Czy sen pomaga schudnąć?

Sen ma potencjał, aby pomóc ludziom schudnąć, ale nie tylko sen będzie robić. Ważne jest, aby każdej nocy zapewnić odpowiednią ilość głębokiego snu, ponieważ jest to najbardziej regenerujący, zapewniający zarówno psychiczne, jak i fizyczne korzyści związane z odzyskiem, które wspierają podróż odchudzającą.

Większość badań wskazuje, że mniej niż 7 godzin snu koreluje z tym, że są cięższe, przybierają na wadze, ryzykują choroby, raka i walczą o utratę wagi. Inne badania sugerują, że ponad 6,5 godziny to słodka plama, a wszystko inne zwiększa stany zapalne, depresję i umieralność (Walker, 2017). Wielu ekspertów uważa, że ​​zakres od sześciu do ośmiu godzin lub od siedmiu do dziewięciu godzin jest idealny dla większości ludzi.

Odpowiednia ilość snu zależy od unikalnej fizjologii każdej osoby. Zachęć klientów, aby poświęcili czas i uwagę na znalezienie tego, co dla nich działa, ponieważ może to spowodować lub przełamać ich wysiłki na rzecz zmniejszenia masy ciała. „Zdejmij zasypkę z łóżka, lub osłab ją trochę, a staranne jedzenie i ćwiczenia fizyczne stają się mniej niż skuteczne”, pisze dr Matthew Walker, autor książki Why We Sleep.

Oto kilka ważnych wskazówek dotyczących zwiększania snu, które możesz przekazać swoim klientom.
Jak Sleep wpływa na utratę wagi

Sen jest podstawą do wspierania ćwiczeń i zdrowych nawyków żywieniowych. Kiedy ludzie nie mają dość snu, może być trudniejsze kontrolowanie zachowań i zahamowań. Mogą częściej szukać przyjemności w jedzeniu i zastępować ćwiczenia związane z ćwiczeniem z tymi, które oferują nagrodę „szybkiej naprawy”, taką jak surfowanie po Internecie lub oglądanie telewizji.

Brak snu wzmacnia pragnienie nagradzania, co zwykle prowadzi do niezdrowego jedzenia. Dokładniej, leptyna (która zmniejsza głód), grelina (która zwiększa głód) i endokannabinoidy (które są związane z apetytem na przekąskę) to hormony regulujące apetyt. Gdy objętość snu jest niska, hormony te stymulują głód pokarmów bogatych w węglowodany.

Bez wystarczającej ilości snu, ciało jest zasadniczo w stanie przymusu, co może prowadzić do spożywania większej ilości kalorii, aby poradzić sobie z „zagrożeniem”, które postrzega. Im więcej czasu spędza się na przebudzeniu, tym więcej czasu zajmuje konsumowanie przekąsek.

Kolejny hormon, kortyzol, najlepiej skacze rano, dostarczając energii na cały dzień, i zmniejsza się w nocy, zachęcając do snu. Kiedy nawyki snu są złe, a stres jest wysoki, poziom kortyzolu pozostaje podwyższony, co może hamować utratę wagi i zakłócić sen. Następuje cykl stresu i zaburzenia snu. Stres wpływa na sen, a sen wpływa na stres, co jeszcze bardziej utrudnia wdrożenie nawet najlepiej zaprojektowanego programu do utraty wagi.

Dostawanie wystarczającej ilości snu i wzrastanie w stałym czasie każdego dnia wspiera hormony regulujące apetyt i wybory żywieniowe. Zachęć klientów, aby zrobili małe kroki w kierunku lepszego snu i zachowaj ostrożność wobec siebie. Innymi słowy, nie pozwól, aby stres związany z brakiem wystarczającej ilości snu zwiększył stres. Nie muszą (i prawdopodobnie nie mogą) naprawić swoich nawyków nocnych. Postępuj powoli.
Znajdź swój sen Słodki punkt

Twoi klienci mogą korzystać ze snu, aby pomóc im schudnąć, wznosząc się w ciągu 30 minut o tej samej porze każdego dnia i kładąc się do łóżka z lampami o tej samej porze każdej nocy. Zachęć ich, aby poeksperymentowali z ośmioma godzinami snu na noc, plus minus 15 minut, dopóki nie stwierdzą, ile naprawdę potrzebują snu.

Przypomnij swoim klientom, że masz szczerą opinię na temat tego, ile snu jest dla nich idealne. Wielu ludzi wierzy, że mogą sobie poradzić z małym snem, kiedy naprawdę nie mogą. Kiedy ludzie dostają odpowiednią ilość snu w ciągu nocy, są bardziej skłonni do posiadania energii do ćwiczeń i motywacji do dokonywania wyborów, które są zgodne z ich celami.

Jeśli Twoi klienci mają problemy z zasypianiem lub pozostaniem w uśpieniu, zachęć ich do wypróbowania następujących metod:

Priorytetem są relaksujące, bezstresowe wieczorne zajęcia, które pomagają Ci odpocząć.
Unikaj stymulowania wieczornych aktywności, dopóki nie osiągniesz rytmu snu.
Unikaj elektroniki i niebieskiego światła na godzinę przed snem.
Zredukuj lub, najlepiej, wyeliminuj alkohol i kofeinę.
Staraj się zakończyć obiad od dwóch do trzech godzin przed pójściem do łóżka.

Często uważamy, że sen jest oczywisty, ponieważ wydaje się, że „po prostu się wydarzyło” i wydaje się, że przeżyjemy bez wystarczającej ilości. Jednak badania sugerują, że wzrasta produktywność, spada liczba wypadków samochodowych, poprawia się zdrowie psychiczne, a ryzyko choroby zmniejsza się, gdy osiągamy idealną ilość snu. Zachęć klientów, aby zobowiązali się do zwiększenia konsystencji snu i nie tylko będą lepiej spać, ale z większym prawdopodobieństwem łatwiej osiągną swoje cele odchudzania.

Nasi partnerzy:

https://staryswiat.com.pl/
https://staryswiat.com.pl/sitemap.xml
https://redsms.pl/
https://www.redsonia.pl/

Dodaj komentarz