5 sposobów przejścia ciężkiego treningu

Walczę z zestawem skoków Gap w minutę 36 Plys X P90X. To ciężki trening i podaję mi tyłek.

Oddycham ciężko, pot ścieka na dywan, a mokry makaron, który zwykłem nazywać nogami, może nie pozwolić mi oczyścić kolejną niewidzialną lukę, na którą Tony Horton nalega, żebym przeskoczył.

Chcę zrezygnować i zrobić coś innego – cokolwiek – zamiast ukończyć resztę treningu. Ale ja nie. Z jakiegoś powodu ważne jest, aby udowodnić, że nie jestem zwolennikiem!

Problem w tym, że to nie do końca prawda. Mimo, że wystawiłem ten, częściej płacę za moje treningi, co chciałbym przyznać. Jestem zbyt zmęczony. Jestem zbyt naciskany na czas. Jestem już zbyt rozdarty.

Okay, ta ostatnia to kłamstwo, ale wpadłeś na pomysł: produkuję powody, dla których zatrzymanie się ma więcej sensu niż pozostawanie z nim.

Nie jestem pewien, dlaczego tak robię, a co ważniejsze, jak odwrócić ten proces. Na szczęście, psycholog sportowy Dr. JoAnn Dahlkoetter, autor Sportowego Psychologicz- nego coachingu dla Twojego Performing Edge: Mentalnego treningu w sporcie, biznesie i życiu.

Dr Dahlkoetter pracował z najlepszymi sportowcami, w tym pięcioma olimpijskimi medalistami ze złotego medalu, a także z niezliczonymi ludźmi, którzy po prostu chcą żyć zdrowo i wyglądać w przyzwoitym nagości. W 1980 r. Wygrała też Maraton w San Francisco. Wie więc, co zrobić, aby przejść ciężki trening.
Jak przepchnąć ciężki trening
1. Mentalnie się przygotuj

„Ludzie mogą nie zdać sobie sprawy z braku kontaktu ze swoim ciałem” – mówi dr Dahlkoetter. Niektóre treningi Beachbody cię zniszczą. Jest powód, dla którego trening plyometryczny w P90X2 nazywa się Plyocide, a nie Plyo-this-might-be-kinda-tough.

Jednak zrozumienie, zaakceptowanie i przewidzenie, że jesteś zarejestrowany, aby zmierzyć się z ciężkim treningiem, może pomóc ci zmierzyć się z wyzwaniem i zmobilizować siły do ​​pokonania go.
2. Znajdź znajomego treningu

Jeśli podczas wyczerpującego treningu znajdziesz przerwę od robienia przerwy po zakończeniu przerwy, zwerbuj kogoś, by trenował z tobą. Naukowcy z Kansas State University odkryli, że ludzie trenują z bardziej wykwalifikowanym partnerem treningowym, który nie dopinguje cię do ciężkiego treningu przez dłuższy czas. To dlatego, że postawa konkurencyjna sprawia, że ​​masz awersję do poczucia „słabego ogniwa” i zachęca cię do cięższej pracy.
3. Zapoznaj się z procedurą

Zadbaj o to, aby sesja treningowa była traktowana priorytetowo, tak jak inne ważne codzienne czynności, takie jak mycie zębów, czas na pracę lub gra o tron ​​DVR.

„Zbuduj rutynę, aby codziennie wykonywać swój trening o tej samej porze” – mówi dr Dahlkoetter. „Jeśli nie masz rutyny, trening staje się niskim priorytetem, który może zostać przeoczony.”

4. Określ swoje cele

Zamiast mówić, że chcesz „schudnąć” lub „wyglądać lepiej”, wymyślić konkretne cele, które chcesz osiągnąć, np. „Stracić sześć funtów” lub „w końcu dopasować się do mojego singletu z college’u”. Te szczegóły zapewnią ci coś namacalnego, do czego dążyć.

Mądry. (konkretna, mierzalna, osiągalna, realistyczna, ukierunkowana na czas) technika celowania okazała się skuteczna przy konstruowaniu planu ataku, niezależnie od tego, czy zajmujesz się projektami pracy, czy przechodzi ciężki trening.
5. Użyj 3 Ps

To może brzmieć lekko drażliwie, ale doktor Dahlkoetter ma trzy obrazy z pozytywnym nastawieniem, słowa mocy i obecne skupienie, które mogą pomóc.

Badania pokazują, że sportowcy, którzy używają pozytywnych obrazów, aby zwizualizować swoją wygraną, są bardziej skłonni do odniesienia sukcesu. Wizualizuj cały proces, od kładzenia się do łóżka we właściwym czasie, aż do ukończenia ciężkiego treningu, a będziesz bardziej prawdopodobne, że przez to przejdziesz, poprawiając ogólną koncentrację w procesie.

Następnie stwórz „słowa mocy”, które pomogą ci przetrwać te trudne momenty. Zwykle wypluwam czteroliterowe słowa po około 25 minutach większości moich ćwiczeń. Zamiast tego spróbuj tego ćwiczenia: na kartce papieru, napisz wszystkie swoje wymówki, wątpliwości i negatywne myśli o treningu po lewej stronie. Po prawej stronie napisz coś przeciwnego do tego. Na przykład: jeśli piszesz, że jesteś „zbyt zmęczony” po lewej stronie, napisz swój „umysł i ciało są silniejsze i zdrowsze każdego dnia” po prawej stronie. Kiedy jesteś w tyle, przypomnij sobie te rzeczy, które napisałeś po prawej stronie gazety.

Wreszcie skup się na teraźniejszości. Od martwienia się o pracę do rodziny, do tego, czy 66th of the Northern 66ers zamierzają pokryć linię startową (pozwalam, by jeździli na was, chłopaki), wszyscy mamy mnóstwo codziennych stresów, z którymi musimy się zmagać. Twój trening nie powinien być jednym z nich. W rzeczywistości może to być jedyna godzina dnia, w której skupisz się wyłącznie na sobie. Aby to zrobić i zaoferować najlepszy wysiłek, musisz być obecny od początku do końca.

To powiedziawszy, podczas siedzenia w ścianie lub innych trudnych ruchów, które nie stwarzają dużego ryzyka obrażeń, możesz swobodnie pozwolić swojej uwadze wędrować do swojego szczęśliwego miejsca.

Dodaj komentarz