ACE Mover Must Haves: Trackery aktywności fizycznej

Od zliczania kroków do rejestrowania osobistych danych, aplikacje do śledzenia aktywności fizycznej to jedne z najpopularniejszych sposobów śledzenia postępów przez pracowników, gdy pracują nad osiągnięciem celów fitness. Ale nie wszystkie aplikacje są sobie równe. W morzu pobrań trudno jest stwierdzić, która aplikacja będzie miała odpowiednie funkcje dla konkretnego klienta.

Aby pomóc w zawężeniu pola, Naukowy Panel Konsultacyjny ACE (SAP) przeanalizował różne aplikacje do śledzenia aktywności fizycznej, aby znaleźć te, które według nich byłyby najbardziej dostępne dla przeciętnego człowieka. Składa się on z ekspertów od ćwiczeń fizycznych, medycyny sportowej, psychologii i odżywiania. Zespół regularnie ocenia najnowsze badania, aby pomóc ludziom bezpiecznie i skutecznie stać się lub pozostać aktywnymi.

Panel rozpoczął się od oceny ośmiu aplikacji w oparciu o 10 kryteriów: bezpieczeństwo, wydajność, koszty, społeczność, samokontrolę i informacje zwrotne, użyteczność, skuteczność, dostępność, długowieczność i to, czy funkcje aplikacji zostały poparte dowodami.

Kryteria te zostały potwierdzone przez iteracyjny proces, w którym SAP ACE współpracował nad najlepszą metodą oceny przedmiotu. To, co wymyślili, to obiektywna karta wyników, dzięki której mogli ocenić jakość dowolnej aktywności, produktu lub programu związanego z fitnessem w możliwie kompleksowy i możliwy do obrony sposób.

Po sprawdzeniu wyników pojawił się „must have” w każdym z trzech przedziałów cenowych:

DELUXE: FITBIT
Kompleksowa aplikacja fitness, która wspiera zdrową zmianę stylu życia

Aplikacja Fitbit jest aplikacją na smartfona związaną z popularnym urządzeniem do śledzenia. Mimo że sama aplikacja jest darmowa, aby czerpać pełne korzyści, użytkownicy muszą zakupić nadający się do noszenia tracker Fitbit. Aplikacja umożliwia śledzenie kroków i czynności, takich jak chodzenie, bieganie i jazda na rowerze. Codzienne i cotygodniowe wyzwania, wraz z forum i grupami dyskusyjnymi, pozwalają na interakcję ze społecznością Fitbit. Aplikacja posiada szeroką gamę funkcji, które technologicznie myślący ćwiczący mogą uznać za przydatne. Funkcja GPS działa dobrze w większości obszarów i pozwala użytkownikom smartfonów na wyznaczanie trasy. Podczas gdy niektórzy użytkownicy mogą uznać tę aplikację za kłopotliwą, podstawowe funkcje są łatwe w nawigacji i idealne dla osób szukających wszechstronnej aplikacji fitness, która będzie wspierać zdrową zmianę stylu życia.
Dodatki zawarte:

Śledzenie kroków, tempa i odległości
Wskazówki głosowe do mapowania tras
Śledzenie wzoru snu
Monitorowanie rytmu serca
Śledzenie spalonych kalorii, utrata masy ciała i wskaźnika masy ciała (BMI)
Łączenie ze społecznością
Dziennik żywności i hydratacji
Synchronizuję się ze znajomymi

Cena £:

Aplikacja jest darmowa, ale działa tylko z zakupionym do noszenia. Zakres noszenia wynosi od 60 do 300 USD.

MID-RANGE: RUNKEEPER
Idealne dla osób o różnych poziomach zaawansowania, szczególnie zaawansowanych biegaczy i rowerzystów

Runkeeper to imponująca aplikacja dla biegaczy, spacerowiczów i biegaczy o wszystkich poziomach sprawności. Funkcje obejmują dźwiękowe opinie, wyznaczanie celów, wyzwania, a nawet możliwość uruchomienia własnej grupy dzięki funkcjom czatu w aplikacji. Tablice liderów tworzą poczucie zdrowej konkurencji, która może motywować użytkowników. Użytkownicy mogą nawet zabrać Runkeeper na siłownię i śledzić ich postępy w szerokim zakresie zajęć grupowych. Runkeeper ma wszystkie funkcje, które uwielbia zaawansowany technologicznie użytkownik, a także opcje, które ułatwią użytkownikom, którzy chcą w prosty sposób śledzić ich aktywność fizyczną. Ogólnie rzecz biorąc, aplikacja jest świetna dla ćwiczących na wszystkich poziomach, ale szczególnie zaawansowanych biegaczy i rowerzystów. Podczas gdy wersja podstawowa jest warta pobrania, prawdziwą wartością jest płatne uaktualnienie.
Dodatki zawarte:

Plany treningowe
Odkrywanie i zapisywanie nowych tras
Tworzenie grup biegowych i wyzywających przyjaciół
Tryb Stoper
Udostępnianie społecznościowe
Wskazówki dźwiękowe do przekazywania tempa, odległości i czasu
Integracja Spotify i iTunes
Synchronizuje się z różnymi urządzeniami do noszenia

Funkcje aktualizacji obejmują:

Dane pogodowe
Śledzenie na żywo
Informacje o postępie
Przepisane treningi

Cena £:

Podstawowa wersja aplikacji jest bezpłatna dla użytkowników iOS i Androida. Pakiet premium oferuje dodatkowe korzyści i kosztuje około 10 USD / miesiąc lub 40 USD rocznie.

EKONOMICZNE: ENDOMONDO
Śledzi różne aktywności i sprawia, że ​​jest aktywny i zabawny

Endomondo twierdzi, że jest „trenerem fitness w kieszeni” i chociaż żadna aplikacja nie może dostarczyć informacji zwrotnej i osobistego połączenia z prawdziwym trenerem, Endomondo wykonuje dobrą robotę, sprawiając, że aktywność fizyczna jest wciągająca i zabawna. Zakładając, że użytkownik ma podstawową wiedzę na temat treningu fizycznego, ta aplikacja może być bezpiecznie używana przez wszystkich od początkujących biorących udział w programach chodzenia po zaawansowanych biegaczy. Jednak użytkownicy, u których występują warunki kliniczne, potrzebowaliby dodatkowych wskazówek na temat znalezienia i przebywania w odpowiednim zakresie intensywności ćwiczeń. Aplikacja jest łatwa w użyciu, zgodna z urządzeniami z systemem iOS i Android, umożliwia użytkownikom dzielenie się swoimi postępami za pośrednictwem Facebooka i Twittera. Funkcja monitorowania GPS jest szczególnie przydatna, a zaawansowane funkcje (za dodatkową opłatą) pozwalają użytkownikom projektować własne programy, uzyskać dostęp do informacji o pogodzie i włączyć ulubione listy odtwarzania muzyki. Aplikacja może śledzić różne aktywności, od treningu obwodowego, przez golf, aż po paralotniarstwo. Dostępny w 22 językach, Endomondo oferuje wiele funkcji (w tym opcję śledzenia wózka inwalidzkiego), które mogą utrzymać szeroki zakres osób w kierunku ich celów aktywności fizycznej.

Dodatki zawarte:

Śledzony czas, dystans, prędkość i spalone kalorie
Pełny dziennik treningowy do analizy wydajności
Wyznaczanie celów i podejmowanie wyzwań
Udostępnianie społecznościowe
Synchronizuje się z różnymi urządzeniami do noszenia

Funkcje aktualizacji obejmują:

Spersonalizowane plany treningowe, które pomagają w osiągnięciu celów
Dostosowane statystyki, takie jak przebyta odległość i spalone kalorie
Analiza stref rytmu serca
Dane pogodowe

Cena £:

Darmowa wersja aplikacji jest przydatna do śledzenia treningów i ustalania celów, a za 9,99 USD rocznie wersja premium to okazja.
Zakończenie myśli

Podobnie jak dostosowywanie treningów swoich klientów do ich celów fitness, wybór odpowiedniego śledzenia aktywności musi być zindywidualizowany i przemyślany. Zaangażowanie się w aplikację, która zapewnia namacalny, widoczny przypominacz o zobowiązaniu do zwiększenia aktywności fizycznej, może zapewnić dodatkowe wsparcie, jakie Twoi klienci muszą trzymać przy ćwiczeniach. Ten przewodnik ma na celu pomóc Tobie i Twoim klientom w wyborze aplikacji, ale w rzeczywistości masz już narzędzia potrzebne do pomocy klientom w znalezieniu odpowiedniej technologii. Wiesz, jak słuchać ich potrzeb, zadawać właściwe pytania i wspólnie podejmować decyzje dotyczące tego, który tracker pomoże im osiągnąć ich cele – i nie tylko.

Dodaj komentarz