Moc grup internetowych

Niezaprzeczalna satysfakcja z bycia samowystarczalnym – możliwość powiedzenia: „ Zrobiłam to sama !”

Ale są chwile, kiedy napotykasz przeszkodę i myślisz: „ Nie mogę tego zrobić sam ”.

Wtedy wsparcie innych osób może pomóc ci pokonać ten garb i pomóc ci iść naprzód.

Pomyśl: kumpel fitness, który popycha cię do ćwiczeń, gdy nie masz na to ochoty, lub ten przyjaciel, który zachęca Cię do przestrzegania planu zdrowego odżywiania, gdy kusi cię pudełko pączków – lub zupełnie obcy w Twojej sprawności online społeczność, która dopinguje twoje postępy, napędzając twoją motywację do ćwiczeń.

Osoby, które widzisz IRL, mogą być świetnym źródłem wsparcia, ale dołączenie do grupy online może wzmocnić ten system wsparcia.

Badanie wpływu społeczności internetowych wykazało, że dzielenie się celami odchudzania i publikowanie zdjęć postępu w grupie odegrało kluczową rolę w sukcesie uczestników.

„Nie każdy może uzyskać potrzebne wsparcie od osób, z którymi codziennie kontaktuje się osobiście. Pomocne jest to, że technologia może wspierać budowanie społeczności i osiąganie celów w przestrzeniach wirtualnych ”- powiedziała dr Sonya A. Grier , jedna ze współautorów badania.

Pomyślcie więc, co moglibyście osiągnąć, mnożąc tego partnera odpowiedzialnego za 10, 30, 50, 100 lub 300 osób.

Będziesz miał wtedy za sobą grupę sojuszników, którzy mogą zaoferować świeże spojrzenie i praktyczne wskazówki z własnych doświadczeń.

Kiedy otaczasz się ludźmi zjednoczonymi w kierunku wspólnego celu, widzisz prawdziwą siłę grupy.

Kobieta w grupie online, patrząc na media społecznościowe
Dlaczego społeczność jest ważna?

Dołączenie do grupy złożonej z innych osób zainteresowanych tą samą rzeczą to tylko pierwszy krok.

Jeśli chodzi o grupy odchudzające i fitness, wsparcie społeczne i odpowiedzialność są niezbędne dla sukcesu każdego.

Łączenie celów , wzajemne podnoszenie się i pomaganie sobie w rozwoju to klej, który łączy grupę.

Badania pokazują, że ludzie, którzy brali udział w programach odchudzania, które obejmowały wsparcie społeczne w celu pociągnięcia ich do odpowiedzialności, byli bardziej narażeni na sukces niż ci, którzy się na to zdecydowali.

Oprócz popychania się nawzajem, aby ćwiczyć i dobrze się odżywiać, członkowie grupy mogą pomóc ci pokonać przeszkody, ponieważ wiedzą dokładnie, przez co przechodzisz.

Ale dołączając do grupy, należy pamiętać, że wsparcie to ulica dwukierunkowa.

„Częstym błędem popełnianym przez ludzi jest dołączenie do grupy z nastawieniem„ co mogę z tego wyciągnąć ? ”, Mówi Dave Trager, starszy menedżer społeczności w Beachbody. „Musisz także pomyśleć o tym, co możesz dać grupie. Im więcej zaoferujesz wsparcia, tym więcej otrzymasz w zamian. ”

„Nie wahaj się docierać do innych ludzi” – zaleca. „Każdy jest jednym wspierającym stwierdzeniem, że należy się nie poddawać. To właśnie tworzy więzi, które mogą prowadzić do trwałego sukcesu. ”

Dwie kobiety w grupie online patrząc na media społecznościowe
Jak zbudować dobrze prosperującą grupę

Kluczem do zbudowania dobrze prosperującej grupy jest stworzenie środowiska, w którym ludzie mogą nawiązywać autentyczne, pozytywne połączenia.

Rozwijając poczucie „to twoje plemię”, obecni i nowi członkowie grupy są bardziej skłonni do dalszego uczestnictwa w dłuższej perspektywie.

„Niektóre firmy próbują ominąć społeczność w mediach społecznościowych, myśląc, że są takie same, ale istnieją ważne rozróżnienia”, mówi Trager. „Chociaż media społecznościowe to najlepszy sposób na marketing i dotarcie do nowych klientów, społeczność wspiera najważniejsze dane w każdej firmie: wartość dożywotnią – dla firmy i klienta”.

Trager zarządza grupą Facebookbody On Demand: Only Members ( BOD: MO ) na Facebooku, która rozpoczęła działalność od około 1000 klientów Beachbody On Demand, którzy chcą nawiązać kontakt z innymi osobami starającymi się wysportować i schudnąć.

„BOD: MO ma jedynie 80 000 członków, a ponad 60 000 członków bierze czynny udział w latach po utworzeniu”, mówi Trager. „Obserwowanie postępów wszystkich osób jest niezwykle satysfakcjonujące. Społeczność inspiruje się nawzajem i przybyszów, aby zacząć i pokazuje im, że ich cele są możliwe. ”
Siła w liczbach

Wsparcie, odpowiedzialność i pozytywne połączenia są niezbędnymi składnikami udanego długoterminowego doświadczenia w grupie.

Siła grupy polega na jej zdolności do wzmacniania tych składników, dzięki czemu każdy jest w stanie osiągnąć osobisty sukces.

Dodaj komentarz