Co musisz wiedzieć o wodzie kokosowej

Kilka lat temu biegaliśmy wzdłuż autostrady West Side w Nowym Jorku wzdłuż rzeki Hudson. W ramach bloków wzajemnie, ambasadorzy dwóch różnych marek wody kokosowej rozdawali próbki napojów rowerzystom i biegaczom, zachwalając ich doskonałą zdolność nawilżania. To był jeden z pierwszych razy, kiedy słyszeliśmy o (i wypróbowywaliśmy!) Wodzie kokosowej, aw następnych latach sprzedaż eksplodowała. W rzeczywistości, zgodnie z branżą napojów, sprzedaż wody kokosowej nadal rośnie w 2015 roku. Jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś dołączyć do tych, którzy wierzą w wodę kokosową, oto kilka faktów do rozważenia.

Czym dokładnie jest woda kokosowa?

Woda kokosowa to łagodnie słodka i orzechowo-czysta ciecz znajdująca się w centrum młodych, zielonych orzechów kokosowych. Zawiera około 40 kalorii na filiżankę, mniej niż połowę kalorii znalezionych w tej samej ilości niesłodzonych soków owocowych. Ma także niską zawartość tłuszczu, cholesterolu i dużo potasu. W rzeczywistości niektóre firmy, które sprzedają wodę kokosową, twierdzą, że 8-uncjowa porcja zawiera więcej potasu niż banana.

Dania takie jak tajskie zielone kokosowe curry z kurczakiem, zupa kokosowa, pudding kokosowy i lepki ryż kokosowy są w rzeczywistości wykonane z mleka kokosowego, które ma wysoką zawartość tłuszczu i kalorii i przypomina bardziej krowie mleko. Nie chcesz również mylić wody kokosowej z kremem kokosowym, który jest używany w koktajlach takich jak piña coladas lub z olejem kokosowym, który pochodzi z mięsa z orzecha kokosowego.

Jakie są roszczenia?

Marketerzy nazywają wodę kokosową „napojem sportowym Matki Natury” i obiecują, że pomoże to w utrzymaniu nawodnienia i walce z kacem. Zwolennicy twierdzą również, że ponieważ woda kokosowa ma wysoką zawartość potasu, która prawdopodobnie reguluje ciśnienie krwi i jest ważna dla zdrowia serca, może pomóc w zapobieganiu udarom i zawałom serca. Inni twierdzą, że woda kokosowa ma właściwości przeciwzmarszczkowe i może pomóc w walce z rakiem i kamieniami nerkowymi.

Czy woda kokosowa zapobiega udarom i zawałom serca i spełnia inne roszczenia?

Podczas gdy potas jest ważny dla zdrowia serca, woda kokosowa nie jest magiczna – potas występuje w wielu pokarmach, w tym bananach, ziemniakach, fasoli, soczewicy, szpinaku i jogurcie. Samo picie wody kokosowej nie powstrzyma magicznie przed udarem mózgu. Wiele z tych innych korzyści to niewiele więcej niż nieudowodnione roszczenia.

Czy woda z orzecha kokosowego jest zgodna z twierdzeniem, że jest to „napój dla matki Natura”?

W przeciwieństwie do większości tradycyjnych napojów dla sportowców, niesłodzona woda kokosowa jest bardziej naturalnym sposobem uzupełniania elektrolitów, ponieważ nie zawiera cukru, sztucznych słodzików i barwników. Jest także bogaty w potas i magnez, czyli dwa składniki odżywcze, które organizm potrzebuje dla ogólnego zdrowia i dobrej wydajności.

Jednak napoje dla sportowców są konieczne tylko przy intensywnych ćwiczeniach przez ponad godzinę – wystarczająca woda do krótszych treningów. Jeśli masz problemy z wodą do picia, gdy próbujesz nawodnić, woda kokosowa może być dobrym sposobem, aby pomóc Ci pić więcej płynu (jeśli lubisz smak). Pamiętaj tylko, że zawiera on kalorie. A ponieważ wiele osób ćwiczy, aby pomóc kontrolować lub schudnąć, wypijanie kalorii, które spalają, nie jest idealne.

Kiedy ćwiczysz intensywnie dłużej niż godzinę, napój sportowy pomaga dostarczyć organizmowi zarówno sodu (główny elektrolit tracony przez pot), jak i węglowodanów (które pomagają uzupełnić zapasy energii w organizmie). W porównaniu do napojów sportowych, woda kokosowa ma mniej kluczowych składników odżywczych. Jeśli jesteś fanem wody kokosowej i intensywnie ćwiczysz przez około godzinę, możesz czerpać korzyści z elektrolitów, ale nie będziesz się na nich opierał za węglowodany i sód – a kalorie nie będą tak wysokie, jak mogłyby z innymi napojami.

Jak woda kokosowa porównuje się do napojów dla sportowców, soku i napoju gazowanego pod względem zawartości cukru?

8-uncjowy karton niesłodzonej wody kokosowej ma około 40 kalorii i 9 gramów cukru, a 8 uncji Gatorade zawiera około 50 kalorii i 14 gramów cukru. Jeśli obniżasz spożycie cukru, woda kokosowa może być dobrym rozwiązaniem, jeśli nie mieszasz go z sokiem.

Jako substytut napoju sportowego (potasu i sodu):

Potas: Jeśli spożywasz dietę bogatą w składniki odżywcze, dość łatwo jest uzyskać wystarczającą ilość potasu z pożywienia, które spożywasz, a także otrzymasz ważne witaminy, minerały i błonnik wraz z jedzeniem. Potas znajduje się w nieprzetworzonych mięsach, mleku oraz owocach i warzywach, takich jak liściaste warzywa, owoce z winorośli i owoców cytrusowych. Chociaż wydaje się, że łatwo byłoby spożywać dużo potasu, wielu Amerykanów nie ma wystarczającej ilości wody, więc woda kokosowa może zwiększyć nieco spożycie.

Sód: Większość ludzi nie pracuje wystarczająco długo lub na tyle, aby potrzebować elektrolitowego napoju zastępczego. Jeśli nie ćwiczysz intensywnie przez 60 do 90 minut lub dłużej, po prostu go nie potrzebujesz. Woda zapewni Ci nawodnienie bez dodatkowych kalorii. Jeśli pracujesz wyjątkowo długo i mocno, minerałem, którego potrzebujesz najbardziej, jest w rzeczywistości sód, a woda kokosowa ma dość niską zawartość sodu.

Dolna linia …

Główną zaletą wody kokosowej jest to, że jest naturalnym płynem i doskonałym źródłem potasu (430 miligramów na porcję 8 uncji), a wielu z nas nie przyjmuje w żadnym miejscu zbliżonym do zalecanej dziennej dawki 4700 miligramów. A jeśli masz zbyt dużo czasu na spożywanie wystarczającej ilości płynów, ponieważ nie podoba ci się smak wody, woda kokosowa może pomóc ci się nawodnić.

Woda jest niezbędna do życia. Twoje ciało, które ma około 70 procent wody, potrzebuje go do trawienia, krążenia, oddychania, regulacji ciepła, funkcji mózgu i wydalania. Woda pomaga zwiększyć metabolizm, zmniejszyć głód i zwiększyć poziom energii. Pragnienie jest słabym wskaźnikiem stanu nawodnienia, a czekanie aż odczujesz pragnienie picia oznacza, że ​​jesteś już od 1 do 2 procent odwodniony, co jest znaczące. Utrzymywanie nawodnienia przez cały dzień jest kluczem do utrzymania właściwego stanu nawodnienia.

Ale co, jeśli masz problem z dostaniem się dostatecznej ilości wody? Może jesteś zbyt zajęty, aby pić, lub po prostu nie lubisz smaku wody. Dostawanie zalecanych 2 do 3 litrów wody dziennie może być wyzwaniem. Wypróbuj niektóre z tych sprawdzonych strategii, które pomogą Ci zwiększyć spożycie wody.

1. STRATEGIZACJA

Jeśli jesteś tak zajęty, że zapominasz wypić wystarczającą ilość wody w ciągu dnia, przygotuj plan, który pomoże Ci to ułatwić.

Pij 8 uncji wody po pojawieniu się.
Bezkofeinowa i ziołowa herbata liczą się do spożycia, więc wypij trochę herbaty na poranny napój.
Ustaw alarm na telefonie lub komputerze, aby uruchamiał się na szczycie każdej godziny i wypijał 8 uncji za każdym razem, gdy zadzwoni. Pod koniec ośmiogodzinnego dnia pracy zużyjesz 64 uncje (około 2 litry).

2. FLAVOUR

Czy uważasz, że smak wody jest, cóż, bez smaku? Oto niektóre z naszych ulubionych wzmacniaczy smaku, które nie zawierają cukru ani sztucznych aromatów lub kolorów.

Dodaj suwak z ulubionymi owocami cytrusowymi. Obfite wyciskanie cytryny, limonki, pomarańczy, grejpfruta lub mandarynki doda odrobinę aromatu i niewielkiej ilości naturalnego cukru z soku owocowego.
Zrób z niego miętowy. Muddle kilka świeżych liści mięty w dolnej części szklanki lub butelki z wodą. To sprawi, że twoja woda odświeży się, ponieważ olejki eteryczne w miętach pomogą pobudzić twoje ciało i mózg.
Zainwestuj w butelkę z zaparzaczem i napełnij ją jagodami. Owoce będą smakowały wodę, powstrzymując wszelkie owoce lub nasiona przed wchodzeniem w drogę podczas picia.

3. TEMPERATURA

Spróbuj eksperymentować z temperaturą wody.

Niektórzy lubią to: wielu ludzi woli ciepłe lub gorące napoje, takie jak herbata, szczególnie w zimne dni. Zielone i ziołowe herbaty dostarczają zarówno substancji smakowych, jak i wzmacniających odporność, związków przeciwzapalnych.
Niektórzy lubią zimno: lodowata woda jest odświeżająca i pomocna podczas treningu, gdy wzrasta temperatura twojego ciała; picie zimnej wody może ochłodzić cię i wydłużyć czas do wyczerpania. Umieść butelkę z wodą w zamrażarce na godzinę przed ćwiczeniem lub napełnij butelkę kostkami lodu i przefiltrowaną wodą.

4. TEKSTURA

Jeśli lubisz teksturę wody gazowanej, zastąp ją regularną wodą w dowolnym momencie w ciągu dnia. Butelkowana woda gazowana jest stosunkowo niedroga, ale uważaj na te, które zawierają dodatek cukru. Alternatywą jest inwestycja w maszynę produkującą wodę gazowaną. Są one często sprzedawane z dodatkami wzmacniającymi smak słodyczy, ale pamiętaj, aby cieszyć się smakiem lub dodać odrobinę smaku z soku z cytryny lub limonki.

Zwiększenie ilości pobieranej wody może być łatwe przy odrobinie planowania. Niezależnie od tego, czy musisz ustawić przypomnienie, dodać smak lub zmienić temperaturę, niewielkie poprawki mogą mieć duże znaczenie w utrzymaniu nawodnienia.

Dodaj komentarz