Co to jest zgięcie barkowe?

Poświęć 5 minut na parkiecie na weselu i nie możesz nie zauważyć, że ramię jest jedną z najbardziej ruchliwych części ludzkiego ciała. Nagle funky kurczak to nie tylko corny taniec grupowy – to mistrzowska klasa wszechstronności przegubu kulowego. A podniesienie dachu? To prawdziwa aplikacja zgięcia barku.
Co to jest zgięcie barkowe?

„Wyginanie ramion następuje po podniesieniu ramion i podniesieniu ich nad głową” – wyjaśnia Cody Braun, ekspert fitness z Beachbody. Jest to ruch, który prawdopodobnie wykonujesz przez cały dzień, nawet nie zauważając. Podnoszenie dziecka, przywoływanie taksówki i sięganie po puszkę na górną półkę spiżarni – to wszystkie przykłady zgięć na ramionach. Ten ruch jest również integralną częścią większości sportów, które wykorzystują górną część ciała; za każdym razem, gdy guzek siatkarki przechodzi, albo siła naprzód strzela do trójki, używają zgięcia barku.
Ramię Flexion vs. Ramię Rozszerzenie

Ale to, co idzie, musi spaść. Przeciwieństwem zginania ramion jest tzw. Przedłużenie ramienia. „Pomyśl o sprowadzeniu czegoś z górnej półki” – mówi Braun. „Jeśli złapiesz przedmiot przed sobą i zbliżysz go do swojego ciała, używasz przedłużenia ramienia.”

Ćwiczenia, w których stosuje się zginanie ramion

Ponieważ zgięcie ramienia jest tak powszechnym, codziennym ruchem, dobrze zaokrąglony program treningu siłowego powinien obejmować ćwiczenia zginania ramion.

Przednie podbicie barku jest prostym ćwiczeniem zginającym ramię, które może być skalowane dla początkujących lub bardziej zaawansowanych sportowców poprzez dostosowanie ciężaru lub poziomu oporu.

Stojąc z szeroko rozstawionymi stopami, trzymaj hantle w obu rękach z rękami u boku. (Możesz także użyć oporu, zapętlając go pod łukami stóp).
Trzymając rdzeń za mocno i ramiona wyprostowane, podnieście ręce przed siebie, aż ręce będą miały wysokość ramion, dłonie zwrócone do siebie.
Zatrzymaj, a następnie powoli obniż hantle do pozycji wyjściowej i powtórz.

Neutralne-uchwyty na ramieniu Naciśnij

Ten ruch nie tylko wzmacnia mięśnie zgięcia ramienia, ale może również pomóc w budowaniu większych, bardziej kształtnych ramion.

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion. Trzymaj dwa umiarkowanie ciężkie hantle na wysokości ramion z dłońmi skierowanymi do siebie.
Wciśnij obciążniki na górze, aż ramiona będą wyprostowane. Trzymaj łokcie schowane blisko ciała.
Obniżyć ciężary z powrotem do wysokości ramion i powtórzyć.

Rozciągnięcia mięśni ramion Flexion

Rozciąganie może pomóc w poprawie elastyczności i zapobiec urazom. Włącz te odcinki ramion do swojego czasu odnowienia po każdym treningu, który obejmuje ćwiczenia zgięcia barków.
Elastyczna koszula w okolicach rąk do tyłu

Poczujesz ten prosty, ale skuteczny odcinek mięśnia naramiennego i piersiowego.

Jakie mięśnie są używane w zginaniu ramion?

Mięśnie zginające ramię obejmują mięsień naramienny, mięsień piersiowy i rogówkę. Przednia głowa mięśnia naramiennego i obojczyka główki piersiowej są głównymi czynnikami odpowiedzialnymi za zginanie ramion, a coracobrachialis jest mięśniem synergistycznym, co oznacza, że ​​pomaga on głównym ruchom. Oto jak te mięśnie działają w twoim ciele.
Deltoid

Mięsień naramienny, zaokrąglony, trójkątny mięsień umiejscowiony na szczycie ramienia, składa się z trzech „głów” lub części: przedniej (przedniej) głowy, bocznej (środkowej) głowy i tylnej (tylnej) głowy. Głowy te pochodzą z obojczyka i łopatek i wkładają je do kości ramiennej (kość ramienia górnego). Podczas gdy wszystkie trzy głowy pracują razem, aby poruszyć ramieniem, głowa przednia jest przede wszystkim odpowiedzialna za zgięcie barków. Głowica boczna odsuwa ramię od ciała, a tylna głowa jest odpowiedzialna za przedłużenie.
Pectoralis Major

Powszechnie określany jako „pecs”, major piersiowy to duży mięsień klatki piersiowej w kształcie wachlarza, który pochodzi z mostka i obojczyka i wkłada się do kości ramiennej. Oprócz odgrywania roli w zgięciu barku, główne funkcje piersiowe przesuwają ramię w kierunku linii środkowej ciała i obracają ramię do wewnątrz.
Coracobrachialis

Umieszczony na górnej, wewnętrznej części ramienia, coracobrachialis to mały mięsień, który pochodzi z łopatki i wkłada do kości ramiennej. Główne funkcje coracobrachialis obejmują pomoc w zgięciu ramion, aby podnieść ramiona.

Dodaj komentarz