Ból, głód czy powolność? 3 znaki Twój program działa

Ćwiczenie sprawia, że ​​czujemy się świetnie. To sprawia, że ​​jesteśmy mniej głodni. Pomaga nam lepiej wykonywać codzienne zadania. Oprócz naszego zdrowia i sposobu, w jaki wyglądamy, czujemy się wspaniale, jesteśmy mniej głodni i osiągamy lepsze są dokładnie powody, dla których przeprowadzamy się przez ćwiczenia. Jednak w drodze do ostatecznej sprawności, musimy pokonać pewne przeszkody. Głównie obejmują one bycie naprzeciw naszych zamierzonych celów. Wejdź do trylogii zrzędliwości: stawanie się obolałym, powolnym i głodnym. Zwykle patrzymy na nie jako na negatywy, ale pragniesz tych uczuć, ponieważ są one wyraźnymi znakami, że twój program działa.
Uzyskanie najlepszego kształtu dzięki P90X

Zanim przeanalizujemy, dlaczego musisz objąć „cofanie się”, odpowiedzmy na oczywiste pytanie: dlaczego mielibyśmy projektować tego rodzaju program? Z pewnością istnieją programy ćwiczeń, które nie zmuszają cię do tortur. Czy moglibyśmy wybrać taką ścieżkę z P90X?

Odpowiedź brzmi: programy pozbawione tej trylogii nie stanowią zachęty do uzyskania najlepszej formy. Na wczesnych etapach każdego programu ćwiczeń możliwe jest ustrukturyzowanie harmonogramu i diety w celu dokonania drobnych usprawnień i niezbyt odczuwalnego oznakowania programu. Popychasz swoje ciało ponad jego normalną moc, chociaż ledwo, i trzymasz to tam. Jeśli jesteś bardzo oczyszczony, przyniesie to poprawę. Takie podejście nie szkodzi, i szczerze mówiąc, pomaga ludziom, którzy nigdy nie ćwiczyli – głównie z powodu mentalnego wzmocnienia, jaki odczuwają dzięki temu, że mogą ćwiczyć. To dobra alternatywa dla niektórych osób. Ale bądźmy realistami. Żaden z nich nie usiadłby na infografice P90X, a tym bardziej nie zainspirował się tym.

To byśmy nazwali podstawową fazą szkolenia dla kogoś, kto nigdy nie sprawował. Plusem tej metody jest to, że każdego dnia wychodzisz z sali gimnastycznej czując się lepiej niż kiedy wszedłeś. Minusem jest to, że nigdy nie będziesz miał ciała modelki. Aby osiągnąć wyższy poziom sprawności, musisz przerwać trening i ostatecznie wpatrywać się w przepaść Nietzschean. To, co cię nie zabije, czyni cię silniejszym, to coś więcej niż banał z P90X – to twoje życie.
Ból

Bolesność jest najłatwiejszym z objawów, które program stara się zrozumieć. Większość z nas była w pewnym momencie obolała. Zdarza się za każdym razem, gdy robimy coś fizycznego, do czego nie jesteśmy przyzwyczajeni. Od pracy w stoczni, przez grę z odbiorem po maratonowe zakupy, kiedy wypychasz ciało poza to, co robisz w normalnej codziennej aktywności, zaczynasz odczuwać ból. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy wykonywałeś tę czynność przez cały czas. W rzeczywistości to na ogół pogarsza sytuację, ponieważ nadal trzymasz się pamięci mięśniowej, jak wykonywać tę czynność, co oznacza, że ​​możesz naprawdę zranić, jeśli nie masz wymaganej bazy fitness.

Najwięcej bólu pochodzi z rozpadu szybkokurczliwych włókien mięśniowych. Nasze ciała mają zarówno wolnokurczliwe, jak i szybkokurczliwe włókna. Wolnokurczliwe włókna mają niski współczynnik rekrutacji, co oznacza po prostu, że są uruchamiane przy niskich wyjściach. Szybkokurczliwe włókna mają wysoki współczynnik rekrutacji, co oznacza, że ​​potrzeba czegoś bardziej intensywnego, aby je uruchomić. Prostym przykładem może być podnoszenie widelca do ust, co wymaga wolnokurczliwych włókien, w porównaniu do podnoszenia ciężkiego brzana nad głową, co wymaga szybkokurczliwych włókien. Ponadto, wszyscy mamy dodatkowe włókno typu fast-twitch w sytuacjach awaryjnych. Kiedy uciekasz przed niedźwiedziem, angażujesz je, dlatego prawdopodobnie będziesz biegał szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Włókna szybkokurczliwe są naprawiane znacznie wolniej niż włókna wolnokurczliwe. Możesz włożyć do jedzenia i nigdy się nie męczyć. Kiedy się zmęczysz, będziesz mógł szybko wznowić działalność. Podnoszenie sztangi na głowę cię zużyje, a to zajmie trochę czasu, zanim twoje ciało będzie w stanie to zrobić ponownie. Im więcej dodasz wagi, tym szybciej się zmęczysz i tym więcej czasu zajmie, zanim twoje ciało będzie gotowe, aby zrobić to ponownie. A kiedy już uciekniesz od niedźwiedzia, dobrze byś go unikał przez kilka tygodni. Te awaryjne włókna, które wymierzyłeś, potrwają tak długo, by wyzdrowieć.
Przerost w nowych programach szkoleniowych

Przerost oznacza wzrost mięśni. Prawie wszystkie programy treningowe są ukierunkowane na to, nawet programy odchudzania, ponieważ zmiana ciała z rotundy na schudnięcie wymaga utraty tkanki tłuszczowej. A najszybszym sposobem na utratę tkanki tłuszczowej jest uzyskanie większej ilości mięśni. Mięśnie wymagają więcej pracy od ciała, nawet w spoczynku, więc twoje ciało bierze składniki odżywcze z jedzenia, które jesz i przechowuje je w tkance mięśniowej, a nie w tkance tłuszczowej.

Aby stworzyć przerost, musisz stopniowo przeładowywać włókna mięśniowe, aby je zepsuć. Kiedy stajesz się sprawniejszy, angażujesz jednostki mięśniowe mięśnia sercowego o wyższym progu, aby utrzymać nadmiarowe napięcie. Zerwanie dokładnie liczby komórek mięśniowych, które twoje ciało może uzupełnić od razu, jest prawie niemożliwe. Oznacza to, że aby zwiększyć swój poziom sprawności, będziesz rozkładał więcej włókien mięśniowych, niż zamierzałeś. Kiedy tak się dzieje, dostajesz ból.

Co więcej, im bardziej zróżnicowane jest ćwiczenie, tym bardziej znajdziesz obszary, w których twoje ciało jest niezrównoważone. Oznacza to, że niektóre mięśnie są silniejsze niż inne. Kiedy wykonujesz nowe ćwiczenia, twoje mocniejsze mięśnie są zmuszane do wykonywania dodatkowej pracy, gdy słabsi nadrabiają zaległości. Powoduje to, że zarówno silne, jak i słabe mięśnie są przepracowane, podczas gdy rozwiązują problem równowagi. To pierwszy krok w Muscle Confusion i jak wiecie, nie ma go w P90X.
Głodny

„Słyszałem, że będę mniej głodny, a wszystko, co mogę myśleć o jedzeniu” to powszechny sentyment wyrażany w naszych Tablicach Wiadomości. Powód jest nieco oczywisty – nasze programy podstawowe mają niskokaloryczne diety, nie wspominając o ograniczonych dietach. Większość z tych osób po prostu pragnie śmieciowych potraw, które je wykroiły.

Ale Xers też są głodni i zwykle jedzą wystarczająco dużo kalorii. Dzieje się tak dlatego, że twoje ciało woła o składniki odżywcze, gdy jest w trybie awaryjnym, nawet gdy spożywasz wszystko, co możesz. Uczenie się, że to pragnienie jest jednym z normalnych objawów, które twój program działa, znacznie poprawi twoją krzywą sukcesu.

Kiedy twoje ciało ma ochotę na składniki odżywcze, chcesz je nakarmić. Jednak pod typem przymusu, jaki tworzy twardy program, nie można podać wystarczającej ilości składników odżywczych. Wielu z nas próbuje. Jemy i jemy. I podczas jedzenia może pomóc złagodzić umysłową udrękę, przez którą przechodzi twoje ciało, nie możesz użyć wszystkich tych kalorii do użycia, a niektóre zostaną zapisane w tkance tłuszczowej.
Dodawanie suplementów do diety

Kiedy twoje ciało jest głodne, suplementy są twoim najlepszym przyjacielem. Większość ma bardzo mało kalorii i dużo składników odżywczych. Niektóre z nich mają ukierunkowane składniki odżywcze, co w zasadzie oznacza, że ​​są one przeznaczone na efektywność składników odżywczych. Ale bez względu na to, jak dobrze sobie poradzimy, wszyscy będziemy głodni w pewnym momencie naszych programów. Tak bardzo, że pozostawanie głodnym jest metaforą stylu życia kulturystów. W filmie „Stay Hungry”, mistrz kulturystyki (w tej roli Arnold Schwarzenegger) podsumowuje to stwierdzeniem: „Nie chcę się zbytnio czuć komfortowo. Wolałbym być głodny „.

Notatka od eksperta Denisa Faye: „Jeśli jesteś głodny, mimo że zjadłeś wszystkie swoje kalorie i próbujesz schudnąć, pierwszym krokiem jest walka z tym. Głód niekoniecznie oznacza, że ​​potrzebujesz jedzenia. To po prostu oznacza, że ​​jesteś przyzwyczajony do jedzenia. Jednakże, jeśli masz całkowitą ochotę, chcesz uzupełnić jedzenie o kilka lub bez kalorii. Herbata ziołowa jest dobra, podobnie jak rosół czy warzywa, o ile są świeże i surowe. Jeśli musisz zjeść coś bardziej istotnego, wybrałabym proste białko, takie jak kurczak lub białko. Nie zaszkodzi to twojemu poziomowi cukru we krwi i nie jest to aż tak pyszne, więc wiesz, że nie tylko pocieszasz. ”
Zwolnienie

Jest to najtrudniejszy do skonceptualizowania, ale najłatwiejszy do wyjaśnienia. Podczas przerostu twoje mięśnie rosną. Rosnące mięśnie są trochę jak rosnąca osoba. Tak jak uczysz się rozwijać w rozwijającym się ciele, musisz nauczyć się korzystać z nowych mięśni. Podczas fazy przerostu twojego programu ćwiczeń Twoje mięśnie są „duże i głupie”, podobnie jak stara szkoła „mięśniówki”.

Większe mięśnie mają większą zdolność do siły niż mniejsze. Duży mięsień niekoniecznie jest silniejszy, ale jeśli zostanie odpowiednio wyszkolony, stanie się silniejszy. Wydajność mięśni (lub siła absolutna) jest tym, co zostaje skierowane na późniejsze etapy programu szkoleniowego. Robienie niskich powtórzeń, wraz z ruchami ekscentrycznymi i plyometrycznymi, polega na uczeniu sprawności twoich mięśni – w gruncie rzeczy zdolności do rekrutowania komórek mięśniowych o wysokim progu mięśni.

814/5000
281 zn. za dużo (maks. 5000):
orkouts designed by top trainers. This includes everything from weightlifting to cardio, dance to yoga, and more. You can even stream the videos from any device connected to WiFi, so you can do your workouts whenever you feel the most motivated (and not just when the gym is open).
Podczas gdy twoje mięśnie rosną, twoja zdolność do poruszania się szybko maleje. To dlatego sportowcy wykonują wszystkie treningi zmieniające sylwetkę poza sezonem. Kiedy poczujesz powolność, to znak, że twój program działa. Pamiętaj tylko, że będziesz chciał zwiększyć swoją intensywność i w późniejszym czasie wpasować te duże wypustki w kształt.
Te znaki są tymczasowe

Pamiętaj, że są to etapy, a nie choroby przewlekłe. Powinieneś ich doświadczyć tylko na wczesnym etapie programu lub nowego cyklu szkoleń. Jeśli w ogóle ich nie doświadczasz, oznacza to, że jesteś gotowy, aby przesunąć trening na wyższy poziom. Ale jeśli utrzymają się dłużej niż cztery tygodnie, przesadzasz i ryzykujesz przetrenowanie. Możesz również doświadczyć ich za każdym razem, gdy przejdziesz do nowej fazy. W tym przypadku jednak powinny one zniknąć, zanim przejdziesz do następnej fazy.

Dodaj komentarz