Wszystko, co musisz wiedzieć o czasopismach Bullet

Wciąż pamiętam mój pierwszy pamiętnik – był różowy z pęczniejącą plastikową osłoną i jednorożcem z przodu. Zamek? W kształcie serca. Spędziłem godziny, spisując swoje marzenia i ambicje w życiu – wszystko to kręciło się wokół bycia sławnym piosenkarzem i podróżowania po całym świecie. Czas zmienił się, technologia się zmieniła, a ja zmieniłem pióro i papier na klawiaturę i bloga. Ale teraz wracam do podstaw (trochę) dzięki dziennikowi punktorowemu.

Że co?

Jeśli nie żyjesz pod kamieniem, prawdopodobnie widziałeś te wyszukane kreacje w mediach społecznościowych. Ma nawet pseudonim: „bujo”.
Jak Dziennik Bullet może pomóc Ci schudnąć, Get Fit
(Via Pinterest)

Czasopismo, często nazywane „szybkimi dziennikami” lub „przyszłymi dziennikami”, to twórcze połączenie spersonalizowanego terminarza, dziennika, list rzeczy do zrobienia i innych. To świetny sposób na ćwiczenie własnej ekspresji i samopomocy, bez konieczności wykonywania pracy.

A najlepsza część? Możesz sprawić, by wyglądały tak, jak chcesz, ponieważ są stworzone dla Ciebie i tylko Ciebie.

Dlaczego powinieneś założyć czasopismo Bullet?

Prowadzenie dziennika może być ogromnym zadaniem, szczególnie jeśli jesteś zajęty. W końcu staje się ciężarem i przestajesz – nie jest to dobre, biorąc pod uwagę, że badania pokazują, że kronikowanie jest pozytywną rzeczą. Badanie opublikowane w Journal of Personality and Social Psychology wykazało, że uczestnicy, którzy prowadzili czasopisma, wykazywali większą ilość determinacji, uwagi, entuzjazmu i energii w porównaniu z grupami, które nie spisują się.

„Ponieważ nasze codzienne życie może być bardzo pracowite i przytłaczające, kronikowanie naboi jest świetne dla zapewnienia ogólnej przejrzystości i spokoju” – mówi dr Coral Arvon, psychoterapeuta i dyrektor ds. Zdrowia behawioralnego i odnowy biologicznej w Centrum Pritikin Longevity Center + Spa w Miami, Fla.

„Mamy wiele różnych aplikacji na różne urządzenia, które organizują nasze myśli i zadania, które musimy wykonywać codziennie, ciężko jest śledzić, gdzie rejestrujemy każde zadanie i myśl. Kiedy piszesz, wszystko jest przechowywane w jednym miejscu – od umysłu do pióra i papieru. ”

Bulletowanie kronik eliminuje kłopoty z tradycyjnymi metodami, ale zachowuje korzyści, ponieważ nie piszesz osobistych esejów, tylko szybkie notatki i krótkie zdania na temat dowolnych tematów, które zdecydujesz się dodać.

Jak rozpocząć tworzenie dziennika Bullet

„Wszystko czego potrzebujesz to notatnik i długopis.”

To jest mantra oficjalnej strony internetowej czasopisma. I to prawda – możesz zacząć swój dziennik punktowy zwykłym notatnikiem, lub naprawdę możesz pozwolić swojej osobowości skrzyć się na stronach, wybierając czasopismo z moleskinem z liniami siatki i kolorowymi długopisem żelowym, markerami, taśmą Washi i wieloma innymi.

Po udekorowaniu, czas zabrać się do pracy. Rozpocznij od uporządkowania czasopisma na cztery główne obszary zwane „modułami” w kolejności, od dużego obrazu (planowanie roczne) do małego obrazu (codzienne zadania).

Indeks: kilka pierwszych stron Twojego dziennika, które działają jako spis treści, aktualizowane w trakcie pracy.
Future Log: roczny kalendarz składający się z wydarzeń życiowych, celów i innych długoterminowych projektów, które realizujesz.
Dziennik miesięczny: tradycyjny kalendarz miesięczny zawierający czynności, które musisz wykonać w danym miesiącu, a także rzeczy, których nie udało Ci się zdobyć w zeszłym miesiącu.
Dziennik dzienny: Twoja lista rzeczy do zrobienia i już wykonana, wraz z krótkimi notatkami na temat każdego z nich.

Śledzisz, co zostało zrobione, co nie zostało zrobione, a co jest priorytetem w systemie wypunktowania – jak X za wykonane, notatki z łącznikiem i inspiracja z wykrzyknikiem.

Czy czasopisma Bullet mogą pomóc mi schudnąć i uzyskać dopasowanie?

Krótka odpowiedź: tak!

Dzienniki Bullet doskonale nadają się do wyznaczania celów, ponieważ pomagają Ci w przełamaniu celów i śledzeniu postępów.

„Od pewnego czasu rekomendujemy prowadzenie dzienników jako narzędzie do odchudzania” – mówi dr Arvon. „Udowodniono, że uzyskujesz lepsze wyniki odchudzania podczas zapisywania posiłków, planu posiłków i rutynowych ćwiczeń.”

Ma rację: badanie z 2008 r. Przeprowadzone przez Centrum Badań nad Zdrowiem Kaiser Permanente sugeruje, że prowadzenie dziennika żywności może podwoić utratę wagi u osoby.

Niektórzy fani czasopism zajmujących się kroniką idą o krok dalej i śledzą inne obszary istotne dla dobrego zdrowia, tworząc rekordy snu i emocji wraz z harmonogramami witamin i leków.

Możesz nawet spać lepiej.

„Często uważam, że dziennikarstwo pomaga również z jasnością umysłu, co z kolei sprzyja lepszemu cyklu snu” – dodaje dr Arvon. „Czasami, jako społeczeństwo, mamy kłopot” wyłączając nasze mózgi „, szczególnie w nocy – kiedy piszesz przed pójściem spać i robisz specjalny punkt do pisania, za co jesteś wdzięczny, możesz spać spokojnie, wiedząc, że twoje myśli i zadania zostały już rozwiązane. ”

Choć czasopismo o kulach nie wyeliminuje potrzeby ciężkiej pracy, usprawni to – a poczucie zorganizowania i pewność da Ci znaczącą przewagę, jeśli chodzi o zdrowszy i szczęśliwszy nowy rok.

Dodaj komentarz