9 inspirujących Strongwomen w historii

Wczesne fitness kobiet było dalekie od tego, czym jest dzisiaj. Kobiety były zachęcane do używania 2 lub 4-funtowych ciężarów w obawie, że podnoszenie czegoś cięższego byłoby zbyt męczące. O ile wiem, większość dzieci waży więcej niż 4 funty, więc było to oczywiście błędne założenie „pracy” i dalekie od silnych kobiecych ciał dzisiaj. Teraz możesz wejść na dowolną salę gimnastyczną, a zobaczysz, jak kobiety ściskają ławkę, przykucają ją i skręcają w stronę silniejszego ciała.

Co się zmieniło? Dlaczego tak wiele kobiet czuje się bardziej komfortowo, rozwijając swoje ciało i będąc fizycznie silnym teraz? Wiele zawdzięczamy dzielnym, dumnym, silnym kobietom historii, które pokazały nam, z czego naprawdę jesteśmy. Świętowali swoją siłę i rozmiar. Nie mając wielu możliwości wykorzystania swojej mocy, wielu zarabiało na życie jako na scenie. Udowodnili, że kobiety mogą dokonywać niezwykłych wyczynów siły i że piękno ma siłę.

Oto dziewięć kobiet, których sylwetki inspirują mnie we własnych zajęciach kulturystycznych. Myślę, że oni też cię zainspirują.
Josephine Blatt (Minerva) 1869-1923

Ważący 185-203 funtów z bicepsem 17 ½ cala, 44-calowym biustem i 33-calową talią, Minerva musiała być widokiem, który można zobaczyć w jej czasach. Nie tylko ona narzucała, ale potrafiła unieść 3564 funtów za pomocą uprzęży biodrowej – to około 3 koni! Minerva rozważała jedzenie istotnej części jej reżimu. W wywiadzie udzielonym przez San Antonio Dairy Light, 15 sierpnia 1892 r., Minerva wyjaśniła swoją dietę: „Jedzenie to najważniejsza część mojego istnienia, a ja zawsze mam wszystko, co mogę osiągnąć. Na śniadanie generalnie mam wołowinę, gotowaną rzadko; płatki owsiane, ziemniaki z frytkami, pokrojone pomidory z cebulą i dwie filiżanki kawy. Przy obiedzie mam francuską zupę, dużo warzyw, pufy i grę … Kiedy przychodzi kolacja, zawsze jestem na nią gotowa, a potem mam zupę, stek z porterhouse, trzy smażone jajka, dwa różne rodzaje sałatek i herbatę. „Ktoś zadzwoń Michael Phelps, znalazłem dla niego idealną randkę na kolację!
Laverie Vallee (Charmion) 1875-1949

Laverie Vallee, był artystą trapezistą z Sacramento w Kalifornii z niesamowitą siłą fizyczną. Przeszła przez sceniczne imię Charmion. Jej działanie przyciągnęło uwagę wynalazcy Thomasa Edisona, który w 1901 roku uchwycił jej słynny film „Trapeze Disrobing Act” i pomógł jej zdobyć oddaną obserwację. Chociaż uważalibyśmy ją za dość oswojoną, w jej czasach rutyna była raczej ryzykowna. Czy to możliwe, że Charmion był inspiracją, której Edison potrzebował, aby ożywić kamerę?
Panna Apollina 1875-Nieznany

Urodzona w Belgii wczesna admiracja silnych kobiet Elise Gillaine Herbigneaux zaprowadziła ją do Paryża, gdzie trenowała ze znaczącymi ciężarowcami, aby rozwinąć swoją siłę. Stała 5’4 „z bicepsami mierzącymi 15,5 cala. Opracowała sceniczną akcję z akrobacjami siłowymi, w tym chwytem 105-funtowym jednoręcznym (to podnoszenie brzana z ziemi nad głową jednym płynnym ruchem). Jej roszczenia do sławy były zmaganiem się – i pokonaniem – z męskimi przeciwnikami. Podczas koncertowania z aktem adoptowała 3-letniego chłopca, stając się pracującą matką. Brad i Angelina podchodzą do siebie, poznają pannę Apollinę.

Katie Sandwina 1884-1952

Katie Brumbach, urodziła się w Wiedniu w Austrii, zdobyła pseudonim artystyczny Sandwina po publicznym zwycięstwie nad pierwszym budowniczym nadwozia czasu, Eugene Sandow, w improwizowanym podnośniku sztangowym. Była znana z żonglowania kulami armatnimi i balansowania na ramionach działką o wadze 1200 funtów! Sandwina, określana jako silna, urocza i kobieca, była również pracującą matką. Została poproszona przez reporterów o podzielenie się swoimi sekretami wychowywania dzieci, ponieważ jej własny syn ważył imponujące 50 funtów w wieku dwóch lat. Jednym z jej najbardziej popularnych przejawów siły było uniesienie jej 165-funtowego męża nad głowę jedną ręką. Pozostali w związku małżeńskim przez 52 lata, może była na coś.
Kate Williams (Vulcana) 1875-1946

Kate Williams (Roberts), lepiej znana pod pseudonimem Vulcana, była stróżówką Welscha, która jako pierwsza wykonała wyczyn „Tomb of Hercules”. Wchodzi na zakręt, a na jej brzuchu umieszczona jest ciężka platforma, a dwa konie są wyprowadzane na platformę. Siła woli Vulcany przyniosła jej ponad 100 medali i okładkę La Santé par les Sports. Niektóre z jej specjalności obejmowały jedną zgiętą prasę o wadze 125 kilogramów i górną windę o wadze 56 funtów w każdej ręce. Mówi się, że w Londynie uwolniła go porzuconego wozu, wyciągając go z błota przed zdumionymi widzami. Idź dziewczyną!
Maria Loorberg (Marina Lurs) 1881-1922

Maria Loorberg (Marina Lurs) dorastała w Estonii i zdobyła tytuł strongwoman, żonglując ciężarkami o wadze 70 funtów i wspierając 13 osób ważących łącznie 1940 funtów nogami – to prawie tona! Walczyła w carskiej Rosji i została uznana za najlepszą zawodniczkę Imperium Rosyjskiego. Jej aktem rozpoznawczym było stworzenie „żywej karuzeli”, w której podniosłaby jarzmo na ramiona i obróciła ochotników przywiązanych do lin. Pomyśl o Marina następnym razem, aby przejść na targi i wskoczyć na karuzeli.
Anette Busch 1882-1969

Także z Estonii i przyjaciel Marina Lurs, Anette Busch była silną kobietą znaną z wrestlingu na żywo byków. Znana jest jej pozycja na mostku i podczas gry na instrumentach na jej ciele stoi 10-osobowa orkiestra. Aby uciec od rewolucji rosyjskiej, Bush przeniósł się do Chin, a następnie do Japonii, gdzie uczyła się japońskiego i rozpoczęła zapasy sumo. Walczyła tylko z mężczyznami, którzy byli zdumieni jej solidną sylwetką i uważana była za półboga.
Mildred Burke 1915-1989

Od momentu, gdy Mildred Burke zobaczyła swój pierwszy mecz wrestlingu w wieku piętnastu lat, była uzależniona. Ona celowała jako zapaśnik z panowaniem mistrzowskim, które trwało ponad trzy dekady. Wrestling był sportem zdominowanym przez mężczyzn, a kobiety zostały zakazane na konferencjach National Wrestling Aliance. Burke poświęciła swoje życie rozpoznawaniu kobiecych zapasów, a dzięki jej staraniom w 1950 r. Założono Światowe Stowarzyszenie Zapaśnicze Kobiet (WWWA). Aby utorować drogę, trzeba bardzo silnej kobiety i utorować jej drogę. W 2002 roku została pośmiertnie wprowadzona do profesjonalnej hali Wrestling Hall of Fame.
Abbye „Pudgy” Stockton 1917-2006

Abbye „Pudgy” Stockton, zwana także „Pierwszą Damą Żelaza”, „America’s Barbelle” i „Queen of Muscle Beach” była profesjonalną silną kobietą, która wytyczyła drogę współczesnym kulturystkom. Pudgy stała na wysokości 5 cali i ważyła 115 funtów, ale mogła wycisnąć 100 funtów, wyrwać 105 funtów i wyczyścić i poderwać 135 funtów. Przez całą swoją karierę Stockton była prezentowana na ponad czterdziestu dwóch okładkach czasopism, miała kolumnę w magazynie „Siła i zdrowie” i pomogła zorganizować pierwszy, usankcjonowany konkurs podnoszenia ciężarów dla kobiet. Jej atrakcyjność wynikała zarówno z jej siły, jak i piękna. Pokazała kobietom, że mogą być silne i nadal są kobiece – nawet z przydomkiem „Pudgy”.

Te mocarnie, które były również silnymi kobietami, pokazały nam, że dobrze jest zwijać więcej niż 4 funty. W rzeczywistości możemy rozwijać nasze ciała i być dumni z naszych bicepsów. Pokazali nam, że możemy być matkami i mentorami, a jednocześnie. Przeciwstawiali się stereotypom i nie podporządkowali się oczekiwaniom społeczeństwa, a zrozumieli, że silne ciało jest tak samo ważne jak silny umysł. Kobiety te są honorowane, uczczone i postrzegane jako wzór do naśladowania, nawet dzisiaj.

Być może nie będę żonglował kulami armatnimi o wadze 70 funtów ani robiąc karuzeli człowieka w najbliższym czasie, ale będę nadal podnosił ciężary, a następnie podnosił moje ciało, umysł i ducha. Do wszystkich silnych kobiet tam, utrzymuj podnoszenie!

Dodaj komentarz