Dlaczego mężczyźni tracą wagę szybciej niż kobiety?

Dzwonię do wszystkich par! Wszyscy gotują, jedzą i ćwiczą razem, a może nawet próbują schudnąć razem.

Jeśli tak, to prawdopodobnie doświadczyłeś tego niezwykle irytującego scenariusza: jeden z was traci wagę znacznie szybciej niż drugi. (Patrzymy na ciebie, chłopaki.)

Powszechną skargą kobiet w związkach jest to, że ich mężczyźni odchudzają się szybciej niż oni.

To nie twoja wyobraźnia. Mężczyźni naprawdę schudną szybciej niż kobiety, mimo że mężczyźni ważą więcej niż kobiety. (Poważnie, dlaczego faceci mają łatwiejszy dostęp do mięśni brzucha i dlaczego kobiety przybierają na wadze szybciej niż mężczyźni – to niektóre z wielkich tajemnic życia).

Zamiast zajmować się nieuczciwością tego wszystkiego, poznajmy powody, dla których:

Człowiek pracuje z piłką lekarską
1. Mężczyźni mają więcej mięśni niż kobiety

American College of Sports Medicine – zaufane źródło w środowisku fitness – zaleca od 10 do 22 procent tkanki tłuszczowej dla mężczyzn i 20 do 32 procent dla kobiet w dobrym zdrowiu.

Funt za funt, mężczyźni noszą więcej wagi niż mięśnie. Dzięki wyższemu poziomowi testosteronu mężczyźni mają łatwiejszy czas na budowanie mięśni.

Budowanie większych mięśni może zwiększyć tempo przemiany materii. Badania pokazują, że możesz realistycznie zbudować do 4,5 funta mięśni w ciągu roku, co pomoże ci spalić 50 kalorii dziennie.

To nie brzmi zbyt wiele, ale to się sumuje, oszczędzając 18 250 kalorii rocznie. (FYI: To nie obejmuje dodatkowych kalorii spalanych od podnoszenia ciężarów w pierwszej kolejności.)

Wskazówka dla profesjonalistów: Dodaj trening siłowy do rutyny, panie. Jeśli boisz się zmiękczyć, porzuć ten strach – kobiece ciała zazwyczaj nie mają genetycznego makijażu, by stać się masywnym jak mężczyźni, a nawet mężczyźni muszą trenować bardzo dokładnie, aby uzyskać masę mięśniową.
2. Mężczyźni tracą więcej masy wody niż kobiety

Po pierwsze, trochę nauki: Glikogen jest przechowywaną postacią węglowodanów, która rozkłada się, gdy organizm traci energię. Kiedy sięgasz do glikogenu, aby uzyskać paliwo, tracisz wodę, ponieważ oba są przechowywane razem.

(Ciekawostka: dla każdego gram glikogenu przechowywanego w wątrobie i mięśniach przechowujesz trzy gramy wody, woda jest poważnie ciężka, osiągając 2,2 funta na litr!)

Powodem, dla którego pierwsze kilka funtów szybko spada, jest to, że w większości są to woda. Kiedy masz deficyt kalorii, pierwszą reakcją twojego organizmu jest trafienie w te zapasy glikogenu, biorąc ze sobą przechowywaną wodę.

Wskazówka dla profesjonalistów: Osiągnięcie i utrzymanie zdrowej wagi to ciężka praca, więc ustaw cele na dłuższą metę. Konkurencja na wypadek utraty wagi u mężczyzny i kobiety może być dobra, ponieważ dwoje z was może się nawzajem angażować, gdy pracujesz nad swoimi celami związanymi z utratą wagi.

Po prostu nie rozłączaj się na liczbach. Jest to sytuacja, w której obie strony wygrywają, o ile oba robią postępy.

3. Kobiety są Hormonalnie podłączone do przechowywania większej ilości tłuszczu

Podczas gdy zarówno mężczyźni, jak i kobiety mają estrogen, kobiety mają więcej, a ich ciała są „zaprogramowane” przez hormon płciowy do przenoszenia większej ilości tłuszczu. Kobiety mają około sześciu do 11 procent więcej tkanki tłuszczowej niż mężczyźni.

Ze względu na dodatkowy estrogen kobiety mogą tracić tłuszcz bardziej niż mężczyźni. Z drugiej strony, ciała kobiet lepiej wykorzystują tłuszcz do napędzania swoich treningów niż ciała mężczyzn.

Wskazówka dla profesjonalistów: posiadanie zdrowego obrazu ciała oznacza przyjęcie unikalnego kształtu ciała. Nie ma powodu, żebyś nie obejmował tego swojego ciała, nawet gdy próbujesz to zmienić.

Jedną z moich ulubionych mantr jest: Ćwicz się i jedz tak, ponieważ kochasz swoje ciało, nie dlatego, że go nienawidzisz.
4. Kobiety i mężczyźni przechowują tłuszcz inaczej

Nazwij to, co chcesz: brzuch piwo, brzuch potu lub tata bod. Przechowywanie tłuszczu zależy od twoich genów i płci.

Ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni gromadzą tłuszcz w okolicy brzucha, nadając im kształt jabłka, podczas gdy kobiety przechowują tłuszcz w biodrach i udach, nadając im kształt gruszki.

Tłuszcz podskórny (typ znajdujący się tuż pod skórą) może być łatwiejszy do stracenia niż tłuszcz trzewny (lub „tłuszcz głęboko-brzuszny”, taki, który wisi wokół narządów jamy brzusznej), dlatego właśnie można zauważyć utratę wagi u swojego faceta wcześniej niż Twój własny.

A te tłuszcze nie są sobie równe: z dwóch wymienionych tłuszczów tłuszcz trzewny jest uważany za bardziej niebezpieczny dla zdrowia. Związane jest to z wyższym ryzykiem chorób takich jak cukrzyca, nadciśnienie i choroby sercowo-naczyniowe.

Dobra wiadomość – możesz zmniejszyć poziom tłuszczu w trzewiach, wprowadzając zmiany w stylu życia, takie jak więcej snu, jedzenie większej ilości błonnika, cięcie nadmiaru węglowodanów i wiele innych.

Wskazówka dla profesjonalistów: Pamiętaj, że nie możesz wykryć podskórnej tkanki tłuszczowej. Musisz zmniejszyć ogólny poziom tkanki tłuszczowej poprzez przestrzeganie diety i programu ćwiczeń, które obejmują zbilansowaną dietę oraz trening siłowy i cardio.
5. Cykl menstruacyjny dla kobiet może powodować stres jedzenia

Nawet gdy kobiety nie mają żadnych widocznych stresorów w życiu (niemożliwe!), Muszą radzić sobie z wahaniami hormonalnymi cyklu miesiączkowego – co może prowadzić do apetytu na niezdrowe jedzenie.

Nie pomaga to, że żywność, której ludzie używają do uspokojenia nastroju, to zwykle hiperowspieszalne przedmioty, takie jak przekąski, fast food, lody i ciasteczka.

Wskazówka dla profesjonalistów: Aby z powodzeniem schudnąć – i trzymać ją z dala – musisz znać strategie radzenia sobie ze stresem, które działają na Twoje ciało. Możesz naprawdę uwierzyć, że ciasteczko z kawałkami czekolady jest teraz tym, czego potrzebujesz, ale czy możesz poczekać 10 minut, zanim odłożysz jedzenie?

Uważaj na to, czego potrzebuje twoje ciało i nie wpadnij w pułapkę, myśląc, że jedzenie rozwiąże Twoje problemy emocjonalne.

Na wynos

Mężczyźni i kobiety różnią się biologicznie, a to wpływa na to, jak szybko każdy może schudnąć. Choć mężczyźni są w stanie szybko schudnąć w krótszym czasie, ta przewaga nie trwa długo.

Lekcja: utrata wagi nie jest konkursem ze zwycięzcą i przegranym. Świętuj swoje postępy bez względu na to, jak szybko (lub szybko) to się dzieje, ponieważ w końcu się tam dostaniesz!

Dodaj komentarz