Zmaksymalizuj swoje fizyczne samopoczucie poprzez równoważenie wszystkich aspektów swojego życia

Czy czujesz się tak, jakbyś miał pełną kontrolę nad swoim życiem, ze wszystkimi elementami w idealnej równowadze? Czy czujesz, że osiągnąłeś maksymalny poziom fizycznego samopoczucia?

Jestem prawie pewien, że większość z nas będzie musiała odpowiedzieć na te pytania z wyraźnym „Nie”. Oczywiście, być może zdarzą się sytuacje, w których wydaje się, że mamy pełną kontrolę i jesteśmy w najlepszej formie; jednak wielu z nas zmaga się z równoważeniem obowiązków życiowych i maksymalizowaniem naszego dobrego samopoczucia fizycznego i często doświadcza więcej niż niskich szczytów. Napotykamy przeszkody, które wydają się niemożliwe do przezwyciężenia, i nie udaje nam się robić rzeczy, o których wiemy, że powinniśmy. Możemy szukać szybkich poprawek, chociaż wiemy, że na dłuższą metę nie będą one skuteczne.

Wielu moich klientów i studentów wielokrotnie powtarza, że ​​wydaje się, że nie wystarczy czasu na wszystko, co należy zrobić. Wydaje się, że wszyscy są coraz bardziej zestresowani, zajęci, nieszczęśliwi i fizycznie cierpiący. Chociaż można spędzić dużo czasu analizując, dlaczego tak się dzieje, bardziej produktywnym jest skupienie się na podstawowych, prostych sposobach, aby w pełni żyć życiem, zwiększyć fizyczne samopoczucie i zrównoważyć swoje życie w zdrowy i szczęśliwy sposób.

Ustawianie sceny

Jesteście wielowymiarową istotą, w tym umysłem, ciałem i duchem. Osiągnięcie optymalnego zdrowia i pożądanego stanu dobrego samopoczucia wymaga ciągłego dopasowania wszystkich elementów w celu osiągnięcia równowagi. Ta droga odnalezienia równowagi we wszystkich aspektach życia wydaje się niekończącym się wysiłkiem ludzkości, inspirującym nas do poszukiwania lepszej drogi.

Moc wiedzy

Dobrą wiadomością jest to, że faktycznie wiemy dużo o funkcjonowaniu różnych wymiarów wellness, w tym fizycznym, psychicznym / emocjonalnym i duchowym dobrem, które mogą pomóc nam zrozumieć, co powinniśmy zrobić, aby osiągnąć maksymalny fizyczny dobrostan.

Bariera

Przeniesienie teorii do praktyki (tj. Wiedzy do działania) jest tym, co stanowi wyzwanie dla większości ludzi. Ta bariera zwykle stwarza ograniczenia dla osiągnięcia optymalnego poziomu fizycznego dobrego samopoczucia.

Odpowiedź

Jest kilka kluczowych, ale prostych kroków, które możemy podjąć, aby zrównoważyć różne aspekty naszego życia. Pamiętaj tylko, że będzie to ciągły wysiłek, by w razie potrzeby ponownie ocenić, dostosować i przywrócić równowagę. Te elementy będą bezpośrednio i pośrednio wpływać na samopoczucie fizyczne, ale wszystkie są ważne dla osiągnięcia maksymalnego dobrego samopoczucia.

Aby doświadczyć pozytywnych zmian, musisz być gotów zaryzykować i podjąć wyzwanie. Jesteś gotowy? Nadszedł czas, aby wyruszyć w nową podróż, aby żyć pełnią życia, która maksymalizuje twoje fizyczne możliwości i dobre samopoczucie.

1. Wybierz

Życie w pełni jest wyborem i masz ogromną kontrolę nad swoim życiem, w tym swoim czasem i zdrowiem. Wybierz, aby skorzystać z szansy na zmianę, aby uzyskać optymalne wellness. To nie twoja sytuacja dyktuje wynik; tak reagujesz. Zapisz to zdanie na kartce papieru lub umieść na biurku lub telefonie i wypowiadaj to głośno każdego ranka: „Postanawiam żyć pełnią życia!”
2. Ustal priorytety

Zanim osiągniesz jakiś poziom równowagi w swoim życiu, musisz ustawić swoje priorytety. Utwórz listę pięciu najważniejszych priorytetów i umieść tę listę tam, gdzie będzie widoczna. Pomoże to przenieść twoją energię we właściwym kierunku. Prawdopodobnie zauważysz, że dużo czasu poświęcasz na rzeczy, które mają niższy priorytet w twoim życiu, które mogą faktycznie wyczerpać cię fizycznie i spowodować niepotrzebny stres.
3. Zorganizuj

Nic dziwnego, że ci, którzy są zorganizowani, mają o wiele więcej czasu na robienie rzeczy, które chcą robić. Organizacja zmniejsza stres i zapewnia automatyczne poczucie kontroli. Organizacja czasu będzie kluczowym elementem, który pomoże ci doświadczyć wyższego poziomu fizycznego samopoczucia. Oznacza to również, że trzeba myśleć z wyprzedzeniem i zaplanować, jak spędzić czas, w tym zdrowe nawyki związane z odpoczynkiem, ruchem i jedzeniem. Użyj funkcji kalendarza na urządzeniu elektronicznym lub znajdź pomocną aplikację, aby rozpocząć organizowanie swoich obowiązków i elementów związanych ze zdrowiem i kondycją. Stwórz listy i sprawdź, co ukończyłeś; zapewnia to niesamowite poczucie spełnienia i pozytywności.
4. Trenuj

Będzie to wymagało praktyki, ale musisz nakreślić plan treningowy dla aktywności fizycznej, wzorców jedzenia i picia, nawyków spania i technik radzenia sobie ze stresem. Będzie to wymagało poważnej samodyscypliny, ale zaczniecie zauważać, że doda ona fenomenalnej siły, energii, pozytywności i równowagi do waszego życia.

W szczególności, należy wykonać następujące czynności i uznać je za ogólną wskazówkę (zakładając, że nie cierpią Państwo na żadne schorzenia, w takim przypadku należy zawsze skonsultować się z lekarzem):

Poruszaj się jak najwięcej przez cały dzień. Stań więcej i siedzieć mniej. Idź po schodach. Spacer po obiedzie, nawet jeśli trwa pięć minut. Wybierz jakąkolwiek czynność związaną z siedzącym trybem życia.
Ćwiczenia każdego dnia. Obejmują co najmniej trzy do pięciu dni aktywności sercowo-oddechowej przez 20 do 60 minut. Wykonuj codzienne ćwiczenia rozciągające całego ciała (najlepiej po ćwiczeniach, które zwiększają temperaturę ciała, aby uzyskać lepsze wyniki). Wzmacniaj mięśnie, angażując się w trening siłowy i wytrzymałościowy dwa lub trzy razy w tygodniu, zwracając się do wszystkich głównych grup mięśni.
Pij tyle wody każdego dnia. W zależności od sytuacji i poziomu aktywności, należy być dobrze nawodnionym przez cały dzień. Sprawdź mocz, aby określić, czy pijesz wystarczającą ilość wody (powinna być jasnożółta, przezroczysta i bezwonna). Unikaj picia napojów alkoholowych, kofeinowych lub dietetycznych.
Jeść dobrze i wyważone. Jedz regularne posiłki i przekąski. Jedz tak czysto i ekologicznie jak to tylko możliwe. Unikaj przetworzonej żywności i przygotuj własne posiłki zamiast jeść jak najwięcej. Obejmują dużo warzyw, owoców, orzechów, roślin strączkowych i pełnoziarnistych. Unikaj rafinowanego cukru i tłuszczów nasyconych, najlepiej jak to możliwe. Będzie to wymagało planowania z wyprzedzeniem, ponieważ dotyczy zakupów, czasu i przygotowań logistycznych; dlatego włącz go do swojej organizacji.

5. Wstrzymaj

Osiągnięcie równowagi i doświadczanie maksymalnego fizycznego samopoczucia będzie wymagało rozważenia siły odpoczynku, przerw, wakacji i medytacji w twoim życiu. Sen powinien występować każdej nocy w regularnym czasie przez co najmniej siedem do ośmiu godzin. Zrób sobie przerwę na lunch i mini-przerwy przez cały dzień. Rozpocznij dzień od medytacji (może być duchowy lub nie duchowy w zależności od twojego systemu wierzeń). Regularnie spędzaj wakacje (najlepiej co trzy miesiące przez co najmniej tydzień, jeśli jest to możliwe). Pod koniec dnia zastanów się, co poszło dobrze i co trzeba zmienić i poprawić jutro w odniesieniu do wszystkich rzeczy z powyższej listy.

Pod koniec dnia powtórz swój nowy cel: „Postanawiam żyć pełnią życia!” Znalezienie pożądanego poziomu równowagi w twoim życiu będzie trwającą podróżą, ale jeśli zdołasz wdrożyć te strategie działania, osiągnie większy poziom równowagi, który znacząco przyczyni się do dobrego samopoczucia fizycznego i zainspiruje Cię do dalszej poprawy. Będziesz ożywiony i będziesz miał o wiele więcej pozytywnego nastawienia do życia, ponieważ wiesz, że zaryzykowałeś wyzwanie i zmienić się na lepsze.

Dodaj komentarz