Planowanie Perfect Fitness Week

Jako pracownik służby zdrowia i ćwiczeń najprawdopodobniej pracujesz z klientami od jednego do trzech razy w tygodniu. Stwarza to możliwość, aby Twoi klienci przejęli własność swoich celów fitness, wykonując dodatkowe treningi. Zachęcanie ich do integracji dodatkowych treningów, które uzupełniają to, co już robisz w swoich sesjach, może być świetnym sposobem, aby utrzymać motywację klientów, zmusić ich do wypróbowania nowych treningów i pozwolić im nabrać pewności siebie w ich umiejętności samodzielnego ćwiczenia. Oto kilka pomysłów, które pomogą zaplanować idealny tydzień fitness, aby uzyskać zrównoważoną i kompleksową rutynę:

Trening aerobowy: Minimalne zalecenie dotyczące ćwiczeń aerobowych to 150 minut tygodniowo ćwiczeń aerobowych o umiarkowanej intensywności lub 75 minut ćwiczeń tygodniowo (amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej, 2018). Podczas gdy dodatkowy czas ćwiczeń i intensywność mogą przynieść dodatkowe korzyści, ważne jest, aby zachęcić klientów do przynajmniej spełnienia minimalnych zaleceń. Jeśli sesje treningowe koncentrują się na innych komponentach fitness lub nie spełniają tych wytycznych, oto kilka sposobów, dzięki którym Twoi klienci mogą włączyć trening aerobowy do swojego tygodnia:
Przedstaw je na zajęciach fitness grupowych w aerobiku: Większość obiektów fitness oferuje różnorodne opcje aerobiku o różnych intensywnościach i formatach. Te zajęcia są dla klientów doskonałą okazją do wypróbowania czegoś nowego, poznania innych ludzi i urozmaicenia swoich programów ćwiczeń.
Stwórz specjalistyczny program treningu aerobowego dla swoich klientów: Jeśli Twoi klienci wolą ćwiczyć samodzielnie, a nie uczęszczać na zajęcia, stwórz 30-60 minutowy program treningowy z ulubionymi ćwiczeniami aerobowymi (np. Trening eliptyczny, bieganie na bieżni i jazdy na rowerze), aby mogli pozostać zmotywowani i na dobrej drodze. Programy o umiarkowanej intensywności powinny osiągnąć zakres częstości rytmu serca 40-60% rezerwy rytmu serca (HRR), a programy o intensywnej intensywności powinny utrzymywać HRR w zakresie 60-90% (patrz zacienione pole poniżej) [American College of Sports Medicine ( ACSM), 2018].
Zachęć ich, aby wyszli na zewnątrz: od spaceru po okolicy, do sprintów na wzniesieniu, po treningu aerobowym poza siłownią można zaoferować inne otoczenie i scenerię, zapewnić świeże powietrze i stworzyć bardziej wymagający teren treningowy.

http://www.americanbar.pl/
http://100mb.pl/
http://jesiennedzieciaczki.pl/
http://www.cpenergia.pl/
http://www.brugo.pl/

Trening siłowy: Trening siłowy dla każdej ważnej grupy mięśniowej należy wykonywać dwa razy w tygodniu. Bądź kreatywny dzięki swoim programom siły, aby utrzymać zainteresowanie klientów. Rzuć im wyzwanie:
Specjalny program siłowy: Stwórz program siły, który Twoi klienci mogą sami wykonać. Zalecane objętości treningu siłowego obejmują 2-4 zestawy z 8-12 powtórzeniami i 2-3 minuty odpoczynku między zestawami (amerykański Departament Zdrowia i Usług dla Ludzi, 2018).
Skupione na grupach zajęcia fitness grupowe: dla tych, którzy preferują zajęcia lub nie czują się dobrze, wykonując samodzielnie ćwiczenia siłowe, zapoznaj ich z grupowymi zajęciami fitness, które koncentrują się na sile mięśni i wytrzymałości.

Trening elastyczności: trening elastyczności powinien być wykonywany przez minimum 2-3 dni w tygodniu przy optymalnej częstotliwości 5-7 dni w tygodniu (amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej, 2018). Podczas gdy specjaliści ds. Zdrowia i ćwiczeń często wprowadzają pewne rozciąganie statyczne pod koniec treningów i ćwiczeń, dodatkowy czas powinien być poświęcony temu składnikowi fitness przez cały tydzień. Zachęć swoich klientów do spędzenia dodatkowego czasu po treningach, aby rozciągnąć i uczestniczyć w zajęciach, które obejmują rozciąganie, takie jak joga. Możesz również pomóc im opracować procedurę rozciągania, którą mogą wykonać w swoim własnym czasie.
Trening równowagi: często zaniedbywany, trening równowagi jest ważnym elementem kompleksowego programu fitness, szczególnie dla osób starszych. Trening równowagi można włączyć podczas sesji treningowych (np. Stojąc na jednej nodze podczas wykonywania ćwiczenia ramienia), trenować oddzielnie lub dodawać do codziennych czynności, takich jak stojąc na jednej stopie podczas oczekiwania w linii spożywczej lub wykonując spacer tandemowy podczas spaceru do skrzynki pocztowej.
Odpoczynek i regeneracja: Odpoczynek i regeneracja są ważnymi składnikami tygodniowych planów sprawnościowych Twoich klientów, ponieważ dzień odpoczynku może zmniejszyć liczbę urazów, zapobiec przetrenowaniu i umożliwić mięśniom powrót do zdrowia. Jednak dni odpoczynku nie muszą być całkowicie osiadłe; zachęcaj swoich klientów do włączania lekkich aktywności, takich jak relaksujący spacer lub rozciąganie w dni odpoczynku.

Kluczem do pomocy swoim klientom w osiągnięciu zrównoważonej, kompleksowej tygodniowej rutyny fitness jest dodanie zajęć, które uzupełniają ćwiczenia lub elementy fitness, na których koncentrujesz się podczas sesji szkoleniowych. Na przykład, jeśli cele twojego klienta odnoszą się do treningu siłowego podczas sesji, pomóż mu znaleźć sposoby na włączenie treningu aerobiku, elastyczności i równowagi w ciągu tygodnia

Dodaj komentarz