Sześć rzeczy do zrobienia po zdaniu egzaminu instruktora grupowego

Jeśli jesteś nowo certyfikowanym instruktorem fitness (GFI), możesz mieć mieszane uczucia dotyczące kolejnych kroków. Wiesz, że wiodące zajęcia fitness grupowe będą satysfakcjonującym doświadczeniem. W tym samym czasie możesz się zastanawiać: „Czy będę dobrym instruktorem? Czy wiem wystarczająco dużo o przydatności do nauczania? Co się stanie, jeśli moi uczestnicy stwierdzą, że się denerwuję? „Bądźcie pewni, te uczucia są normalne. Już zrobiłeś pierwszy monumentalny krok – zaliczenie egzaminu instruktora grupowego. Jest to dowód na to, że posiadasz solidne zrozumienie technicznych i teoretycznych umiejętności potrzebnych do odniesienia sukcesu jako GFI. Teraz nadszedł czas, aby zbudować pewność siebie i praktyczne umiejętności. Oto sześć wskazówek, które pomogą ci w tym pomóc.
1. Zacznij nauczać

Po uzyskaniu certyfikatu instruktora fitnessu grupowego, poświęć trochę czasu na zastanowienie się, które formaty najlepiej pasują do Twojego zainteresowania i aktualnego zestawu umiejętności. Ale nie zajmuj zbyt wiele czasu. Spotykam wielu nowo certyfikowanych instruktorów, którzy opóźniają nauczanie po prostu dlatego, że denerwują się, gdy po raz pierwszy pojawiają się przed grupą. Prawdopodobnie będziesz trochę zdenerwowany, kiedy kilka razy uczysz grupowe zajęcia fitness. Zrobić to mimo wszystko. Najlepszym sposobem na dobre nauczanie jest nauczanie, i jak w przypadku każdego innego życia, im więcej robisz, tym mniej się denerwujesz. Może ci się przydać nauczenie zespołu kilka razy z doświadczonym instruktorem. Zapytaj, czy możesz nauczyć rozgrzewki lub schłodzić zajęcia, w których lubisz uczestniczyć. Zanim się zorientujesz, będziesz samodzielnie uczyć klasę pełną.
2. Znajdź mentora

Pamiętasz tę wspaniałą klasę, która sprawiła, że ​​zakochujesz się w fitness grupowym? Możliwe, że to nie klasa, ale instruktor sprawili, że poczułeś się niesamowicie tego dnia. Może porzuciłeś trening czując wyzwanie, ale z powodzeniem. Świetny instruktor może konsekwentnie ułatwiać tego rodzaju doświadczenia uczestnikom zajęć. Oferują warianty ćwiczeń i modyfikacje, dzięki którym treningi są nie tylko przyjemne, ale także integracyjne i dostępne. Instruktorzy zachęcają uczestników do ciężkiej pracy w razie potrzeby oraz do spowolnienia lub wycofania się w razie potrzeby. Jako świeżo certyfikowany instruktor, posiadanie tego typu mentora będzie bezcenne. Dowiedz się od nich wszystkiego. Wybierz ich mózgi na temat pomysłów na ćwiczenia dla specjalnych populacji. Poproś ich, aby od czasu do czasu przychodzili na twoje zajęcia, aby uzyskać konstruktywną informację zwrotną. Ten rodzaj wsparcia pozwoli ci doskonalić swoje umiejętności pedagogiczne we wczesnej fazie kariery zawodowej.
3. Ćwicz, ćwicz, ćwicz

Winging to działa na kilka rzeczy, ale z pewnością nie jest to najlepsze podejście do nauczania grupowych zajęć fitness, zwłaszcza gdy jesteś nowym instruktorem. Jesteś winien swoim uczestnikom przyjście na zajęcia przygotowane. I jesteś im to winien do praktyki. Ważne jest, aby ćwiczyć w prawidłowej formie. Dorastając, miałem nauczyciela skrzypiec, który zwykł mawiać: „Praktyka nie czyni mistrza; praktyka czyni ją stałą. „Ta sentencja była prawdziwa dla moich recitali z muzyką z dzieciństwa i dotyczy to zajęć grupowych fitness. W jaki sposób ćwiczysz ćwiczenia, to jak będziesz je wykonywać w klasie. Jeśli wiesz, że twoje przysiady, deski lub pompki potrzebują pracy, wykonuj pracę. Poświęć odpowiedni czas na poprawienie własnej mechaniki ciała, abyś mógł zademonstrować ćwiczenia poprawnie i bezpiecznie dla swoich grupowych uczestników fitness.

4. Kontynuuj naukę od innych instruktorów

Zdarza się wielu z nas. Zaczynamy od nauczania jednej lub dwóch lekcji w tygodniu. W końcu uczymy się kilka dni w tygodniu, a może i weekendy. Często im więcej grupowych zajęć fitness uczymy, tym mniej zajęć bierzemy. Niektórzy instruktorzy kończą naukę w innych grupowych zajęciach fitness. Staraj się unikać tej pułapki. Często nie możesz dostać się na inne zajęcia grupowe, ale idź, kiedy tylko możesz. Uczestnictwo w innych zajęciach grupowych fitness może być źródłem inspiracji, ponieważ nadal rozwijasz swój własny styl nauczania. Instruktor fitness Savannah z Georgii, Megan Feasel-Erwin, oferuje tę wskazówkę: „Od 15 lat uczę grupowych zajęć fitness i uważam, że priorytetem jest uczęszczanie na inne zajęcia instruktorskie, dzięki czemu mogę uczyć się nowych ćwiczeń, nowej muzyki, nowych rutyn i ćwiczeń. zobacz, jak inni instruktorzy angażują swoich członków. Każdy instruktor uczy inaczej, a to jest piękno naszego różnorodnego świata fitness. ”
5. Znajdź swój unikalny głos nauczający

Będą świetni instruktorzy, których będziesz chciał naśladować, ale pamiętajcie – jest tylko jeden. Rozpoznaj swoje indywidualne talenty i wykorzystaj je w swojej roli instruktora grupowego fitness. Instruktorka fitness z Dayton w stanie Ohio, Yamika Leeper-Stephens, zachęca nowych instruktorów do tworzenia grupowego środowiska fitness, które jest przyjemne zarówno dla uczestników, jak i dla instruktora. „Ważne jest bycie sobą. To jest twoje połączenie z grupą. Mów śmiało, bądź pewny siebie i baw się dobrze, gdy prowadzisz. ”
6. Zaangażuj się w bycie uczniem przez całe życie

Twoje zobowiązanie do bycia odchudzającym się przez całe życie jest kluczowe dla Twojego sukcesu jako instruktora grupowego fitness. Weź udział w warsztatach edukacyjnych. Przeczytaj artykuły na temat zdrowia i fitnessu. Realizuj dodatkowe certyfikaty. Nie tylko zarabiasz CEC-y, które są wymagane, aby utrzymać aktualność certyfikatu, ale także będziesz rozwijać się i stać się bardziej kompetentnym specjalistą fitness. Zapewni to więcej możliwości zatrudnienia i zapewni dźwignię do negocjowania wynagrodzenia. Co najważniejsze, rozwój zawodowy sprawi, że będziesz odpowiedni i poinformowany w branży fitness, która rośnie i zmienia się każdego dnia.

Masz przed sobą wyjątkową okazję, by zainspirować do zdrowych zmian w innych. Jako instruktor fitness grupowy zwiększysz liczbę osób, a będziesz odgrywać ważną rolę w pomaganiu innym w osiąganiu osobistych celów zdrowotnych i sprawnościowych. Ciesz się każdą minutą!

Dodaj komentarz