Wzloty i upadki bycia trenerem zdrowia

Kocham swoją karierę jako trener zdrowia, ale nie zawsze jest to płynna żegluga. Jak w życiu, niektóre dni są lepsze od innych, ale co dokładnie odróżnia dzień satysfakcjonujący od rozczarowującego?

Satysfakcjonujący dzień to taki, który jest w dobrym tempie z klientami i przepełniony transformującymi rozmowami na temat zmian w zachowaniu zdrowotnym. Te dni są satysfakcjonujące, ale nie przesądzone. Moi klienci przychodzą na umówione spotkania, aby porozmawiać o planach poprawy stylu życia, takich jak zarządzanie wagą lub rzucenie palenia.

Rozczarowujący dzień może obejmować popołudniowe utracone w ostatniej chwili odwołania, klienci pozornie oporni na to, co uważam za rozsądną radę, poczucie, że pracuję ciężej niż klient na podstawie jego określonych celów zdrowotnych lub może otrzymać rachunek w kampanii marketingowej, która przyniosła słabe wyniki.

Mam wiele więcej satysfakcjonujących dni niż rozczarowujące, ale nie dzieje się to przez przypadek. Idąc za radą, którą daję klientom, muszę konsekwentnie chcieć zastanowić się nad moimi wyzwaniami i eksperymentować z możliwymi ulepszeniami.

Oto moje sekrety na satysfakcjonujący dzień pracy jako trenera zdrowia:
Bądź w pełni obecny z każdym klientem.

Dla mnie oznacza to pozostawienie wystarczającej ilości czasu między klientami, aby oczyścić głowę, wykonać kilka zadań administracyjnych i przygotować się do następnego spotkania. Na początku mojej kariery mogło to zająć 30 minut, a teraz jest bliżej 10 minut. Uciszam mój telefon biurowy i inne urządzenia elektroniczne, i proszę moich klientów, aby zrobili to samo. Ograniczając rozproszenie nowoczesnych technologii, priorytetowo traktujemy rozmowę i wzmacniamy relacje coach-client.
Pracuj tak ciężko, ale nie ciężej niż Twój klient.

Jeśli zauważysz, że dbasz o konkretną zmianę stylu życia niż klienci, jest to wskazówka, że ​​dążenie do zmiany określonego zachowania jest bardziej twoje niż twoje. O ile to możliwe, pozwól swojemu klientowi prowadzić dyskusję. Z biegiem czasu iz praktyką nauczyłem się koncentrować na kliencie, a jednocześnie dawałem mu możliwość wyrażenia, jak osiągnąć określony cel w zakresie zdrowia. Odkryłem, że kiedy wycofuję się, klient staje się bardziej kreatywny i zorientowany na rozwiązania.
Zabezpiecz swoją maskę tlenową przed udzieleniem pomocy innym.

W moim przypadku może to oznaczać poświęcenie czasu w ciągu dnia na spacer z przyjacielem, uczęszczanie na moją ulubioną zajęcia na siłowni lub na zakupy spożywcze, aby móc ugotować pożywny obiad pod koniec dnia. Na początku mojej kariery mogłem poświęcić trening lub wyprawę na rynek, ale może to prowadzić do uczucia urazy lub wypalenia. Chcę kontynuować coaching przez dłuższy czas, dlatego w razie potrzeby muszę nadać priorytet moim osobistym potrzebom.
Akceptuj błędy biznesowe w ramach budowania biznesu.

Nie oczekuję, że moi klienci będą płynąć gładko w kierunku utraty wagi lub wolności od nikotyny. Posiadanie wzlotów i upadków jest normalną i oczekiwaną częścią procesu. Przypominam sobie, że kwitnąca praktyka treningu zdrowotnego obejmuje także momenty trudne. Chociaż mogę się zniechęcić, muszę się podnieść i spróbować ponownie. Kiedy moja kampania reklamowa w lokalnej gazecie prawie nie wzbudzała zainteresowania, opracowałem nową strategię. Tym razem wydałem pieniądze marketingowe na pełnokolorową pocztówkę, którą lekarze z okolicy mogli przekazać swoim pacjentom, co zaowocowało zarówno wzrostem świadomości na temat moich usług, jak i nowych klientów.

Dodaj komentarz