3 style przywództwa fitness: zidentyfikuj swoje i naprzód

Wiedza na temat tego, co odróżnia Cię od innych specjalistów od zdrowia i fitnessu, może pomóc Ci przyciągnąć Twoich idealnych klientów do Twojej firmy. Są ludzie, którzy szukają twoich unikalnych zdolności i osobowości. Im bardziej czytelny jest twój styl przywództwa, tym lepiej możesz go komunikować podczas marketingu i tym bardziej wzrasta twoje zaufanie.

Dostępne są liczne oceny osobowości, które pomogą Ci zrozumieć zdolności przywódcze, co z kolei może pomóc Ci pozytywnie wpłynąć na ludzi i stworzyć satysfakcjonującą karierę. Trzy opisane poniżej style przywództwa mogą pomóc w wyjaśnieniu idealnej roli branży fitness. Podczas gdy niektórzy ludzie są mieszanką wszystkich trzech, inni opierają się mocno na jednej lub dwóch osobach.

Przeczytaj opisy i oceń się w skali od 1 do 5, w zależności od tego, jak bardzo identyfikujesz się z każdym z trzech stylów. Wybierz 1, jeśli nie czujesz się w ogóle wyrównany, a 5, jeśli jesteś całkowicie wyrównany, używając odpowiednio 2, 3 lub 4. Idź ze swoją reakcją i pierwszym instynktem, i nie analizuj zbytnio swoich odpowiedzi.
Badacz

Jeśli uwielbiasz się uczyć, zawsze poszukujesz kolejnego kursu kształcenia ustawicznego lub certyfikacji i możesz znaleźć go z nosem zakopanym w książkach fitness, pochylasz się w tym kierunku. Czy lubisz dokładnie badać potrzeby klienta? Czy na ogół jesteś bardziej introwertyczny niż ekstrawertyczny?

Niektórzy specjaliści od zdrowia i fitnessu preferują wizualizację, czytanie i pisanie przez cały dzień. Posiadanie klientów jest po prostu twoją wymówką, aby wykonać wszystkie te badania. Jest to ważne, aby rozpoznać i zorganizować swoją karierę. Tworzenie możliwości wykorzystania tych umiejętności jest kluczowe dla szczęścia i sukcesu.

Wykorzystaj swoje umiejętności badawcze, aby zaimponować klientom wiedzą, ustalić długoterminowe cele, napisać, wykonać pracę administracyjną lub stać się dobrze przygotowanym i skutecznym prezenterem.
Trener

Czy jesteś bardziej ekstrawertyczny niż introwertyczny? Czy czujesz się komfortowo będąc w centrum uwagi? Trenerzy są optymistami i naturalnymi mówcami. Często są to instruktorzy grupowi fitness, nauczyciele, prezenterzy i liderzy zespołów sportowych. Ich postawy są zaraźliwe. Kluczem do satysfakcjonującej kariery jest kultywowanie możliwości zaprezentowania tych umiejętności przed ludźmi, którzy są chętni do zmian.

Użyj swojego głosu i postawy wygranej, aby zainspirować innych podczas tygodnia pracy, abyś poczuł, że naprawdę zmieniasz ludzkie życie.
Gracz zespołowy

Czy jesteś człowiekiem, który się podoba? Czy lubisz słuchać cudzych potrzeb i aspiracji? Jest to bardzo ważna cecha, gdy próbuje się spełnić cele i pragnienia klientów. Jeśli lubisz współpracować z innymi i jesteś dość ekstrawertyczny, to ważne jest, aby otaczać się ludźmi, którzy lubią współpracować w zajęciach fitness.

Korzystaj z sieci kontaktów i swoich zdolności do nawiązywania przyjaźni i tworzenia głębokich więzi z ludźmi, aby czuć się bardziej związani z pracą. Możesz cieszyć się prowadzeniem zespołu fitness jako menedżer.

Mieszanka

Możesz czuć, że posiadasz mieszankę dwóch lub trzech z tych stylów przywództwa. Czy jest ktoś, kto jest całkowicie z tobą związany? Czasami łatwiej jest zobaczyć, kim nie jesteś, niż kim jesteś. Poświęć chwilę, aby zapisać wszystkie słowa i opisy, które najbardziej ci towarzyszyły.
Myśl jak Twoje Wewnętrzne Dziecko

Pamiętaj, aby nie przemyśleć tego procesu. Aby było to proste, zastanów się, co lubisz robić jako dziecko. Grałem nauczyciela i kierownika hotelu, co sprawiło, że stałem się odnoszącym sukcesy właścicielem firmy, prezenterem i pedagogiem. Napisałem też w dzienniku i od najmłodszych lat wysyłałem listy do przyjaciół, więc nic dziwnego, że uwielbiam tworzyć treści! Cieszyłem się także odkrywaniem, co wyjaśnia moją potrzebę nieustannego podejmowania nowych wyzwań jako przedsiębiorcy kariery.
Ankieta Inni ludzie

Poproś pięć osób, które znają Cię dobrze, aby ci powiedziały, jakie są ich mocne strony jako lidera. Przekonasz się, że te same słowa – takie jak ambitne, sympatyczne, uziemione, pewne siebie lub opiekuńcze – pojawiają się wielokrotnie u różnych osób, z którymi rozmawiasz. Myślenie o tym, jakie są mocne strony przywódcze poszczególnych osób, pomoże także lepiej widzieć siebie.
Czas się wyprzedzić

Na koniec rozważ, w jaki sposób możesz dostosować swoją karierę, aby zmaksymalizować swoje naturalne przywództwo. Napisz swoje przemyślenia lub dziennik na temat kierunku, w którym chcesz iść. Istnieje wiele dróg prowadzących do tego samego celu, jakim jest osiągnięcie kariery zawodowej. Musisz po prostu zrobić krok naprzód ze świadomością i bez wątpienia pojawi się bardziej wyrównana ścieżka.

Dodaj komentarz