5 wskazówek, aby przestać odpadać z wagonu

Jestem pewny, że wielu z was doświadczyło tego w pewnym momencie swojej podróży odchudzającej: Właśnie znalazłeś magiczne rozwiązanie, aby stracić dodatkową wagę i utrzymać ją na zawsze. Dowiesz się, co jeść na przedstawionym planie, kupić artykuły spożywcze potrzebne do przestrzegania go i przyjąć reżim ćwiczeń, który zaleca. Śledzisz program przez dwa tygodnie i wiesz co? Tracisz trochę wagi, czujesz się lepiej i lubisz, jak twoje ubrania pasują. Powodzenie!

Wtedy zdarza się.

W biurze był tort urodzinowy. Twój partner cię opuścił. Twój szef cię upomniał. Poszedłeś na lunch ze swoimi współpracownikami.

Zanim się zorientujesz, miałeś „przykrywkę na przekąskę”, która może zacząć się od oszustwa, ale szybko może się rozpalić. Wkradł się do ciebie bez twojej świadomej wiedzy i wbił ci głowę w torbę chipsów ziemniaczanych.

Po przejściu przekąsek pojawia się ściana wstydu, która wysyła cię w otchłań rozpaczy i nienawiści do samego siebie. Zadajesz sobie pytanie: „Dlaczego to zrobiłem? Teraz naprawdę to dmuchnę! ”

Czując się jak niepowodzenie, porzucasz dietę i wracasz do swoich dawnych schematów. Waga, którą straciłeś wkrótce wróci, wraz z dodatkowym dodatkiem.

W przypadku, gdy zastanawiasz się: Jeden posiłek czy oszust nie rozwiąże całej twojej ciężkiej pracy. Nie mówimy o pobłażaniu raz na jakiś czas. Lub nawet dzień po święcie dziękczynienia (i, bądźmy szczerzy, wino) kac. Mówimy o zachowaniu, które powoduje, że wyrzucasz ręce w górę i mówisz, zapomnij o diecie, kontrolowaniu porcji, treningach, wczesnym łóżku, itp., I powracając do niezdrowych nawyków, które powodowały przyrost wagi w pierwsze miejsce.

Dlaczego tak się dzieje?

Pułapka # 1: Nowe początki

Ludzkie istoty cieszą się nowymi i ekscytującymi rzeczami. Może to zabrzmieć dziwnie, ale czasem fajnie jest rozpocząć nową dietę lub wykonywać ćwiczenia. Możesz wypróbować nowe przepisy i nowe procedury treningowe, a także wszystkie gadżety, które śledzą wszystkie Twoje dane. Ale kiedy początkowa ekscytacja przygasa, znudzi nam się. Albo stres – zarówno fizyczny, jak i psychiczny – utrzymania rutyny wydaje się przytłaczający. Zanim będzie można zobaczyć dowody (w lustrze, na skali, w rozmiarze spodni, w komplementach), w jaki sposób wstawanie przed wszystkimi innymi w domu, aby ukończyć trening CORE DE FORCE przed rozpoczęciem szkoły i dnia pracy może przynieść korzyści zdrowie, postawę, sen i talię, zrezygnowałeś.
Pitfall # 2: Krótki i słodki

Mamy też tendencję do krótkich okresów uwagi i oczekujemy natychmiastowych rezultatów, które nie wymagają dużego cierpienia z naszej strony. Cierpienie nie musi być fizycznym bólem – chociaż ból, jaki odczuwasz, gdy zaczynasz rutynę treningową, może się liczyć – może to być również uciążliwość nie zamawiania twojego zwykłego niezdrowego napoju kawowego, unikania frytek lub przygotowywania zdrowych posiłków przed czas zamiast przesiadywania na kanapie.
Pułapka # 3: Nierealistyczne oczekiwania

Gdyby udało się stracić ogromną wagę w krótkim czasie i utrzymać ją do końca naszego życia, nikt z nas nie byłby w tej sytuacji w pierwszej kolejności. Utrata, zdrowa utrata masy ciała i jej utrzymanie wymagają czasu, wytrzymałości i cierpliwości.

Aby zatrzymać błędny cykl odchudzania, musisz znaleźć sposób, aby sobie z nim poradzić. Jeśli identyfikujesz się z jedną lub wszystkimi pułapkami wymienionymi powyżej, pierwszym krokiem jest rozpoznanie, że robisz te rzeczy. Następnie musisz zastosować strategie, które powstrzymają Cię przed angażowaniem się w niezdrowy cykl, abyś mógł ostatecznie osiągnąć cele odchudzania, zdrowia i sprawności fizycznej.
5 wskazówek, jak uniknąć tych pułapek utraty wagi

5 porad, aby przestać odpadać z wagonu
1. Skoncentruj się na wielkim obrazie

Potwierdź chęć nowości i zaspokojenia tych potrzeb w innych dziedzinach życia, zanim skończy się nowa dieta i / lub rutynowe ćwiczenia. Na przykład możesz spróbować nowego sportu lub hobby. Lub zamiast wypróbować nową klasę ćwiczeń grupowych w tym drogim butiku fitness, przetestuj nową rutynę treningową w zaciszu własnego domu. Beachbody on Demand daje ci dostęp do ponad 40 planów ćwiczeń, a także ekskluzywne treningi z trenerami Beachbody, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Spójrz też na resztę swojego życia, aby zobaczyć, jakie realistyczne, trwałe zmiany lub dodatki musisz wprowadzić, aby osiągnąć swoje cele. Na przykład, jeśli pomijasz swoje wieczorne treningi z powodu obowiązków związanych z pracą, planujesz zmiany u dzieci lub chcesz zjeść kolację przed godziną 21, stopniowo zmieniaj swój harmonogram, aby w końcu stać się jednym z tych godnych pozazdroszczenia ludzi, którzy budzą się , działa, zjada zdrowe śniadanie i jest gotowy, aby stawić czoła dniu przed godziną 9:00. Może zająć trochę prób i błędów, w tym wcześniejsze pójście do łóżka, pozwalając na tylko jedną drzemkę i ustawienie sprzętu treningowego na noc przed, ale na dłuższą metę będzie to warte swojej ceny.

Niezależnie od tego, jakie będą długoterminowe strategie, staraj się pamiętać, że życie może być nieprzewidywalne. Pozwól na trochę pokoju i porozmawiaj o tym, co zrobić, jeśli musisz przenieść poranny trening do pory obiadowej, a nawet na inny dzień. Pamiętaj, aby w ogólnym planie uwzględnić specjalne okazje, takie jak urodziny, posiłki i wakacje. Powinieneś być w stanie objąć życie i cieszyć się nim, bez względu na to, czy masz funty do stracenia. Jeśli nie podążasz za rutynowym planem ćwiczeń lub planem jedzenia, który pomoże ci to zrobić, czas na ponowną ocenę.

2. Zaakceptuj, że „zdrowy” jest stylem życia

Pomyśl o utracie wagi i konserwacji jako maraton zamiast sprintu. Lub, jeśli nienawidzisz biegać, pomyśl o przyjęciu zdrowego stylu życia, który obejmuje czyste jedzenie, ćwiczenia, spokojny sen i codzienną aktywność jako proces, w którym musisz nauczyć się czołgać, zanim będziesz mógł chodzić. Jeśli zastanowisz się nad swoją walką z ciężarem, prawdopodobnie odkryjesz, że zajęło ci lata, aby dostać się tam, gdzie jesteś dzisiaj. Podobnie, może upłynąć wiele lat, aby odnieść sukces w swojej podróży na odchudzanie – i pozostać tam na dłuższą metę.

3. Bądź realistą

Zaakceptuj swoje słabości. Na przykład, jeśli wiesz, że nadchodzące spotkanie rodzinne będzie stresujące i trudno będzie trzymać się planu żywnościowego, obejdź go, planując z wyprzedzeniem. Zastanów się, co zjesz z wyprzedzeniem i trzymaj się tego planu. Lub gotuj wybierz ulubiony rodzinny przepis, który otrzymał zdrową reorganizację. Zobacz, jak tworzyć zdrowe wersje przepisów, które świetnie smakują w FIXATE, zatwierdzonym przez Fix programie kulinarnym stworzonym przez 21 Day Fix, wynalazcę Jesieni Calabrese i jej brata, szefa kuchni Bobby’ego Calabrese. Zastanów się nad zmianami w przepisach kulinarnych, takimi jak chude bawole z dipem z kurczaka, miseczki z masłem orzechowym, wolno gotowane klopsiki z indyka lub zdrowsze fettuccini alfredo, na kolejną kolację w formie bufetu w domu twojej mamy.

Kiedy wrócisz do domu, wymyśl sposób na pozbycie się stresu po spotkaniu rodzinnym, które nie kręci się wokół jedzenia. Ścigaj dzieci na placu zabaw w drodze do domu, zanurzaj się w kąpieli bąbelkowej, słuchaj kojącej muzyki, zagub się w jednej z ulubionych książek itp.

Pamiętaj, że bycie zdrowym to ciężka praca, nie przychodzi łatwo i nie zawsze możesz cieszyć się z tego procesu. Spodziewaj się ciężkich czasów, kiedy znudzi ci się plan posiłków i masz ochotę buntować się, lub gdy nie chcesz, że musisz pracować, kiedy po prostu nie masz ochoty tego dnia.

4. Świętuj swoje sukcesy

Mamy tendencję do rozkwitu i osiągania celów, kiedy jesteśmy chwaleni. Zamiast dawać sobie etykietę typu „porażka”, kiedy odchodzisz od planu, powiedz sobie, że to jest w porządku i zaakceptuj, że jesteś „pracą w toku”. Trzymaj się z dala od ekstremalnych etykiet, które sprawiają, że czujesz się beznadziejny („niepowodzenie” jest jednym z nich) lub nakłonić do ustalenia nieosiągalnych standardów (np. „wyglądających jak supermodelka”).

Kiedy upuszczasz kilogramy, możesz zrobić kilka pompek bez spoczywania na kolanach, ukończyć kilka tygodni czystego jedzenia lub skończyć plan treningowy lub wyzwanie, zatrzymać i rozkoszować się swoimi osiągnięciami. Nagradzaj siebie artykułem nieżywnościowym. Podziel się swoim sukcesem w mediach społecznościowych. Możesz po prostu zainspirować kogoś innego, aby również dokonał zdrowych zmian.

5. Opracuj silny system wsparcia

Wiele osób uważa, że ​​są bardziej skuteczne przy długotrwałej utracie wagi, gdy angażują innych w ten proces. Ogłoś swoje zaangażowanie, aby stać się zdrowszym i silniejszym dla twoich przyjaciół, rodziny i współpracowników. Rozpocznij lub dołącz do grupy wyzwań, dołącz do grupy na Facebooku lub zrekrutuj kumpli treningowych i partnerów odpowiedzialnych za rozliczanie, aby pomóc Ci zachować motywację, gdy Twoje postanowienie zaczyna się poślizgnąć lub masz ochotę dokonać niezdrowych wyborów.

Ponadto, jeśli wypróbowałeś powyższe porady i wciąż zmagasz się, pomyśl o inwestowaniu w poradnictwo. Istnieje tendencja do powrotu do starych schematów odżywiania po początkowej utracie wagi z powodu tego, jak radzimy sobie (lub nie radzimy sobie) z naszymi emocjami. Terapeuta może pomóc ci w wykryciu wzorców, gdy zmagają się z emocjami i pomagają rozwiązywać problemy, gdy się pojawiają, zamiast je upychać jedzeniem.
10-sekundowe jedzenie na wynos

Jeśli nadal nie osiągniesz swoich celów związanych z utratą wagi, poświęć trochę czasu na zbadanie przyczyn błądzenia. Pamiętaj, że nikt nie jest doskonały przez cały czas, a to nie powinno być celem. Być może będziesz musiała przejść kilka miesięcy lub nawet lat śladu i błędów, zanim znajdziesz rutynę, nawyki, ćwiczenia, plan jedzenia i system wsparcia, który musisz stać się lżejszym, sprawniejszym i zdrowszym człowiekiem. W porządku. Jeśli pozostaniesz wierny swojemu zdrowiu, w końcu odkryjesz, co działa.

Dodaj komentarz