowy nawyk, który odbierasz, to zdrowy nawyk.

Przewiń w dół planszę, którą możesz przypiąć do tablicy inspiracji Pinteresta. Stworzyliśmy także przydatny kalendarz, który możesz pobrać, wydrukować i opublikować, aby zachować motywację. Może to pomóc w codziennym przypomnieniu, że nie tylko podążasz za modą czy robisz modny trening, ale zamiast tego tworzysz dobre nawyki dla zdrowszego stylu życia. Dodając zdrowy nawyk do codziennej rutyny, do końca roku będziesz żył zdrowiej, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.
12 zdrowych nawyków na ten rok

styczeń
Skoncentruj się na pozytywnym Zrób sobie trochę luzu! Skupianie się na tym, czego nie lubisz w swoim ciele, może sprawić, że będziesz bardziej podatny na choroby, a nikt nie ma czasu na zachorowanie, szczególnie na początku nowego roku. Znajdź rzeczy, które kochasz w swoim ciele – może to być wygląd lub działanie – i połóż na nich większy nacisk. Doceniając swoje unikalne cechy i nie porównując swojego ciała z innymi, możesz poprawić swój wizerunek ciała i zmniejszyć poczucie wstydu. Jeśli potrzebujesz pomocy patrząc na jasną stronę życia, spróbuj zrobić kilka pozdrowień ze słońca. Joga może poprawić nastrój i pomóc złagodzić stres.

luty
Prowadzenie dzienniczka żywności Śledzenie posiłków może sprawić, że będziesz bardziej świadomy tego, co jesz, ile jesz i gdzie możesz podejmować mądrzejsze decyzje. Badania wykazały, że ci, którzy są bardziej pilni w zapisywaniu tego, co jedzą i kiedy je spożywają, odnoszą większe sukcesy w odchudzaniu niż ci, którzy tego nie robią.

Narzędzia takie jak MyFitnessPal doskonale nadają się do śledzenia spożywanych pokarmów i do lepszego poznania, ile kalorii zawierają. Nie wiesz, ile kalorii należy jeść, aby schudnąć? Większość programów Beachbody zawiera kalkulator, który może Ci w tym pomóc. Możesz także użyć tego przydatnego kalkulatora online.

Marsz
Wytnij dodany cukier Owoce są dobre. Candy … nie tak bardzo. A niektóre pokarmy, które wydają się zdrowe, zawierają zaskakującą ilość dodanego cukru, takiego jak woda smakowa, płatki zbożowe i keczup. Wysokie spożycie cukru wiąże się z przybieraniu na wadze, więc gdy pragniesz czegoś słodkiego, sięgnij po owoce. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zrezygnować z cukru.

kwiecień
Zrób to miesiąc przygotowywania posiłków Łatwiej jest jeść czysto, gdy zdrowe posiłki są już w twojej lodówce. Odłóż na bok kilka godzin w każdy weekend, aby zaplanować i przygotować jedzenie na nadchodzący tydzień. Przygotowywanie zdrowych posiłków może utrzymać dietę na dobrej drodze i nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Postępuj zgodnie z tymi pięcioma wskazówkami, aby ułatwić planowanie posiłków i zaglądaj do naszego ostatecznego przewodnika kulinarnego przygotowanego z myślą o tygodniowych planach, przepisach, wskazówkach i nie tylko.

Może
Rozpocznij nowy program treningowy Unikaj utraty masy ciała lub kondycji fizycznej, kierując się do Beachbody On Demand, gdzie znajdziesz setki nowych treningów, które będą stanowić wyzwanie dla twojego ciała, aby stać się silniejszym. Dzięki członkostwu All-Access możesz mieć całą bibliotekę ćwiczeń za pomocą jednego kliknięcia i natychmiastowego dostępu do zupełnie nowych programów, gdy tylko zostaną wydane. Jak to dla jakiejś odmiany? Aby jeszcze bardziej ułatwić sobie życie, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć korzystanie z nowego programu.

czerwiec
Pij wodę każdego ranka Wypij szklankę wody przed rozpoczęciem dnia, aby zapobiec porannej dehydratacji. Nawodnienie jest również niezbędne do ćwiczeń, więc utrzymuj przepływ wody, aby zmaksymalizować wydajność. Oto 25 dodatkowych wskazówek, które pomogą Ci wypić wystarczającą ilość wody każdego dnia. A jeśli nie jesteś wielkim fanem zwykłego H2O, sprawdź te 10 sposobów na dodanie smaku do wody.

lipiec
Celuj na 10 000 kroków dziennie. Chodzenie spala kalorie i może pomóc w walce z zagrożeniami związanymi z siedzącym trybem życia, takim jak otyłość i choroby sercowo-naczyniowe. Dodatkowy bonus to 15-minutowy spacer, który pomoże Ci wydostać się z psychicznego bełkotu i zwiększyć swoją kreatywność o prawie 60%. Ale nie musisz po prostu chodzić w kółko, aby dostać swoje kroki. Sprawdź 14 prostych sposobów, które pomogą Ci podjąć więcej kroków. A jeśli zastanawiasz się, jak te wszystkie kroki się sumują, dowiedz się, jak obliczyć, ile kroków pokonujesz w milę.

sierpień
Zwalczanie niezdrowej żywności Wysoko przetworzona żywność zawierająca cukier, sól, substancje chemiczne i tłuszcze trans prowadzi do problemów zdrowotnych, od otyłości po problemy sercowo-naczyniowe. Unikanie fast-foodów jest również łatwym sposobem na wyeliminowanie z diety pustych kalorii (kalorii pochodzących z pożywienia, które nie zawierają składników odżywczych). Jeśli nie masz pojęcia, od czego zacząć w tym miesiącu, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby zrezygnować z fast foodów.

wrzesień
Włączenie medytacji do codziennej rutyny Zbyt duży stres może utrudniać regenerację mięśni, czyniąc dzień na nogach bardziej bolesnym niż to już jest. Medytacja może zdziałać cuda, aby pomóc w zmniejszeniu poziomu stresu, co z kolei może pomóc w szybszym odzyskaniu zdrowia po urazach, ponieważ stres wpływa na proces gojenia. Zacznij w tym miesiącu od wypróbowania trzech technik medytacyjnych lub spróbuj relaksującej medytacji Zen.

październik
Świętujcie bezmięsny poniedziałek październikowy jest National Vegetarian Month. Bezmięsne przez miesiąc może wprowadzić Cię do nowych zdrowych produktów spożywczych, zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i obniżyć swoje BMI. Sprawdź nasze ulubione wegetariańskie przepisy i wegańskie przepisy na inspirację.

listopad
Trenuj na kłus indyka Daj sobie osiągnąć cel, zapisując się na spacer lub bieg pod koniec miesiąca. Nie biegaczem? Nie lekceważ korzyści płynących z chodzenia! Rutynowa rutyna może pomóc Ci w osiągnięciu celów odchudzających i zdecydowanie lepiej niż siedzieć na kanapie. Zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, dzięki którym treningi piesze będą bardziej skuteczne.

grudzień
Zaspokój Upewnij się, że robisz wystarczająco dużo przymykania oczu podczas pracowitego sezonu wakacyjnego. Zły sen może prowadzić do zwiększenia masy ciała, ale uzyskanie siedmiu godzin lub więcej dobrego snu w ciągu nocy może przyspieszyć utratę wagi. Jeśli próbujesz odpocząć, wypróbuj te naturalne środki, które pomogą Ci zasnąć. (Spoiler: ćwiczenie może pomóc lepiej spać!)

Utrzymaj swój rok w zdrowszym kierunku, wprowadzając jeszcze 15 małych zmian, które mogą doprowadzić do dużych wyników, jeśli chodzi o utratę wagi i osiągnięcie celów.

Dodaj komentarz