5 sposobów resetowania i rewitalizacji w nowym roku

Zegar uderza, piłka spada, a szampan wyskakuje. Kolejny nowy rok jest tutaj.

Dla wielu Nowy Rok oznacza czysty łupek. Są ustawione. Nowy początek życia, w którym chcemy żyć. Zwalczamy magię tego czystego arkusza, aby ludzie byli zdrowsi, lepsi i lepsi.

Niestety, większość z tych rozwiązań jest zepsuta tak szybko, jak są one wykonane. Dochodzimy do wniosku, że zaawansowanie czasu nie jest przecież magią. Pomimo innej daty, którą piszemy na temat naszych czeków, nadal jesteśmy tą samą osobą, która żyje w tym samym życiu z takimi samymi wyzwaniami i obawami.

To prawda, że ​​będziecie tą samą osobą po tym, jak zegar uderzy 12 stycznia 1 stycznia, ale to dobra wiadomość! Będziesz mieć wyzwania i obawy, jak każdego roku, ale w tym roku zdaj sobie sprawę, że świat cię potrzebuje!

Uświadom sobie, że masz dar, którego nikt inny nie ma. Kluczem do wspaniałego roku 2017 i później jest znalezienie i udostępnienie tego prezentu. Ta podróż wymaga najlepszego z twojej fizycznej, emocjonalnej, umysłowej i duchowej jaźni. Nie perfekcja – po prostu najlepsza.

Oto pięć sposobów na zresetowanie i ożywienie twojego ciała, serca, umysłu i duszy dla twojej misji, by połączyć się ze swoim najlepszym ja.

1. Aktywnie praktykujcie współczucie.

Zdolność do praktykowania współczucia została powiązana z wielkimi zgłoszonymi poziomami osobistego szczęścia i spełnienia. Podobnie jak w przypadku ćwiczeń, wielkie wyzwanie, jakim stawiasz te „mięśnie” pod, tym większa korzyść.

Czy możesz poczuć współczucie dla tych, którzy wyrządzili ci jakąś krzywdę? Czy możesz odczuwać współczucie dla tych, z którymi się nie zgadzasz? Czy możesz odczuwać współczucie dla kogoś, po prostu dlatego, że jest człowiekiem, czy wrogiem czy przyjacielem? To może być jeden z najtrudniejszych „treningów”, w ciągu których twoje mięśnie współczucia przejdą w życiu. Czy jesteś gotowy na wyzwanie?

2. Przestań być zajęty. Zacznij być celowy.

Zajęty jest odznaką dla tych, którym brakuje celu. Jak na ironię, celebrujemy to pojęcie „robienia wielu rzeczy ciągle” w naszym społeczeństwie. Ale jak to się opłaca? Ile z tych nieskończonych „rzeczy” robimy naprawdę dobrze?

Podobnie jak w ubiegłym roku, Nowy Rok przyniesie te same wymagania z każdego kierunku. W tym roku jednak poświęć chwilę i określ cel za wszystkim, co robisz. Traktuj to jako osobistą misję. W jaki sposób robisz to, co robisz codziennie w domu, w pracy, w życiu społecznym i poza nią, dostosowując się do swoich prawdziwych wartości i przekonań?

Jako ludzie jesteśmy naturalnymi poszukiwaczami celu. Jeśli nie potrzebujemy czasu, aby określić, jaki jest ten cel, podrapujemy ten „zajęty”. Zajęty jest szalony; cel jest skierowany. „Zajęty” pozwala na osobiste inwestycje w energię w trywialny i niejasny. „Cel” koncentruje się na osobistych inwestycjach w energię w istotnych i istotnych.

Poświęć chwilę i zapisz od 5 do 10 słów, które chcesz mieć na swoim epitafium. Jak to, co robisz, powiedzmy, marzysz i dzielisz się z innymi na co dzień, odzwierciedlają te słowa? Użyj ich jako przewodnika, aby pobić się życiem w celu.

3. Zdefiniuj własne bariery.

W życiu jest tyle „zewnętrznych” rzeczy, które mogą rzucić wyzwanie naszej zdolności do rozwoju. Jednak ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z barier, które sami stawiamy, które stoją na drodze naszej podróży, aby znaleźć i podzielić się naszym darem.

Chcemy obudzić się z energią, ale pozostać późno w nocy przed oglądaniem telewizji.
Chcemy być bardziej pozytywni, ale otaczać się negatywnymi ludźmi.
Postanawiamy ćwiczyć i jeść lepiej, ale tworzymy nierealistyczne oczekiwania co do przestrzegania, co czyni niepowodzenie nieuniknionym.
Chcemy czuć się spełnionym, ale wypełniamy nasz wolny czas bezsensownymi działaniami.

Lista jest długa.

Ważne jest, aby być uczciwym wobec siebie w definiowaniu tych barier, abyśmy mogli je przełamać. Ten proces nie jest jednak łatwy. Pozwoliliśmy i wspieraliśmy nałożone przez siebie bariery w naszym życiu, ponieważ jest to łatwiejsze niż podejmowanie działań. Zapewniają szybkie i łatwe „wyjście”, gdy coś nie idzie dobrze. Jednak z natury jesteśmy poszukiwaczami celów. Kiedy nasze działania są zgodne z naszym celem, jesteśmy szczęśliwsi, bardziej spełnieni i pobudzeni.

Jeśli chcesz podjąć kroki, aby przełamać bariery w swoim życiu, zacznij od zastanowienia się, dlaczego chciałbyś to zrobić. Kim mógłbyś się stać? Czy to dla ciebie ważne? Czy to niezbędne? Co jeśli nie uda ci się żyć w zgodzie z osobą, którą chcesz zapamiętać?

Zacznij od jednej bariery naraz i skup się na misji osobistej zmiany przez 90 dni.

4. Przestań uciekać od stresu.

Z definicji stres jest naszą odpowiedzią na zmiany. Myślimy, że przybraliśmy algorytm pewności i przewidywalności, a następnie BAM! W naszym równaniu coś wyrzuca klucz małpy.

Powiedziano nam, że stres nas zabije, więc uciekamy i ukrywamy się przed wyzwaniami, które są nowe i nieprzewidywalne.

Badania jednak wykazały, że negatywny wpływ „stresu” w naszym życiu jest zależny od naszej percepcji. Jeśli spędzasz swój czas na ukrywaniu się przed nim, stres jest jak drapieżnik, który cię dopadnie i zabije.

Jednakże, jeśli znajdziesz celowe wyzwanie, jak w poczuciu konkurencji, nowe, nowe i często niepewne rzeczy w twoim życiu, nadal będziesz wykazywał fizjologiczną reakcję na stres, ale nie wpłynie to negatywnie na twoje zdrowie.

Stres jest naturalną, często nieprzyjemną reakcją fizjologiczną na zmiany. Jest również konieczne do wzrostu w każdej dziedzinie życia. Rozważ swoje najcenniejsze osiągnięcia. Prawdopodobnie wiązały się z oczekiwaniem, nowością, rozwiązywaniem problemów i niepewnością. Dostosowałeś i rozszerzyłeś swoją pojemność i wydajność, aby sprostać tym wymaganiom, a teraz jesteś dla niej lepszą osobą.

Wyzwanie jest równe wzrostowi. Rosną w tym roku!

5. Zagraj!

Kiedy dzieci bawią się, pobudzają kreatywność, stymulują relacje między mózgiem a ciałem i uczą się wartościowych lekcji społecznych. Badania sugerują, że to samo dzieje się z dorosłymi.

Kiedy ostatnio robiłeś coś fizycznego tylko dlatego, że było fajnie? Jak się czuje twoje ciało, umysł i dusza? Gra dla dorosłych przybiera wiele form i potrzebujemy jej, aby nasz mózg rozwijał się i wprowadzał innowacje.

• Graj w chowanego ze swoimi dziećmi.
• Umieść obręcz do koszykówki NERF w swoim biurze.
• Odtwórz połowu.
• Dołącz do dorosłej ligi sportowej, najlepiej z nieznanym sportem.
• Znajdź powód do śmiechu.

„Gra” w naszym mózgu wydaje się być miejscem, w którym powstają najbardziej kreatywne, innowacyjne pomysły i rozwiązania problemów. To tam rodzimy współczucie i zrozumienie dla innych. Dodanie tego do naszego życia może wymagać zaplanowania go lub tylko pozwolenia na to. To NIE jest kiepskie wykorzystanie czasu. To potężny atak na życie, który szybko doprowadza nas do kontaktu z naszymi najlepszymi.

Nowy Rok przynosi wiele okazji wyjątkowej, potężnej i wpływowej osobie, którą jest TY. Aby uczynić ten rok niezwykłym, zacznij od zresetowania i ożywienia umysłu, ciała i duszy. Przekaż swoją odnowioną energię i zobowiązanie do dzielenia się prezentem ze światem.

Dodaj komentarz