6 wskazówek, jak unikać przyrostu wagi na przyjęciach świątecznych

Kocham święta! Ale jeśli próbujesz schudnąć, wszystkie słodkie, pełne węglowodanów świąteczne przysmaki mogą czasem dodać stresu do świętowania. Na tym blogu podzielę się z Wami tym, jak cieszyć się wszystkimi przyjemnościami sezonu, jednocześnie pozostając wiernym celom odchudzania.

Po pierwsze, pamiętaj, że nie ma lepszej pory roku, aby przypomnieć sobie, dlaczego chcesz schudnąć w pierwszej kolejności. Twoi przyjaciele i rodzina dbają o ciebie i chcą, żebyś odniósł sukces. Chcą, abyś był szczęśliwy, zdrowy i na drodze do stania się osobą, którą chcesz być w 2018 roku!

Ponadto, widząc swoich bliskich na tych zgromadzeniach, jest to wspaniałe przypomnienie, że święta to coś więcej niż jedzenie. Te pyszne dania i desery to tylko żetony miłości, którą dzielicie wśród najważniejszych osób w waszym życiu. Kiedy koncentrujesz się na tym, co naprawdę ważne, nie jest tak trudno pozwolić, by ci dwoje przeszło.

W rzeczywistości nie ma powodu, dla którego nie uda ci się schudnąć (lub przynajmniej utrzymać wagę) podczas wakacji. Pomaga jednak w odpowiednim nastawieniu – i planie – w przejściu przez świąteczne posiłki i imprezy, zachowując nietknięte cele odchudzania.
6 sposobów na uniknięcie przyrostu masy wakacyjnej:
1. Jedz obfite śniadanie i lunch

Nie głodźcie się przed wielkim posiłkiem! Możesz myśleć, że „oszczędzasz kalorie”, ale bardziej głodny jesteś po przyjeździe, tym bardziej prawdopodobne jest, że wybierzesz kiepskie jedzenie i zjesz więcej niż mógłbyś inaczej. Rozpocznij dzień od zdrowego, satysfakcjonującego śniadania i rozsądnego lunchu, abyś nie czuł się wygłodniały przed posiłkiem świątecznym.
2. Unikaj „wypasu” przed i po posiłku

Niezależnie od tego, o której godzinie rodzina zazwyczaj siedzi przy stole, aby coś zjeść (nasz świąteczny posiłek trwa około 16), przekąski, przekąski, koktajle, a nawet desery są często podawane przed i po posiłku, aby goście mogli „wypasać”. Aby uniknąć nadużywania, ustawiam czas, kiedy mam zamiar zacząć jeść, a także czas, kiedy przestanę. Następnie, gdy wstaję i opuszczam stół, przechodzę do innych czynności, takich jak wspominanie z babcią lub zabawa z dziećmi. Tak jak mówię moim klientom – „Kolacja i gotowe … znajdź inną zabawę!”
3. Ustal priorytety swoich przysmaków

Wszyscy czekamy na siebie podczas wakacji, ale wszystkie te pokusy mogą szybko stać się przytłaczające! Kiedy jestem na wakacyjnym przyjęciu, najpierw skanuję cały stół z jedzeniem, a następnie wybieram dwa lub trzy, które najbardziej mi się podobają – te, które najprawdopodobniej sprawią, że noc będzie wyjątkowa. Potem poświęcam swój czas i delektuję się każdym kęsem!
4. Jak chcesz się poczuć, gdy odchodzisz?

Zanim jeszcze przybędziesz na imprezę (a może jeszcze raz przed pierwszym ugryzieniem), wyobraź sobie, jak chcesz się czuć, gdy nadejdzie czas na wyjście. Nadziewane jak indyk? Lub szczęśliwy, zadowolony i dumny z siebie za utrzymanie swoich celów na dobrej drodze? Zdziwisz się, jak potężne może być to mentalne ćwiczenie, pozwalające ci cieszyć się zgromadzeniem w pełni, bez nadmiernego przyswajania.
5. Bądź aktywny

Spróbuj zbudować zdrową aktywność w swoim dniu, niezależnie od tego, czy jest to wędrówka, czy gra w sąsiedztwo dotykowego futbolu. W zeszłym roku, moja rodzina i ja zasznurowaliśmy nasze buty turystyczne i ruszyliśmy na szlak przed kolacją! Jeśli dajesz prezenty, pomyśl o zabawkach i grach, które promują aktywny tryb życia. Jeśli jesteś za stary na zabawki (czy ktoś jest zbyt stary na zabawki?), A następnie udaj się tam i pobaw się ze swoimi dziećmi, wnukami, siostrzenicami, siostrzeńcami, a nawet zwierzakiem.

6. Włączenie zdrowej wymiany żywności

Jeśli prowadzę imprezę – lub nawet wnoszę danie do stołu – lubię dzielić się tradycyjnymi potrawami przy użyciu zdrowej żywności, która ma być tak samo sycąca i smakująca jak oryginały. Grecki jogurt stanowi kremowy stand-in dla mayo w dressingach i sałatkach z makaronem. Zamiast kalafiora przetartego kalafiora na zdrową zamianę, która wciąż smakuje wybornie (dla sceptyków, spróbuj pół na pół kalafiora i ziemniaki). „Noodles” z warzywami to kolejny wielki hit w naszym domu. A na deser serwuję pieczone w cynamonie pieczone jabłka, albo sami, albo z odrobiną bitej śmietany, aby zaspokoić apetyt jabłkowy.

Przede wszystkim bądź pozytywny! Jeśli sprawy nie idą zgodnie z planem, nie bój się. Po prostu skup się na celu, a utrata wagi nastąpi. W 2018 roku czeka nas mnóstwo dni odchudzających! I będę mieć o wiele więcej pomocnych rad, którymi będę mógł się z Tobą podzielić, gdy rozpocznie się 2B Mindset. Tymczasem wraz z całą społecznością Beachbody życzę Wam szczęśliwego, zdrowego i bezpiecznego okresu wakacyjnego.

Dodaj komentarz