7 sposobów, aby popchnąć się mocniej

Więc zrobiłeś pierwszy krok i zacząłeś program ćwiczeń. Gratulacje! Często jest to najtrudniejsza część dopasowania. Ale gdy robisz to samo przez kilka tygodni, możesz pomyśleć o podnoszeniu intensywności treningów, aby popchnąć się mocniej. Wyniki podążają za wydajnością, więc jeśli nie wykonasz treningów, twoje wyniki ulegną stagnacji.
Oto 7 sposobów, aby popchnąć się mocniej
1. Mieć cel

Niezależnie od tego, czy chcesz schudnąć, czy stać się silniejszym, o wiele łatwiej jest się wypchnąć, jeśli wiesz, dlaczego się wypychasz. Podobnie jak w przypadku misji osobistej, posiadanie celu fitness pomoże ci pozostać na dobrej drodze i skupić się. Zapisz to. Powiedz znajomym i rodzinie. Daj sobie odpowiedzialność. Ważne jest, aby cel był konkretny, konkretny i możliwy do osiągnięcia. Nie mów: „Chcę schudnąć”. Zamiast tego określ, jaką wagę chcesz stracić iw jakim czasie. Pozwoli to zmierzyć swoje postępy i utrzymać motywację przez pewien okres czasu.
2. Miej plan

Po wybraniu celu, czas dowiedzieć się, jak go osiągnąć. Użyj programu fitness lub połącz się z trenerem. Fitness nie powinien być losowy; to powinno być zaplanowane. Zacznij od czegoś, co jest na odpowiednim poziomie dla obecnej kondycji. Jeśli dopiero zaczynasz, możesz wypróbować program typu 21-dniowa poprawka lub PiYo. Jeśli masz wyższy poziom sprawności, odpowiedni byłby program typu CORE DE FORCE lub INSANITY. Tak, jakbyś nie prowadził maratonu bez treningu, nie powinieneś skakać z kanapy i wykonywać najbardziej intensywnego treningu. „Najtrudniejszą częścią programu ćwiczeń jest oglądanie go do końca, więc nie chcesz go sabotować, przez co zbyt trudne jest wyjście z bramki” – mówi Steve Edwards, wiceprezes Beachbody ds. Fitnessu i żywienia. „Zasadniczo, po prostu robienie tego jest dużo … na początku.”

7 wskazówek, które sprawią, że poczujesz się trudniej
3. Włącz go

Kiedy już poczujesz się komfortowo z treningami, nadszedł czas, aby zacząć trochę naciskać na siebie. Ale pamiętaj, musisz najpierw nad tym zadbać. W zależności od tego, jak bardzo jesteś odpowiedni na początku, ilość czasu, którą powinieneś poczekać, zanim zwiększiesz intensywność, jest różna. „Dostosowanie się do nowego ćwiczenia zajmuje twoje ciało od 3 do 12 tygodni” – mówi Edward. „Im jesteś monter, tym szybciej reagujesz. Mając to na uwadze, zechcesz zaplanować program, który od czasu do czasu miesza różne rzeczy. ”

Edwards wyjaśnia, że ​​łatwo jest rozmasować mięśnie na początku programu, ale zawsze chcesz zachować trochę w rezerwie. „Chcesz trochę bolesności, ale nie za dużo” – mówi. „Jak tylko nie będziesz już boleć, zwiększ intensywność.”

Istnieje kilka sposobów na podniesienie poziomu treningu. Możesz iść szybciej, skakać wyżej lub po prostu podnosić więcej ciężarów. „Zmieniaj zespoły lub zwiększaj wagę, więc zbliżasz się do niepowodzenia, a czasami kończy się niepowodzeniem, pod koniec każdego zestawu” – mówi Edwards. „Ta dodatkowa intensywność zmusi twoje ciało do przystosowania się i obrócenia tej linii poprawy w niebo.”

Innym sposobem na osiągnięcie maksimum jest połączenie wielu treningów w jeden dzień. To świetny pomysł, zwłaszcza jeśli ćwiczysz na coś w rodzaju triatlonu, wyścigu Spartan lub BODathon.
4. Skoncentruj się na wszystkich elementach

Kiedy przesuwasz swoje ciało do granic możliwości, musisz dać mu wszystko, czego potrzebuje. Obejmuje to odpoczynek i prawidłowe żywienie. W przypadku krótszego programu, takiego jak 21-dniowa korekta, naprawdę nie trzeba włączać dni odpoczynku do harmonogramu treningu. Jednak dłuższe programy, takie jak P90X, TurboFire i harmonogram szkoleń BODathon, mają wbudowane w nich tygodnie naprawcze. Aktywne odzyskiwanie pozwala Twojemu ciału nadal się poruszać, ale pomaga także odświeżać i regenerować mięśnie.

Oprócz dbania o swoje mięśnie, musisz je również napędzać. Jedzenie napędza twoje ciało, ale tylko czyste jedzenie da ci energię, której potrzebuje twoje ciało, aby zepchnąć się jak najmocniej. „Niezdrowe jedzenie jest określane jako” puste kalorie „, ponieważ ma niską zawartość witamin, minerałów i innych składników odżywczych”, wyjaśnia Denis Faye, dyrektor odżywiania Beachbody’s. „Brak niektórych z tych składników odżywczych, takich jak żelazo lub różne witaminy witaminy B12, ma bezpośredni wpływ na poziomy energii. Inne niedobory składników odżywczych mogą być bardziej podstępne, podobnie jak brak jodu może ostatecznie wpłynąć na tarczycę. ”

Nie tylko musisz jeść odpowiednie rodzaje żywności, musisz również jeść odpowiednie ilości. Aby mieć energię, aby mocno naciskać, musisz jeść wystarczająco dużo, aby nie czuć się ospałym lub nieostrym. „Płaskie wyżyny są całkiem dobrym wskaźnikiem, że jesz” – mówi Faye. Fitness plateau jest wtedy, gdy nie tracisz wagi, ale też nie zyskujesz. Zwiększając ilość spożywanych kalorii, możesz podać swojemu organizmowi więcej paliwa, aby pomóc Ci efektywnie zasilać ciężkie treningi. Jeśli chcesz w łatwy sposób dowiedzieć się, ile i jaki rodzaj jedzenia powinieneś jeść, Plan posiłków na porcje jest prosty i nie wymaga odliczania kalorii.
5. Zdobądź posiłki

Suplementy mogą być niezwykle pomocne, gdy organizm przez dłuższy czas wywiera dużo energii. Mogą pomóc ci przejść przez dłuższe treningi, ale suplementy nie są przeznaczone tylko dla sportowców wytrzymałościowych – mogą być równie pomocne (i ważne) dla każdego krótszego reżimu treningowego. Napoje przedtreningowe, takie jak Beachbody Performance Energize, mogą Cię przepompować, aby ćwiczyć. Dodatkowy zastrzyk energii może zdziałać cuda podczas podnoszenia cięższych ciężarów lub wykonywania cardio na dłużej, niż jesteś przyzwyczajony.

A kiedy zaczniesz odczuwać bolesność, o której była mowa wcześniej, nie musisz cierpieć przez to wszystko sam. Funkcja Beachbody Performance Recover and Recharge pomaga zredukować post-treningowy stan zapalny mięśni, a także wspomaga proces odbudowy mięśni. Więc nie tylko to pomoże ci szybciej odzyskać i złagodzić bolesność mięśni, ale twoje mięśnie również zyskają dodatkowy bodziec, aby stać się jeszcze silniejszym.

7 wskazówek, które sprawią, że poczujesz się trudniej
6. Zachowaj motywację

Sprawność fizyczna może być zarówno ćwiczeniem mentalnym, jak i fizycznym. W niektóre dni po prostu chcesz się poddać, ale wtedy jest kluczem do wypychania się. Istnieje wiele wskazówek, które pomogą Ci pozostać wiernym Twoim celom – poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, co działa, aby utrzymać Twoją motywację. Miej oko na nagrodę, abyś mógł osiągnąć cel, który sobie wyznaczyłeś. „Jest tylko jeden sposób, aby się tam dostać, a to poprzez ćwiczenia i obserwowanie tego, co jesz” – mówi Edwards.

7. Bądź bezpieczny

Chociaż rzucanie wyzwania Twojemu ciału pomaga poprawić kondycję i postęp, nigdy nie powinieneś spychać się aż do obrażeń. „Musisz nauczyć się różnicy między dobrym bólem, który jest obolały, a złym bólem, który sygnalizuje uraz” – mówi Edwards. „Dobry ból z czasem staje się lepszy. Zły stan nasila się. „Wyjaśnia, że ​​dlatego ważne jest, aby uruchomić program z pewną ostrożnością, a następnie stopniowo budować, ponieważ twoje ciało daje ci informację zwrotną. „Ćwiczenie jest ciągłym dialogiem z samym sobą” – mówi.

Jeśli masz trudności z odczytaniem dobrego bólu i zła, bardzo przydatnym może być mieć trenera lub śledzić program bez zbaczania z kursu. „Jednak po skończeniu programu staje się to trudne” – dodaje Edwards. Jeśli jesteś w świetnej formie i chcesz iść dalej, to może być dobrze, ale dobrym pomysłem może być również odpocznienie i powrót do zdrowia, aby zobaczyć, jak twoje ciało naprawdę się czuje. „Nie oznacza to braku ćwiczeń, ale oznacza zwolnienie i refleksję” – mówi. „Dlatego wiele programów Beachbody zawiera sugestie dotyczące harmonogramów konserwacji.”

Twoje ciało jest zdolne do wielkich rzeczy, więc nie powinieneś sprzedawać się krótko. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami naciskaj się mocniej i spraw, aby twoje ciało było jak najlepsze!

Dodaj komentarz