6 wskazówek, jak pokonać strach przed przepracowaniem

Prawdziwa rozmowa: nie nauczyłem się jeździć na rowerze do 26 roku życia i nie przejechałem pełnej mil aż rok później. Byłem członkiem eleganckiej siłowni na moim uniwersyteckim kampusie, ale byłem tam tylko dwa razy w ciągu czterech lat. Unikałem ćwiczeń tylko dlatego, że nie byłem w tym „dobry”, a samo myślenie o tym spowodowało, że poczułem się samoświadomy i zaniepokojony. Bałem się, że zrobię to źle i zranię siebie; Bałem się wyglądać jak idiota przed moimi przyjaciółmi; Bałem się niepowodzenia, więc uniknąłem porażki, nie próbując w pierwszej kolejności.

Kiedy odkryłem jogę, ćwiczenie, które naprawdę mi się podobało, zdałem sobie sprawę, o ile lepiej czułem regularne ćwiczenia. Będąc ćwiczeniem ciała umysłu, joga pomogła mi zredukować niepokój i nie tylko przezwyciężyłem obawy związane z ćwiczeniami, zostałem nauczycielem jogi i trenerem zdrowia. Jeśli mogę to zrobić, to ty też możesz!

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przezwyciężyć swoje fobie, w tym blog wideo z trenerem gwiazd Beachbody, Tony Horton.

Wciąż nie masz butów do biegania? Oto więcej wskazówek, które pomogą Ci poczuć się bardziej zrelaksowanym na temat ćwiczeń:

1. Problem: obawa przed urazami
Rozwiązanie: Zacznij od mniej intensywnych zajęć

Poziom trudności niektórych klas siłowni może być zbyt intensywny, gdy jesteś nowy. Jeśli pójdziesz zbyt mocno, próbując nadążyć za klasą, możesz zranić siebie. Podczas skanowania harmonogramu ćwiczeń grupowych należy szukać klas „poziomu 1” lub „początkujących”, takich jak 3 tygodnie jogi Beachbody Beachbody, i zapisać wszystkie klasy oznaczone jako „ekstremalne”, „intensywne” lub „obóz treningowy”, aby później Twoja podróż fitnessowa. Ponadto, na początku zajęć, instruktor powinien wiedzieć, że jesteś nowy, aby mogli zaoferować wsparcie.

Upewnij się też, że masz odpowiednie buty do ćwiczeń, które wykonujesz. Zapewni to prawidłowe wsparcie dla stawów i zmniejszy ryzyko obrażeń. Ważne jest również, aby upewnić się, że mięśnie są rozgrzane, więc nie zapomnij rozgrzać się lekkim skokiem lub kilkoma minutami skakania, zanim zaczniesz pracować na pełnym gazie.

Dobra forma to kolejny element pozwalający uniknąć obrażeń. Wiele sal gimnastycznych oferuje zajęcia wprowadzające lub warsztaty dla początkujących, od wszystkiego, od Spinning po cardio kickboxing. W programie filmowym Cause DE FORCE firmy Beachbody znajduje się wiele samouczków, aby upewnić się, że używasz odpowiedniej formy, podczas gdy rzucasz perfekcyjnym uderzeniem.

Jeśli minęło sporo czasu, odkąd złamałeś pot, weź sobie do serca stare powiedzenie o nauce chodzenia, zanim uciekniesz. Chodzenie to sposób na „oswojenie nieznanego w rodzinie” – mówi Janelle Railey, psychoterapeutka umysłu i ciała z Asheville, N.C., która sugeruje, że początkujący zaczynają od rutynowego chodzenia, a nie biorą udział w zajęciach fitness. „Podczas spaceru masz pełną kontrolę”, mówi Railey. „Możesz dostroić się do swojego ciała i chodzić szybciej lub wolniej odpowiednio.”

2. Problem: Strach przed niedoborem wyglądu publicznego
Rozwiązanie: Pracuj w domu z Beachbody On Demand

Gdybyśmy wszyscy mieli koordynację Justina Timberlake’a, ale niestety, większość z nas wydziela nieporadność, jeśli chodzi o przybijanie ruchów treningowych. Na szczęście, gdy ćwiczysz w domu, tylko twój kot będzie świadkiem, kiedy kopniesz w lewo zamiast w prawo. Innym typowym stresorem związanym ze źle wyglądającym jest późne pojawianie się na zajęciach fitness, ponieważ wiele osób spieszy się na siłownię po pracy.

Możesz usunąć te przeszkody całkowicie, wybierając usługę przesyłania strumieniowego, taką jak Beachbody On Demand. Nie tylko możesz uzyskać dostęp do setek treningów na wszystkich poziomach, możesz także robić to w dowolnym miejscu i czasie. Ty wybierasz trenera, którego lubisz, na jaką intensywność i na jak długo.

3. Problem: przytłoczony bodźcami na siłowni
Rozwiązanie: Wyciągnij to

Siłownie, szczególnie w szczytowym czasie treningu, mogą być doświadczeniem wielozmysłowym – ekscytującym dla niektórych i nadmiernie pobudzającym dla innych. Jasne światła, głośna muzyka i ducha rywalizacji mają na celu sprawienie, abyś był podekscytowany, ale to nie działa dla wszystkich. Jeśli jedyną rzeczą, która kręci się podczas jazdy na krytym rowerze, jest głowa, znajdź skupienie za pomocą dobrych słuchawek redukujących hałas i słuchaj muzyki, która ma stały rytm, który jest zsynchronizowany z treningiem. Inne wskazówki, które pomogą Ci skoncentrować się i zmniejszyć lęk, to oglądać telewizję na bieżni lub w pozycji eliptycznej, lub posłuchać audiobooka, aby oderwać uwagę od chaotycznego otoczenia.

„Skoncentruj się na sobie” – mówi Horton. „Nie konkuruj z ludźmi wokół ciebie. Wypracuj we własnym tempie i na swój własny sposób. Daj z siebie wszystko, a resztę zapomnij. ”

4. Problem: Wypracowanie nie jest zabawne, w rzeczywistości jest nieszczęśliwe
Rozwiązanie: Znajdź coś, co lubisz robić

Jedną z najlepszych części o dorosłości jest robienie tego, co chcesz (w granicach rozsądku). Odnosi się to również do ćwiczeń, mówi Marit Weikel, licencjonowana profesjonalna doradczyni i właścicielka Weikel Health & Wellness. Wybranie ćwiczenia, które jest dla ciebie zabawne, zmieni koncentrację z widoku treningu w taki sposób, aby spalić kalorie, a także cieszyć się przyjemnym sposobem spędzania czasu. Jeśli tańczysz, spróbuj Beachbody’s Country Heat lub CIZE. „Znalezienie czegoś, co lubisz robić tylko dla dobra poruszania się swoim ciałem, może być zupełnie nowym sposobem myślenia” – mówi Weikel.

Innym sposobem na bardziej przyjemny trening jest wyjście na zewnątrz, cieszenie się słońcem i chłodną bryzą. Zatrzymaj się, aby posłuchać ptaków, pogłaskać psa sąsiada lub poczuć zapach róż. Wszystko, co przyniesie szczęście do treningu, pomaga!

5. Problem: Strach przed porażką
Rozwiązanie: Utwórz grupę wsparcia

Ten jest biggie. Ludzie mogą obawiać się porażki, a nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Jeśli nie jesteś na tym, strach może prowadzić do odwlekania, a nawet nie próbować wcale.

Najlepszym sposobem na pokonanie tego strachu jest stawienie czoła temu. Napisz swoje cele fitness, przygotuj plan i powiedz ludziom o swoim planie, aby mogli Cię wspierać i pociągnąć do odpowiedzialności. Lubię mieć kolegę z treningu, żebyśmy trzymali się na dobrej drodze.

„Obejmuj porażkę, to piękna rzecz” – mówi Horton. „Wadą jest uczenie się, a uczenie się jest dobre.” Horton mówi, że za każdym razem, gdy zawodzisz, masz dwie możliwości: albo odważnie wybierzesz próbę ponownie, albo postanawiasz pozwolić, by strach powstrzymał cię przed ponowną próbą, a twój świat stanie się trochę mniejszy. A jeśli raz na jakiś czas pozwolisz, by strach wywoływał strzały, twój świat będzie coraz mniejszy, wraz z twoją pewnością siebie. „Jeśli coś nie idzie dobrze lub zgodnie z twoimi oczekiwaniami, co z tego?”, Woła Horton. „Znajdź ludzi w swoim życiu, którzy będą cię zachęcać i pracować z tobą w pozytywny sposób, aby doświadczenie było niesamowite bez względu na wszystko”.

6. Problem: Ogólnie rzecz biorąc, ekstremalny niepokój związany z wykonywaniem ćwiczeń
Rozwiązanie: Weź lekcje ciała i umysłu

Jeśli twój lęk osiąga wysoki poziom, rozważ rozpoczęcie rutynowych ćwiczeń umysłowych, takich jak joga, tai chi lub pilates. Te formy ćwiczeń pomagają nam nie tylko rozluźnić się i zyskać wygodę w ciele, ale także pomóc nam „zrozumieć siebie od środka”, mówi Railey, który jest także nauczycielem jogi Ashtanga. „Te ćwiczenia pozwalają ci dokonywać wyborów dotyczących tego, co jest dobre dla ciebie i twojego ciała w danym momencie”, mówi. „Ten aspekt jogi jest naprawdę ważny i naprawdę wzmacniający dla osób, które boją się ćwiczeń fizycznych.”

Beachbody ma idealną serię jogi dla początkujących joginów. 3 Week Yoga Retreat zawiera trzech ekspertów od jogi, którzy przeprowadzą Cię przez podstawy jogi, wszystko w zaciszu własnego domu. Możesz rozciągać się, oddychać i próbować nowych ruchów jogi, podczas gdy nikt nie patrzy!

Nie wiesz, jaki rodzaj ćwiczeń jest dla Ciebie odpowiedni? Sprawdź ten quiz, aby dowiedzieć się, które treningi działają.

Dodaj komentarz