Upadek z wagonu? Oto 3 sposoby, aby wrócić na tor

Zdarza się to najlepszemu z nas. Kilka świetnych tygodni podążania za twoim planem fitnessu i odżywiania, a następnie – BANG-life się dzieje. Późna noc z przyjaciółmi, wyjazd służbowy w ostatniej chwili, chore dziecko w domu lub coś tak prostego, jak zły nastrój, może wykoleić cię. Może przegapiłeś sesję fitness lub po prostu nie masz energii (lub pragnienia), aby przygotować zdrowy posiłek. Niezależnie od tego, masz dzień „wyłączony”.

Czasami dzień wolny to: dzień wolny od pracy. Budzisz się następnego ranka, motywując i koncentrując się na swoich celach. Innym razem odzyskanie mojo fitness może potrwać kilka dni. Dni wolne mogą być błędne, ale można je także zatrzymać.

Jako ekspert w dziedzinie psychologii sportu, jednym z moich celów jest pomoc moim klientom w szybkim odzyskaniu sprawności po tych dniach. Oto trzy wskazówki, których możesz użyć, by nie tylko włączać się ponownie w dni wolne od pracy, ale także ograniczać liczbę dni, w których w ogóle się nie pojawiłeś. Końcowym rezultatem jest to, że dasz sobie najlepszą okazję, by trzymać się swoich codziennych intencji i uzyskać ciało, na które chcesz i zasługujesz.
1. Zmień wewnętrzną rozmowę

Zostaliśmy uwarunkowani, aby harfy na naszych błędach i glos nad naszymi sukcesami. Nadszedł czas, aby zmienić wewnętrzną rozmowę i zwrócić większą uwagę na rzeczy, które dają nam pewność siebie, abyśmy mogli nadal prowadzić zabawne, zdrowe i energiczne życie.

W sporcie, profesjonalni sportowcy i trenerzy często mówią, że osoba, która wygrywa, jest zwykle osobą, która może najlepiej wyleczyć się z błędów. Najlepsi sportowcy nauczyli się rozpoznawać swoje błędy, ale zamiast na nich się uczyć, szybko uczą się od nich i idą dalej. Poświęcają też czas, aby poklepać się po wszystkich swoich osiągnięciach, zarówno dużych, jak i małych.

Kiedy życie staje na drodze do trzymania się twojego treningu lub planu żywieniowego, poświęć minutę na pozytywną osobistą refleksję. Zidentyfikuj kluczowe rzeczy, które możesz zrobić lepiej następnym razem, aby temu zapobiec od samego początku. Następnie skup się na przynajmniej jednym osiągnięciu, które już osiągnąłeś tego dnia (lub być może wczoraj). Wykorzystaj swoje dotychczasowe osiągnięcia, aby dać ci pewność siebie i energię, której potrzebujesz, aby twój następny posiłek lub sesja treningowa były pozytywne.
2. Zmień środowisko

Posiadanie wolnego dnia może kosztować nas motywację do ćwiczeń i zdrowego odżywiania. Zamiast tego, pragniemy natychmiastowego zaspokojenia w niezdrowej, przepełnionej miską lub kartonie lodów lub dodatkowej godzinie na kanapie. Na szczęście istnieje szybka naprawa tego problemu.

Badania wciąż dowodzą, że motywacja i wydajność wzrastają wraz ze zmianą środowiska. W rzeczywistości powszechnie używaną frazą w psychologii sportu jest: „Zmiana jest tak dobra, jak odpoczynek”. Każdy rodzaj zmiany, taki jak wyjście na świeże powietrze, włączenie muzyki motywacyjnej lub znalezienie nowego zdrowego przepisu, może wzbudzić pewną motywację, aby iść do przodu, aby osiągnąć swoje cele.

Kiedy poczujesz brak energii i inspiracji, zmień przynajmniej jeden aspekt swojego otoczenia i poczuj, jak to jest naładować baterie i przywrócić motywację.
3. Użyj zasady „Tylko przenieś na pięć minut”

Czasami najtrudniej jest wstać i zacząć się ruszać. Jednak gdy zaczniesz się ruszać, wydaje się, że czujesz się dobrze, motywując chemikalia, takie jak dopamina i endorfiny. Kiedy tak się stanie, znacznie łatwiej będzie ci dalej działać.

Podczas dni wolnych zawrzyj umowę z samym sobą, aby zobowiązać się do pięciu minut sprawności fizycznej. Najczęściej pięć minut to wszystko, czego potrzeba, aby serce pompowało i płynęła energia, inspirując cię do pozostania przez cały trening. Poza tym jest w porządku, jeśli nie masz 100-procentowego wysiłku, aby dać tego dnia. Jeśli masz tylko 50 procent, postaraj się wszystko wykorzystać. Gwarantuję, że będziesz z siebie dumny, a twój dzień wolny już dawno minie.

Jeśli nie masz ochoty spędzić 20 minut w kuchni przygotowując zdrowy posiłek, spróbuj zjeść coś prostego do zjedzenia, na przykład szklankę Shakeology, która jest satysfakcjonująca, ale wciąż zdrowa.

Poza dniami nie musisz całkowicie rzucać cię na boki. Dzięki tym trzem narzędziom możesz szybko zregenerować siły od dnia wolnego i bez obaw kontynuować swoje cele fitness.

Dodaj komentarz