8 trendów fitness w 2018 roku

2017 r. Dobiega końca i już prawie nadszedł czas, aby przenieść kalendarz na rok 2018. Jest to idealna okazja, aby spojrzeć w przyszłość i spróbować przewidzieć, co stanie się w branży fitness w nadchodzącym roku.

Opierając się na szeroko zakrojonych badaniach i licznych rozmowach z kolegami pracującymi dla klubów zdrowotnych, firmami sprzątającymi i organizacjami edukacyjnymi, zidentyfikowaliśmy niektóre trendy fitness, które najprawdopodobniej zobaczymy w nadchodzącym roku. Wymienione poniżej trendy, choć nie są wyczerpującą listą w jakikolwiek sposób, stanowią okazję do zwiększenia swojej wiedzy jako specjalisty ds. Zdrowia i fitnessu oraz do zidentyfikowania potencjalnych obszarów wzrostu w 2018 roku.

(Uwaga: Jeśli chcesz ocenić dokładność moich zdolności wróżbowych, oto listy trendów na lata 2017, 2016, 2015 i 2014. Szkoda, że ​​nie mogę przewidzieć wyników meczów piłkarskich lub Giełda Papierów Wartościowych.)
1. Treningi bokserskie i kickboxingowe odradzają się na popularności.

Ostatnio wzrosła liczba studiów otwierających się, aby zaoferować te wymagające fizycznie treningi, a także wzrost liczby klas boksu / kickboxingu pojawiających się na grupowych harmonogramach fitness.
2. W 2018 r. Nastąpi ponowne odkrycie szkolenia funkcjonalnego.

Po latach intensywnego treningu interwałowego o wysokiej intensywności 2018 dokona ponownego odkrycia treningu funkcjonalnego, który kładzie nacisk na jakość ruchu w stosunku do obciążenia i intensywności. Lashaun Dale, wiceprezydent ds. Treści i programowania w 24 Hour Fitness, która specjalizuje się w byciu futurystą w branży fitness, sugeruje, że programowanie klasowe przejdzie w kierunku nacisku na to, co nazywa „świadomym ruchem”, w przeciwieństwie do po prostu naciskając na intensywność trening do osiągnięcia punktu wyczerpania.
3. Programy fitness staną się bardziej uważne dla instruktorów i trenerów, którzy będą wdrażać różne strategie promowania stanów przepływu za pomocą ćwiczeń.

Profesor psychologii Mihaly Csikszentmihalyi, autor Flow: The Psychology of Optimal Experience, określił stan przepływu jako o intensywnej koncentracji lub całkowitej absorpcji w aktywności. Steven Kotler, autor książki The Rise of Superman and Stealing Fire, która dokumentuje, w jaki sposób stany przepływu mogą zwiększać wydajność w każdym miejscu, od pola bitwy po salę posiedzeń zarządu, stworzył projekt Flow Genome Project, aby zbadać, w jaki sposób poszczególne osoby mogą uzyskać dostęp do stanu przepływu w celu zwiększenia produktywności. Prowadzone przez takie organizacje jak Onnit, firma specjalizująca się w suplementach do ćwiczeń, sprzęt do ćwiczeń i edukacja, programy fitness staną się bardziej świadome dla instruktorów i trenerów, którzy będą wdrażać różne strategie promowania stanów przepływu za pomocą ćwiczeń. Ponadto medytacja zacznie być stosowana poza tradycyjną przestrzenią umysłu i ciała, aby pomóc poprawić wyniki z tradycyjnych ćwiczeń siłowych i kondycyjnych.
4. W nadchodzącym roku większy nacisk zostanie położony na rolę ćwiczeń w polepszaniu wydajności kognitywnej.

Oprócz hackowania stanów przepływu, w nadchodzącym roku większy nacisk zostanie położony na rolę ćwiczeń w poprawie wydajności poznawczej. Innymi słowy, zaczniemy widzieć programy ćwiczeń specjalnie w celu szkolenia mózgu. Jonathan Ross, osobisty trener roku 2011 IDEA, stworzył program Funtensity, starając się przenieść nacisk ćwiczeń z wyniku na doświadczenie. W celu poprawy funkcji poznawczych, Ross wprowadza reaktywne ćwiczenia do programu Funtensity. Peak Brain Institute z siedzibą w Los Angeles w Kalifornii przeprowadza testy funkcji mózgu w celu opracowania spersonalizowanych protokołów treningowych, które mogą pomóc w poprawieniu ostrości, pamięci i ogólnej wydajności poznawczej. Od lat używamy ćwiczeń, aby poprawić wydajność mięśni i już zaczynamy dostrzegać gwałtowny wzrost wysiłku fizycznego w celu zwiększenia siły mózgu. Nie minie dużo czasu, zanim trackery fitness będą w stanie monitorować wydajność poznawczą, a także tradycyjne wskaźniki fizjologiczne, takie jak częstość akcji serca.

5. Tradycyjne kluby fitness i studia fitness wykorzystują streaming online, aby móc łączyć się z członkami spoza czterech ścian sali gimnastycznej.

Firmy prowadzące kluby zdrowia, takie jak 24 Hour Fitness i organizacje takie jak Les Mills, już oferują dostęp do treningów strumieniowych w celu poprawienia tradycyjnego doświadczenia fitness; takie podejście niewątpliwie stanie się jeszcze bardziej popularne w nadchodzącym roku. Ponadto Flywheel, popularne studio kolarstwa halowego, uruchomiło FlyAnywhere, aby oferować transmisje na żywo z zajęć kolarskich oraz dostęp do biblioteki filmów na życzenie. „Jeśli zajmujesz się handlem cegłami [biznesem], musisz być w stanie łączyć się ze swoimi członkami dzięki cyfrowemu doświadczeniu” – twierdzi Dale, z 24 Hour Fitness. „Zaczęliśmy oferować Daily Burn, aby móc angażować naszych członków i zapewniać im przyjemny, produktywny trening, nawet w te dni, kiedy nie mogą dotrzeć do jednego z naszych klubów.”
6. Trenerzy zdrowia staną się bardziej powszechnym źródłem uznawanym przez społeczność medyczną za ważny element w walce z chorobą, pomagając jednostkom w przyjmowaniu zdrowszych zachowań.

Od wielu lat progresywni specjaliści od zdrowia i fitness rozwijają umiejętności coachingowe, aby pomóc klientom w podejmowaniu zdrowszych wyborów i ustalaniu zachowań poza salą gimnastyczną. W nadchodzącym roku trenerzy zdrowia staną się bardziej powszechnym źródłem uznawanym przez społeczność medyczną jako ważny element w łagodzeniu choroby poprzez pomaganie osobom w przyjmowaniu zdrowszych zachowań. Aby zaspokoić tę potrzebę wykwalifikowanych specjalistów, ACE oferuje certyfikację Health Coach, obecnie jedyną certyfikację trenera zdrowotnego akredytowaną przez Institute for Credentialing Excellence. „Bycie certyfikowanym przez ACE Healthcare Coach pomaga mi w stosowaniu nauki o zmianach zachowań, aby pomóc moim klientom w ustaleniu znaczących i trwałych zmian w stylu życia” – wyjaśnia Jessica Matthews, mgr, instruktor roku 2016 IDEA Fitness Fitness. „Przyszłością naszej branży jest umiejętność pomagania naszym klientom poza tradycyjnymi ustawieniami ćwiczeń”.
7. Fitness przechodzi z subkultury zapalonych entuzjastów w główny nurt życia.

Ubrania fitness Lululemon i innych wiodących producentów stały się normalnym, codziennym strojem, który ludzie noszą poza klubami zdrowia lub studiami. Popularność wyścigów torowych z przeszkodami, łatwych do uzyskania programów fitness grupowych, takich jak listopadowy projekt, oraz technologii noszenia, takiej jak Apple iWatch, pokazuje, że ludzie nie tylko chcą iść na siłownię, żeby się pocić; raczej chcą włączyć unikalne, fitnessowe doświadczenia do codziennego życia. Dorośli w każdym wieku cieszą się przydatnością do świadczeń społecznych, jak również do zdrowia; chodzenie na zajęcia fitness lub na siłownię to nie tylko okazja, by uzyskać formę, ale szybko staje się podstawową opcją dla prawdziwych, społecznych interakcji dorosłych w każdym wieku. Popularność posiłków na stołach i dietetycznych podejść, takich jak okresowe posty, pokazuje, że ludzie stosują sposób myślenia fitness do wszystkich aspektów swojego życia. I wreszcie, Health IQ, firma ubezpieczeniowa na życie założona w 2013 roku, oferuje zniżki dla osób dorosłych, które mogą dokumentować wysoki poziom aktywności fizycznej, np. Rywalizując w wyścigach torowych lub triatlonach. Dale sugeruje, że w przyszłości najbardziej postępowe zmiany w krajobrazie fitness nie będą pochodzić z samej branży fitness, ale będą wprowadzane przez zewnętrzne firmy, takie jak branża technologiczna.
8. Branża fitness nadal będzie w większym stopniu rozkładać podziały pomiędzy osobistymi trenerami indywidualnymi a instruktorami grupowymi.

Ze względu na popularność szkolenia w małych grupach bardziej osobistych trenerów rozwinie umiejętności prowadzenia grupowych treningów. Jak wspomniano wcześniej, indywidualni uczestnicy cieszą się koleżeństwem w ćwiczeniach z innymi, a trenerzy przekonują się, że mogą mieć większy wpływ, pracując z więcej niż jedną osobą przez 60 minut. Oparte na grupach, prowadzone przez instruktorów, treningi studyjne, takie jak CrossFit i OrangeTheory Fitness będą nadal rosnąć, a na rynek wejdzie więcej koncepcji studyjnych obejmujących efektywne i efektywne czasowo treningi. W rezultacie pojawi się większe zapotrzebowanie na specjalistów ds. Zdrowia i fitnessu, którzy mogą realizować treningi grupowe w przeciwieństwie do coachingu pojedynczych osób.

Jak co roku, każdy z nas rozpocznie 2018 roku konkretne cele i oczekiwania. Jeśli podejmiesz kroki, by zaplanować swój sukces, zrozumienie, jak branża może się zmienić i co możesz zrobić, aby pomóc w prowadzeniu lub być częścią tego procesu, pomoże zapewnić, że rok 2018 odniesie sukces zarówno dla Ciebie, jak i dla osób, którym służysz.

Dodaj komentarz