10 powodów, aby zostać certyfikowanym trenerem zdrowia

Dziedzina coachingu zdrowotnego jest dynamiczna i szybko rośnie. Czy jesteś gotowy, aby być jego częścią? Oto 10 powodów, dla których warto przejść i zostać Certyfikowanym trenerem zdrowia.

Wzmocnij klientów. Zmieniający się i nieco nieprzewidywalny krajobraz opieki zdrowotnej wymaga od konsumentów rozwijania umiejętności samoobsługowych. Opieka zdrowotna jest skomplikowanym i dezorientującym systemem, a nawigacja w tym systemie może być frustrująca dla konsumentów. Zawiłe polityki i praktyki mogą dodatkowo osłabiać konsumentów. Trener zdrowia pomaga swoim klientom rozwijać umiejętności w zakresie umiejętności związanych ze zdrowiem i zachęca klientów do zajmowania stanowiska w zakresie samoobrony i aktywnego uczestnictwa w ich ogólnych opcjach opieki zdrowotnej.
Inspiruj transformację w podstawowej opiece zdrowotnej. Zaczynamy dostrzegać szersze i bardziej zintegrowane podejście do opieki zdrowotnej, co wymaga większego skupienia się na zapobieganiu, a nie wyłącznie na leczeniu chorób i chorób. Trener zdrowia jest wpływowym członkiem zespołu opieki zdrowotnej klienta. W rzeczywistości niektóre badania sugerują, że korzystanie z coachingu zdrowotnego może zwiększyć zaufanie pacjenta do innych placówek podstawowej opieki zdrowotnej (Thom et al., 2014).
Ułatwiaj pozytywne i powszechne zmiany. Wizja Międzynarodowego Konsorcjum ds. Zdrowia i Wellness Coaching (ICHWC), wcześniejszego Krajowego Konsorcjum ds. Treningu Zdrowotnego i Wellness, brzmi: „to kompetentne szkolenie w zakresie zdrowia i dobrego samopoczucia będzie działać jako potężna siła ułatwiająca zdrową zmianę stylu życia i poprawę jakości życia . Wierzymy, że ludzie używają coachingu do budowania zdrowszych nawyków, te pozytywne zmiany staną się synergiczne i rozprzestrzenią się, powodując transformację wielu aspektów naszego świata. „Trenerzy opieki zdrowotnej mają wyjątkową pozycję, aby zmienić profil profilaktyki zdrowotnej i pomóc w przekształceniu indywidualnego życia i stylu życia wykorzystując coaching zespołowy w porównaniu do dyrektywy, podejście.
Zachęcaj do holistycznej zmiany stylu życia. Wiele wymagań współczesnego życia stwarza wyzwania, które nasi klienci postrzegają jako bariery dla zdrowszego stylu życia. To nie tylko brak aktywności fizycznej prowadzi do chorób przewlekłych i chorób. Klienci odczuwają również ogromny stres, dokonują złych wyborów żywieniowych i angażują się w zachowania, które pogarszają ich ogólne samopoczucie. Właśnie tam zakres praktyki trenera zdrowia lepiej ułatwia usunięcie tych dostrzeżonych barier. Ten unikalny zakres obejmuje cały styl życia klienta, od poziomu aktywności fizycznej po praktyki żywieniowe i, co najważniejsze, psychologię behawioralną kierującą nawykami i wyborami dokonywanymi przez klientów na co dzień.
Ciesz się dynamiczną karierą. Służba zdrowia jako pole i praktyka zawodowa nabrała już ogromnego rozmachu w ciągu ostatnich kilku lat. Margaret Moore, aka Coach Meg, założycielka i CEO Wellcoaches Corporation i współzałożycielka, współreżysera Instytutu Coachingu, przypomina nam: „dzisiejsza rzeczywistość dla klientów to świat przyspieszających zmian – w szybszym tempie niż kiedykolwiek wcześniej” przed i poza naszymi zdolnościami do nadrobienia. Szybka zmiana zewnętrzna jest wyczerpująca, przez co trudniej jest uzyskać sprawność i zdrowie i pozostać tam. Przyszłość specjalistów ds. Fitnessu staje się mistrzowskimi trenerami, posiadającymi umiejętności w zakresie zmiany zachowań i sposobu myślenia, pomagając ludziom nadążać za zmianami, a także będąc zdrowszymi i szczęśliwszymi w okresie wzrostu. „Wraz ze wzrostem świadomości na temat chorób przewlekłych hipokinetycznych (przynoszone w przynajmniej częściowo, przez niewystarczające ruchy i ćwiczenia), coraz więcej osób odczuwa chęć poprawy ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia, dokonując pozytywnych zmian w swoich dotychczasowych praktykach związanych ze stylem życia.
Doświadcz różnorodności. Trener zdrowia ma możliwość pracy w różnych miejscach, takich jak obiekty fitness, korporacje, szpitale, kliniki medyczne, centra odnowy biologicznej i kliniki naturopatyczne, z zarejestrowanymi dietetykami lub niezależnie w prywatnej praktyce. Trener ds. Zdrowia może również pracować w małych grupach, w trybie „jeden na jeden”, twarzą w twarz lub za pośrednictwem wirtualnych platform coachingowych.
Zostań mistrzem zmiany nawyków skoncentrowanej na kliencie. Im więcej rozwijamy się w naszym rozumieniu zmiany zachowania i ludzkiej psychiki, wiemy, że skuteczne zmiany wynikają ze zmiany praktyk związanych ze stylem życia. Trener zdrowia współpracuje z klientem, aby zidentyfikować obszary potencjalnych zmian i stosuje taktykę wywiadu motywacyjnego, aby ułatwić trwałe zmiany. Trener zdrowia to profesjonalista skoncentrowany na kliencie, który świadomie współpracuje ze swoimi klientami, aby poprowadzić ich do pozytywnych trwałych zmian w stylu życia. Jak zapewnia ICHWC: „Skuteczne coaching ma miejsce, gdy trenerzy stosują jasno określoną wiedzę i umiejętności, aby klienci mobilizowali wewnętrzne siły i zasoby zewnętrzne do trwałych zmian”.

Stwórz rozmach. Trenerzy zdrowia są ważnymi członkami sojuszniczego kontinuum opieki zdrowotnej i mają możliwość i możliwość współpracy z innymi pokrewnymi pracownikami służby zdrowia, aby wpłynąć na zmianę w już złożonym systemie. Pod tym względem trenerzy opieki zdrowotnej i inni specjaliści mogą i powinni nawołuć do nawożenia pomysłów i koordynować synergie, aby zwiększyć nacisk na skupienie się na zapobieganiu, a nie tylko na zarządzaniu chorobami przewlekłymi.
Health coaching działa! Zapytany, dlaczego ktoś powinien lub powinien kontynuować karierę jako certyfikowany trener zdrowia, Meg Root, trener ACE Certified Health Coach, mówi: „Jako doświadczony instruktor fitness i trener personalny, krótka odpowiedź brzmi:” Ponieważ działa! „Moje zdrowie Certyfikacja coachingowa dała mi całą gamę narzędzi opartych na dowodach, aby poradzić sobie z krytycznymi behawioralnymi aspektami zmiany stylu życia. Mam teraz umiejętności prowadzenia prowokacyjnych rozmów z moimi klientami, które kształtują nowe i pozytywne zachowania w miarę upływu czasu. Czuję mniejszy opór i więcej zakupów od moich klientów, co prowadzi do lepszych wyników. ”
To satysfakcjonujące. Nie ma większych korzyści z coachingu zdrowotnego, niż twoich klientów angażują się w potężne i znaczące zmiany, które wspierają zdrowe życie i wiedzą, że jesteś wpływową częścią ich podróży.

Opieka zdrowotna to nie tylko rosnąca i szanowana dziedzina pokrewnej opieki zdrowotnej; to potężny kanał dla pozytywnej i zdrowej zmiany stylu życia dla klientów. Jako Becky Gorman, asystentka lekarza i trenerka z siedzibą w Minneapolis-St. Paul, Minn., Napisał w Global Advances in Health and Medicine: „Przyszłość coachingu zdrowotnego, który radykalnie zmieni zdrowie i dobre samopoczucie naszych społeczności, ma ogromną nadzieję”

http://www.grajcarnia.pl/
http://www.glus.pl/
http://www.gryfbet-gielda.pl/

Dodaj komentarz