Siła dziękowania w sprawności grupowej z perspektywy globalnej

Każdego listopada miliony Amerykanów świętują narodowy Dzień Dziękczynienia, ustawiając czas wolny od pracy, aby zebrać się w rodzinach z wyboru, krwi lub obu, i uznać aspekty życia, za które są najbardziej wdzięczni. Coraz więcej badań sugeruje, że takie działania wykonywane regularnie mogą zwiększyć produktywność, zwiększyć szczęście, a nawet poprawić ogólny stan zdrowia. W przypadku instruktorów fitness grupowych podniesienie poziomu doświadczenia grupowego poprzez dodanie postawy wdzięczności może przynieść podobne i bardziej trwałe korzyści w życiu wszystkich uczestników.

Wyrażanie wdzięczności częścią grupowego fitnessu może pomóc wszystkim uczestnikom czerpać te korzyści, jednocześnie dodając inne bardziej tradycyjne fizyczne i mentalne korzyści, które występują w grupowym doświadczeniu fitnessu.

„To, na czym się koncentrujesz, a” efekt marszczyć „dotyka innych wokół ciebie – mówi Maureen Hagan, wiceprezes ds. Innowacji programowych i rozwoju fitness w GoodLife Fitness w Kanadzie. „Kiedy zaczynasz skupiać się na rzeczach pozytywnych i codziennie wyrażasz wdzięczność (nawet za najdrobniejsze rzeczy), cały twój światopogląd zmienia się i więcej tego samego płynie z powrotem do twojego [własnego] kierunku. Twoja energia jest wyższa i staje się zaraźliwa. ”

Dzięki tak dalekosiężnym celom, które zapewnia ekspresja wdzięczności, uwzględnienie tego w naszych procedurach fitness może zwiększyć wpływ, jaki wywieramy na naszych klientów i na nasze klasy. W szczególności doświadczenie fitness grupowe może zawierać wdzięczność w następujących trzech sekcjach zajęć, a ponadto może zaprosić uczestników do kontynuowania tego poza samą klasą.
Z Get-go

Wielu instruktorów uważa za stosowne poświęcić chwilę podczas rozpoczęcia zajęć, aby ustalić zamiar na dzień dzisiejszy. Od jogi do obozu dla rekrutów, poświęć chwilę, by być wdzięcznym za coś – nawet podczas wykonywania ruchów przygotowawczych, takich jak stacjonarne zginanie lub bieganie w miejscu – może pomóc uczestnikom sprawdzić się z chwilą obecną, ich ciałami i intensywnością, z jaką będą chcesz pracować dla tej sesji.

Podczas rozgrzewki, jako część intencji na dzień treningu, rozważ zaproszenie uczestników do rozważenia trzech rzeczy w ich życiu, za które są najbardziej wdzięczni. Pozwala to nie tylko skupić się na chwili obecnej jako tradycyjnym ćwiczeniu centrowania, ale może także oferować dodatkowe korzyści, takie jak zwiększenie samoświadomości.

Yury Rockit, certyfikowany ruch ACE i Life Coach z Hanoi w Wietnamie, zgadza się z tym. „Wdzięczność, podobnie jak oddech, ma potencjał, aby uczynić nas bardziej obecnymi, tak, że doświadczamy życia w pełni, z chwili na chwilę”, mówi. „Polecam rozpoczynanie wielu lekcji z wdzięcznością, ponieważ pomaga nam skupiać się, łączyć z chwilą obecną i przekraczać granice klasy ograniczonej do samego ruchu, uświadamiając nam, co naprawdę dzieje się w naszym życiu, dla którego powinniśmy być. wdzięczny. Nie ma sposobu, aby nie być niezadowolonym z czegoś poza klasą w przeszłości, jeśli całkowicie powołujesz się na coś w teraźniejszości, za co jesteś wdzięczny. „Innymi słowy ćwiczenia wdzięczności mogą pomóc ludziom pozostać obecnymi.

Wdzięczność zatrzymuje się na początku sesji może działać w obie strony. Hagan sugeruje, aby powiedzieć uczniom, że jesteś im wdzięczny, co zachęca do wdzięczności. „Podczas gdy wiele razy można wyrazić chwile wdzięczności” – mówi – „znajduję na samym początku i na samym końcu są dwie najlepsze chwile, aby potwierdzić, za co jesteście wdzięczni. Obejmuje to podziękowania dla uczestników za przybycie i za ich zaangażowanie, energię i pot! ”

June Kahn jest założycielem Bodyings Kahna, w Boulder, Colo., Oraz odbierającego nagrodę World IDEA. „Wdzięczność musi być odwzajemniona” – mówi. „Nic nie sprawia, że ​​czuję się lepiej niż wtedy, gdy mogę komuś podziękować za moją wdzięczność. To tutaj współtworzy się współczucie i wdzięczność. Pierwszym krokiem jest świadomość w teraźniejszości. Wzmocniona świadomość wszystkiego, co mnie otacza, jest tym, co robiła wdzięczność za moje codzienne życie. ”

Kahn zna to z pierwszej ręki z osobistych wydarzeń. „Mój świat wywrócił się do góry nogami, kiedy straciłem syna. Codzienna medytacja jest dla mnie nowym źródłem odnowienia. W ciągu zaledwie pięciu lub dziesięciu minut dziennie, poświęcenie czasu na skupienie się na mnie zmieniło życie. Moja praktyka zaczyna się rano, z miękką, relaksującą muzyką, w której sprawdzam z moim oddechem i jak wpływa ona na moje ciało. Jeśli mój umysł odleci, uznaję to, a następnie wracam do swojego oddechu i tego, co dzieje się w każdym aspekcie mojego ciała. Następnie przynoszę świadomość tego, za co jestem wdzięczny. ”

Oto inny sposób na wyrażenie wdzięczności na początku sesji: Zaproś uczestników i klientów, by poświęcić intensywność tego dnia na coś, za co są szczególnie wdzięczni. Może to zwiększyć ich motywację, uznanie i intensywność. Spróbuj zasugerować zwroty, takie jak „Niech kwota Twojej wdzięczności określi dzisiejszą intensywność fizyczną”, aby pomóc uczestnikom połączyć wdzięczność z doświadczeniem w klasie.
Podczas lekcji

Okresowo, w trakcie trwania zajęć, przypomnij uczestnikom, aby zameldowali się z listą wdzięczności za ten dzień. Pomaga to nie tylko ponownie je wyśrodkować, ale także pomaga je przywrócić, jeśli ich umysły zaczną się dryfować. Co więcej, może to również pomóc im skupić się zarówno na energii, jak i intensywności.

Whitney Chapman, kierownik produkcji fitness w JCC w Nowym Jorku, wciela się w praktykę wdzięczności podczas niektórych dyscyplin, takich jak joga i pilates. „Będąc w Nowym Jorku, gdzie ludzie mają tendencję do zamykania się, kilkakrotnie w trakcie lekcji powołuje się na wdzięczność, musimy pozostać otwarci, szukać rzeczy, których nie zauważymy, a nawet myśleć o tym, jak możemy podnosić innych” – mówi Chapman. „Pomaga nam to w utrzymaniu dobrej kondycji w grupie, zarówno dla nas samych, jak i dla naszej społeczności.”
Po i poza zajęciami

Rockit zaprasza każdego uczestnika po zajęciach do powrotu do pracy lub domu i wpłacenia do „banku wdzięczności” kartki papieru, na której napisał coś szczególnie wdzięcznego z tej sesji lub praktyki. „Sugeruję, aby nigdy nie powtarzali tego samego dokładnie w taki sam sposób, kiedy zapisują rzeczy, aby skupić się na swojej wdzięczności”, mówi. „Bank wdzięczności może być tak prosty jak papierowa torba, w której rzucają swoje oświadczenia.”

Podobnie Chapman zachęca uczestników do wykonania pisemnego ćwiczenia. „Polecam 30-dniowe wyzwanie wdzięczności, w którym codziennie zapisujemy trzy różne rzeczy, za które jesteśmy wdzięczni. Zrobiłem to podczas bardzo trudnego okresu w moim życiu i dzięki temu mogłem regularnie oglądać srebrną podszewkę i wyciągnąłem mnie z tego, co moim zdaniem mogło być znacznie głębszą depresją. ”

Hagan zachęca do przyjmowania najważniejszych wyrażeń wdzięczności i regularnego ich przywoływania. „Laminowałem wiele kart sygnatur ze spersonalizowanymi wypowiedziami wdzięczności i recytowałem je każdego ranka i nocy” – wyjaśnia. „Niosę je ze sobą w moim portfelu, tak że codziennie je widzę, co pozwala mi wnieść wdzięczność do przekraczania klasy”. Jeśli to wydaje się zbyt trudne, tworzenie notatek w smartfonie, aby regularnie odsyłać, może działać w ten sam sposób. droga. Ponadto dostępnych jest wiele płatnych i bezpłatnych aplikacji z podpowiedziami wdzięczności lub czasopism.

Wniesienie wdzięczności do grupowego świata fitness służy jako jeden sposób na wzmocnienie pozycji uczestników klasy poza samą fizyczną rzeczywistością. Według Yoke, nasycenie wdzięczności w sprawność grupową może rozszerzyć całe doświadczenie, dla wszystkich. „Myślenie o wdzięczności promuje rozkosz pozytywnych doświadczeń życiowych, poprawia poczucie własnej wartości i poczucie własnej wartości, pomaga nam lepiej radzić sobie ze stresem, traumą i trudnymi czasami, zachęca do zachowań moralnych, wytwarza poczucie większej więzi i więzi społecznych, pomaga zapobiegać destrukcyjnym porównaniom z inni, zmniejszają uczucie gniewu, goryczy i chciwości, i powstrzymują nas od przyjmowania dobrych rzeczy w naszym życiu za pewnik. „

Dodaj komentarz