5 „musisz” w Twoim pierwszym roku jako specjalista ds. Zdrowia i ćwiczeń

Zdałeś egzamin certyfikacyjny i jesteś gotowy na długą i satysfakcjonującą karierę jako specjalista ds. Zdrowia i ćwiczeń. Aby ustanowić mocne podstawy dla rozwoju osobistego i zawodowego w nadchodzących latach, istnieje kilka podstawowych działań, które należy rozważyć podczas pierwszego roku w tej dziedzinie. Te kroki lub „must dos” pomagają stworzyć doświadczenie, wiedzę i sposób myślenia potrzebne do tego, by stać się sprawcą fitnessu na wysokim poziomie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób pięć z tych „pierwszych kroków” lub rozwoju kariery może postawić cię na przyszły sukces jako profesjonalista.

# 1. Pociąg i autokar. Dużo.

Edukacja i certyfikacja są koniecznością . Jednak nic nie zastąpi dotychczasowego doświadczenia „w okopach” w szkoleniu i coachingu klientów. Zawiłości w poruszaniu się w ludzkich emocjach, motywacjach i innych unikalnych aspektach osobistego treningu i coachingu zdrowia muszą być nauczone w praktyce. Szkolenie dużej liczby lub różnych populacji pozwala nowym specjalistom znaleźć klientów, z którymi mają największą zdolność do łączenia się.

Wielu nowych specjalistów ds. Zdrowia i ćwiczeń ma z góry przyjęte poglądy na temat rodzaju klientów, z którymi chcą pracować, kiedy chcą trenować i ile godzin w tygodniu chcą pracować. Jeśli stanie się profesjonalistą w dziedzinie zdrowia i ćwiczeń jest hobby lub „pobudką”, jest to w porządku. Jednak aby naprawdę dowiedzieć się, jak pozytywnie wpłynąć na ludzi i stworzyć długotrwałą karierę, udostępnienie się do obsługi klientów jest nieocenione. Powiedzenie „tak” tak często, jak to możliwe, pomoże w tym zakresie.

Wczesne poranki? Tak. Weekendy? Tak. Trudni klienci? Tak. Grupy? Tak. Wyzwania powodują przyspieszony wzrost. Nagrywaj programy i postępuj, zaczynając rozumieć, co sprawia, że ​​różni ludzie się zaznaczają. W tej wczesnej fazie eksploracji kariery masz okazję dowiedzieć się, komu chcesz pomóc i jak chcesz im pomóc. Dzięki temu doświadczeniu możesz wyznaczyć celowy kurs na długą i udaną karierę.

# 2. Słuchaj

Specjaliści ds. Zdrowia i ćwiczeń są zawsze podekscytowani dzieleniem się swoją wiedzą, wiedzą i doświadczeniem. W końcu jest to „produkt”, który klienci kupują, gdy zachowują usługi trenera lub trenera zdrowia. To powiedziawszy, ważne jest, aby uświadomić sobie, że klienci to ludzie. Chcą wkładu, ale chcą również wiedzieć, że ich pomysły i obawy są słyszane.

Podczas wstępnej konsultacji nowi klienci mogą znajdować się w trudnym miejscu. Mogą czuć się onieśmieleni przez niezwykle sprawnego trenera przed nimi. W tej dynamice mogą czuć się skompilowani, by zwracać uwagę na to, co powiedzieli im w tej sytuacji ich lekarz / współmałżonek / artykuł w magazynie. (Schudnij. Popraw zdrowie. Stań się silniejszy.) Chociaż te stwierdzenia mogą być częścią powodów, dla których szukają twoich usług, mogą nie być wygodne dzieląc się więcej osobistymi spostrzeżeniami na temat tego, dlaczego zaangażowanie w zmianę stylu życia jest ważne. Co mówią, że nie mogą opowiedzieć o tym, czego tak naprawdę chcą od siebie, jako trenera lub trenera zdrowia.

Profesjonalista ds. Zdrowia i ćwiczeń, który odkłada osobiste opinie i osądy, skupiając się na słuchaniu swoich klientów w całym związku, ma szansę wywierać ogromny wpływ. Gdy początkowa niepewność zniknie, a zaufanie zostanie ustanowione, klienci będą dzielić się bardziej osobistymi informacjami na temat tego, co ich przeraża, motywuje i inspiruje. Specjaliści, którzy uczą się słuchać, mogą szybko zebrać te wskazówki i powoli formować swoje podejście do usług, aby zmaksymalizować długoterminowy sukces.

# 3. Weź udział w konferencji lub warsztacie.

Konferencje i warsztaty fitness dają profesjonalistom możliwość zdobycia nowej wiedzy, perspektyw i sieci podobnie myślących profesjonalistów. Podczas tych wydarzeń weterani branży dzielą się swoimi wyzwaniami i sukcesami, często pomagając w skróceniu krzywej uczenia się dla nowych profesjonalistów.

Spędzanie godzin i godzin na podłodze treningowej może ułatwić popadnięcie w pojedynczy dogmat treningowy. Chociaż to pojedyncze podejście może początkowo być pomocne dla kilku klientów, plateau wiedzy i progresji tworzy apatię zarówno dla klienta, jak i dla trenera. Konferencje i warsztaty pomagają poszerzyć zestaw narzędzi dla profesjonalistów, oferując wiele podejść i rozwiązań do rozwiązywania problemów klientów.

Ponadto konferencje i warsztaty fitness gromadzą specjalistów o podobnych poglądach, oferując możliwości nawiązywania kontaktów i współpracy. Z biegiem czasu nowi specjaliści ds. Zdrowia i ćwiczeń dowiadują się, że aby osiągnąć szczytne cele, nie mogą tego zrobić sami. Znalezienie innych, które dzielą sposób myślenia lub misję na początku swojej kariery, jest potężnym krokiem w tworzeniu przyszłych możliwości.

# 4. Szukaj ciągłej edukacji.

Podczas gdy większość uniwersytetów i programów certyfikacyjnych zapewnia odpowiednią bazę wiedzy, aby rozpocząć profesjonalną karierę fitness, wiedza ta powinna nadal rosnąć. W trakcie pierwszego roku rozwijaj nawyk lub stale szukaj wiedzy. Czytanie i / lub słuchanie co najmniej jednej książki lub poszukiwanie innego długiego materiału edukacyjnego (seria DVD, webinaria itp.) Co miesiąc to dobry początek.

W dobie Internetu informacje są obfite. Codzienne informacje są dostępne w wielu krótkich formatach edukacyjnych, takich jak blogi, artykuły badawcze, filmy z YouTube i wiele innych. Po znalezieniu wiarygodnego źródła informacji rozwijaj codzienną rutynę lub korzystaj z tego typu edukacji.

# 5. Znajdź mentora.

Doświadczony i doświadczony mentor jest niezrównanym cennym zasobem dla początkującego lekarza i profesjonalisty. Poruszanie się po pierwszych kilku latach w branży może być przytłaczające. Zaufany profesjonalista, który ma doświadczenie i sukces w świecie fitness, może dostarczyć cennych porad i informacji na temat szkoleń, biznesu, a nawet spraw osobistych.

Stworzenie tego związku na wczesnym etapie jest znaczącą zaletą twojej zdolności do rozwoju zarówno osobiście, jak i zawodowo. Mentoring można zrobić online lub osobiście; może to być formalne (płatne konsultacje) lub nieformalne. Tak czy inaczej, ręka prowadząca pomaga ustalić drogę do sukcesu podczas pierwszych lat pracy w terenie.

Te pięć musi zapewnić początkowe paliwo dla edukacji, doświadczenia i inspiracji w dziedzinie fitness. Specjaliści, którzy tworzą te nawyki w ciągu pierwszego roku, mogą stworzyć długą i satysfakcjonującą karierę, pomagając ludziom żyć najlepiej.

http://terazwsieci.pl/
http://www.gajg.pl/
http://www.3pionki.pl/
http://www.bud-len.pl/

Dodaj komentarz