4 mity o wakacyjnych fitnessach

Eggnog. Ciasto dyniowe. Całodniowe maratony filmowe. Święta mają sposób na sprawienie, że nawet najbardziej zdecydowani ćwiczący się potkną, ale to jest w porządku, ponieważ mamy cztery wakacyjne porady fitness, które pomogą Ci w tym sezonie.

Niektóre pułapki na wakacje są oczywiste, jak zapiekanka z marshmallow słodkich ziemniaków (powiedz „nie” sekundom). Inne są bardziej podstępne (używanie chleba pełnoziarnistego nie sprawia, że ​​farsz jest zdrowy). Ale największą przeszkodą w pozostaniu szczupłym są nasze własne błędne przekonania, mówi Rebecca Rick, M.S., RDN, dietetyk sportowy w eNRG Performance w Littleton w stanie Kolorado.

Oto cztery najczęściej spotykane i cztery łatwe porady i rozwiązania związane z wakacyjnymi fitnessami, które pomogą Ci powitać Nowy Rok szczuplejszymi i silniejszymi niż kiedykolwiek.

Mit: Amerykanie zyskują średnio 5 funtów między Świętem Dziękczynienia a 1 stycznia

Fakt: większość ludzi nie pulsuje podczas wakacji. Według badania w European Journal of Clinical Nutrition średni przyrost masy ciała wynosi około 1,7 kg.

Twój ruch: nie obsesyjnie na tym, co jesz, ale bądź strategiczny w tym zakresie, mówi autor badania, dr Jamie Cooper, profesor nadzwyczajny w dziedzinie żywienia i żywienia na Uniwersytecie w Georgii.

Jeśli przesadzisz podczas kolacji w Święto Dziękczynienia, nie przejmuj się tym – ale także nie objadaj się resztkami przez wiele dni. Zamrozić dodatkową porcję jedzenia w małych porcjach w ciągu następnego miesiąca lub dwóch.

Oto jak dowiedzieć się, co właściwie jest zdrowe na Święto Dziękczynienia.

„Uważaj na to, jak i co jesz na wakacjach” – sugeruje Cooper. „Jeśli masz zamiar zrobić potluck, przynieś zdrowe danie, bo wtedy będziesz wiedział, że masz co najmniej jedną pożywną opcję.” (Nasza sugestia: Palony koper i sałatka farro.)

Mit: Jesteś zbyt zajęty, aby ćwiczyć

Fakt: „Nie jesteś – szczególnie w czasie wakacji” – mówi dr Dale Wagner, profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Stanu Utah, który bada przyrost masy wakacyjnej.

Jasne, wysokokaloryczne posiłki sprawiają, że jesteś powolny, a zimna pogoda sprawia, że ​​treningi na świeżym powietrzu stają się nieprzyjemne. Ale jeśli zarabiasz dodatkowe dni WOM w listopadzie i grudniu, prawdopodobnie masz więcej godzin niż zwykle, by zakradać się do treningu, pomimo zwiększonego zapotrzebowania na grę w Candy Land i oglądania gry The Grinch, mówi Wagner.

Twój ruch: Twórz kreatywne pomysły na spalanie kalorii. „Spójrz na dodatkowy czas wolny jako okazję do robienia rzeczy, których normalnie byś nie zrobił” – mówi Wagner, który sugeruje narciarstwo biegowe lub wędrówki w rakietach śnieżnych rodzinie lub przyjaciołom zamiast, powiedzmy, siedzieć przy ognisku lub telewizji.

Wykonywane z umiarkowaną intensywnością, narciarstwo biegowe pochłania tyle kalorii co bieg na biegówkach (średnio 643 kalorii na godzinę dla osoby o wadze 150 funtów), podczas gdy wędrówki w rakietach śnieżnych są podobne do wędrówek (średnio 379 kalorii na godzinę).

Oczywiście Beachbody oferuje setki szybkich treningów dla każdego celu fitness, wszystkie dostępne do streamingu w dowolnym czasie i dowolnym miejscu w Beachbody On Demand.

Mit: Jeśli jesteś już w dobrej kondycji, masz mniejsze szanse na zdobycie

Fakt: Bycie w formie nie chroni cię przed skutkami nadmiernego zubożenia i bezczynności, wynika z ostatnich badań przeprowadzonych w American Journal of Clinical Nutrition.

Tak, masz więcej „tkanki aktywnej metabolicznie” (tj. Mięśni) niż większość ludzi. Tak, twój metabolizm działa na wyższym poziomie, jeśli ćwiczysz regularnie. Nie, te świadczenia nie trwają długo ani nie chronią przed posiłkiem o wadze 3000 kalorii, takim jak przeciętny obiad w Święto Dziękczynienia.

„Ogólnie rzecz biorąc, korzyści zaczynają zanikać po kilku dniach”, mówi autor badania, dr Dale Schoeller, emerytowany profesor nauk o żywieniu na Uniwersytecie Wisconsin.

Rozciągnij to na dwa tygodnie, a tłuszcz w brzuchu może wzrosnąć o 7 procent, zgodnie z metaanalizą w Journal of Applied Physiology. Możesz nawet zmierzyć swój procent tkanki tłuszczowej samodzielnie, aby zobaczyć zmianę dla siebie.

Twój ruch: skup się. Nie musisz robić ćwiczeń, które normalnie robisz, ale robić coś (jak wyżej wymienione czynności).

„A jeśli możesz, zwiększ liczbę kroków, aby zrekompensować kaloryczne koszty odpustów” – mówi Schoeller.

Szybki 30 minutowy marsz może spalić około 154 kalorii. Jeszcze lepszym celem jest zwiększenie całkowitej liczby codziennych kroków. Strzelaj co najmniej 7 500 kroków dziennie, a wykonuj co najmniej 3000 z rytmem 100 kroków na minutę, zasugeruj badaczom w Laboratorium zachowań behawioralnych w Pennington Biomedical Research Center w Baton Rouge w stanie Luizjana.

Oto 14 różnych sposobów na zrobienie 10 000 kroków.

Mit: Bez względu na to, jaką wagę zyskasz, stracisz w Nowym Roku

Fakt: szanse nie są. Chociaż większość ludzi zyskuje tylko funt lub dwa w czasie wakacji, większość z nich nigdy nie traci tego, według naukowców raportujących w New England Journal of Medicine.

Większość ludzi nie tylko nie realizuje swoich rezolucji, ale także nie ogranicza ich nawyków żywieniowych.

Rzeczywiście, ludzie kupują więcej kalorii o wartości jedzenia od stycznia do marca, niż w jakimkolwiek innym czasie w roku, wynika z badania przeprowadzonego przez Cornell University. Czemu? Ponieważ podczas gdy kupują więcej zdrowej żywności, nie ograniczają niezdrowych.

„Nazywa się to” poznawczym odchyleniem „- mówi autor badania David Just, PhD. „Podnosisz więcej warzyw niż w zeszłym tygodniu, dobrze się z tym czujesz i nagradzasz się smakołykiem.” Rezultat: wyższa wartość kalorii netto.

Twój ruch: Traktuj zakupy spożywcze jak pakowanie na wakacje: stwórz listę, ustal, co jest niezbędne, i pozostaw połowę pozostałych przedmiotów na półce. To powinno dać ci wystarczającą ilość odpustów, aby zaspokoić twoje pragnienia bez nadwyrężania twojej dolnej linii (tylko po to, żeby być jasnym, to jest coś złego w kontekście utraty wagi).

Ponadto, zachowaj swoje listy zakupów przechowywane na telefonie, dzięki czemu można dowiedzieć się, które wysokokaloryczne produkty spożywcze pozwalają sobie na zbyt często, mówi Just.

Dodaj komentarz