Twoje dziecko jest wybrednym zjadaczem i to naprawdę wielka sprawa

Mam duży popęd do tego postu. Chcę dodać to:

Doceniam to, że dzieci są dziećmi. Każda osoba ma osobiste preferencje i upodobania – zwłaszcza gusta dzieci – zmienia się i ewoluuje. Podczas gdy moja córka jest nagradzanym mistrzem jedzenia, mój syn jest mniej. Ma mniejszy apetyt i często nie jest zainteresowany żywnością. Ale te same zasady dotyczące tabletek dotyczą obu dzieci. Jeśli nie jesz posiłku, nie ma przekąski.

Ponadto: nie przypisuję zasługom moich dzieci dobrych nawyków żywieniowych. Moje dzieci dołączają do ogromnej większości ludzi, którzy urodzili się zainteresowani, ciekawi i głodni. Nie robię niczego, co nie zostało zrobione od czasów jaskiniowców: gotuję i oczekuję, że będą jeść.

Nie ma wątpliwości, że niektóre dzieci są wyjątkowo wybrednymi konsumentami, a moje serce jest dla nich i ich rodziców. Jak możesz powiedzieć w tym poście, bardzo lubię jedzenie i myślę, że czas posiłku jest kluczową częścią życia. Moim celem w napisaniu tego postu nie jest zawstydzenie rodziców do zmiany ich sposobu, ale raczej przyjrzenie się temu, co każda kanapkowa kanapka z serem i specjalny posiłek dla dzieci oznacza całe życie człowieka – poza zaradzeniem pogorszeniem u dziecka w wieku dziecięcym który odmawia zjedzenia doskonale pysznego domowego posiłku. Ponieważ wszyscy już tam byliśmy, ja włącznie.

Więc kontynuuj – i smacznie!

Ostatnio moja córka, 5 lat, robi z tego, że nie lubi awokado. Ogłaszając to publicznie – każdemu, kto będzie słuchał. To nowość tylko dlatego, że awokado jest jedynym jedzeniem, na które nie ma ochoty.

Uwielbiam patrzeć, jak ten dzieciak je. Niezależnie od tego, co przed nią postawię, konsumuje twardo, najwyraźniej ciesząc się każdym kęsem. Przez większość czasu, gdy ma do czynienia z kwadratowym posiłkiem, Helena nurkuje najpierw do zielonego warzywa, polerując brokuły, szparagi lub cukinię, po czym podgryzając ud kurczaka, komosa ryżowa lub pieczonego łososia. Czy chciałaby więcej? Nie, dziękuję. Zadowolona, ​​odsuwa krzesło i odskakuje, by bawić się z kotem. Często podziwiam jej zdrowe ciało – mocne nogi, mięsisty brzuch, lśniące proste brązowe włosy i niesamowite, świecące oczy. Moje dzieci rzadko chorują.

Nie muszę ci mówić, jak mam tak dobre jedzenie dla dzieci: gotuję zdrowe, smaczne posiłki trzy razy dziennie. Siadamy razem na śniadanie, lunch i kolację (gdy jesteśmy w tym samym domu). Nie ma przekąski ani deseru, dopóki nie wyczyści swoich talerzy. Gotujemy razem, robimy zakupy i odwiedzamy rynek rolników. Brak magii. Brak bryłek kurczaka w kształcie dinozaurów.

To pomaga, tak, bardzo lubię jeść gotowanie. Tak, kupowanie jedzenia i nauczanie moich dzieci, skąd pochodzi, jest dla mnie interesujące i zabawne. Przynajmniej raz w tygodniu mamy gości na kolację. W zeszły weekend udało nam się przespać, by spędzić noc w uroczej, prostej kabinie (bez kanalizacji – tak!), Położonej na małej farmie w północnej części stanu Nowy Jork. Dzieciaki zbierały jaja, szturchałyśmy kozę mamusi pełną, chwiejną gębą i oglądałyśmy urocze czarne prosięta (ta mała, gruba locha nazywa się Piłka nożna. Ha!).

Najwyraźniej jedzenie to moja rzecz. To może nie być twoje i to jest całkowicie OK. Ale jest tak wiele złego w wychowywaniu wybrednych zjadaczy. Catering na dziecięce palety. Karmienie młodych ciał głupim, zepsutym jedzeniem, które ma nie tylko niską wartość odżywczą, ale ma słabe smaki.

Nie chcę słyszeć o tym, jak twoje dziecko po prostu nie chce jeść warzyw. Bzdury.

Głód jest najpotężniejszym ludzkim popędem. Jeśli dziecko jest wystarczająco głodne, zje. Ale nie musisz głodować swojego dziecka, aby to zachęcić. Po prostu połóż tam jedzenie. Zjedz je razem z nimi. Powiedz kilka fajnych rzeczy o posiłku i skąd pochodzi ten bakłażan. Nie przesadzaj. Dzieciaki mogą wyłowić fałszywkę z odległości mili. Po prostu bądź normalny i zjedz swoje jedzenie i oczekuj, że zrobią to samo.

To nie jest wyrafinowana psychologia dziecka. To jest podstawowe rodzicielstwo. Jedzenie jest podstawowym, podstawowym elementem życia. Normalne, zdrowe życie obejmuje dobre posiłki podawane z innymi ludźmi. Podnieście wybrednych zjadaczy i to właśnie okradacie swoje dzieci:

1. Dobre maniery. Jak już mówiłem, gościłem wielu gości. Zanim ugotuję, zawsze pytam: „Czy jest coś, czego nie jesz?” Przestrzegam ograniczeń dietetycznych ze względów zdrowotnych, religijnych i politycznych. Od czasu do czasu gość będzie podawał długą listę pokarmów, na których im nie zależy, i inny, który preferują. Och, barf. Po prostu przyjdź, ciesz się tym, co gotuję. Lub nie. Ale nie jestem restauracją. Tak jak mówię moim 3 i 5-latkom – ludziom, którzy wiedzą, że jesz to, co dostajesz.

Otwarte, pełne przygód kolacje mają świat na wyciągnięcie ręki. Jesteś uroczym i często zapraszanym gościem na kolację, tak. Ale także podróżnik o otwartym umyśle, który prawdopodobnie zostanie zaproszony do domów mieszkańców. Z przyjemnością spędzasz czas, bo nie zaprzyjaźniasz się ze swoimi wymaganiami dotyczącymi restauracji. Kiedy ktoś przynosi ci rodzynkowy placek, gdy twój tata umiera, lub butelkę sklepu spożywczego Malbac na twoje urodziny, przekopujesz się z rozkoszą – tuż przed nimi. Wybredny jedzący popycha artykuł spożywczy na tył blatu, słaby uśmiech i obietnice na późniejszą przekąskę. Szczęśliwymi zjadaczami są wspaniali ludzie. Jedzenie wybredne jest niegrzeczne.

2. Wdzięczność. Kilka przecznic od mojego mieszkania w Astorii, Queens, Nowym Jorku, są tam dwa rynki produktów obok siebie, z całym ich obfitym obfitości przygotowanym dla mnie, każdego dnia przez cały rok. Za każdym razem, gdy przechodzę obok, jestem przytłoczony poczuciem, jak bogatym mam dostęp do tego wspaniałego jedzenia, kiedy tylko chcę. Dzielę się tym uczuciem z moimi dziećmi. Byłoby bolesne, gdyby nie docenili wszystkiego, co mają.

Jeśli spodziewasz się, że świat będzie kuchnią z prywatnym kucharzem, zostaniesz pozbawiony umacniającej świadomości całego swojego bogactwa.

3. Cieszyć się życiem. Niedawno usłyszałem, że tradycja brzęczących kieliszków wynika z przekonania, że ​​brzęczyk kryształu wprowadza piąty zmysł do doświadczenia picia wina: smak, zapach, wzrok i dotyk napoju są zaokrąglone przez dźwięk. Cieszyć się dobrym jedzeniem jedna z największych ludzkich przyjemności. Długie posiłki z ludźmi, którzy uwielbiają gotować dla Ciebie, wspólne przepisy kulinarne i tradycje kulinarne. To satysfakcjonujące uczucie spożywania wspaniałych rzeczy, z wielkimi ludźmi. Jest to prawie wszystko, co istnieje w życiu. Znaczenie dobrego jedzenia wykracza poza każdą kulturę i czas. Jeśli wszystko, co jesz, jest kawałkiem mięsa w kształcie wymarłego gada, jesteś okradziony z życia.

Dodaj komentarz