Dlaczego nie tracę wagi?

Teoretycznie utrata wagi powinna być łatwa: uważaj na to, co jesz, pracuj pot i zbieraj nagrody.

Ale odchudzanie nie zawsze wydaje się takie proste. Możesz poczuć się jak robisz wszystkie właściwe rzeczy – i na początku możesz stracić trochę na wadze, ale wtedy możesz dotrzeć do strasznego płaskowyżu utrata masy ciała.

Jestem pewna, że ​​już tam byłeś: podążasz za swoją dietą do T, pociąłeś kalorie, ćwiczysz regularnie i wciąż nie tracisz wagi. Kiedy wkładasz do pracy i wciąż nie upuszczasz funtów, no cóż, to irytujące w głowie. Niestety, nie jest to rzadkie.

Nie poddawaj się. Poniżej znajdziesz 10 powodów, dla których liczba na skali może zostać zablokowana, a także kilka sugestii, jak pomóc Ci ponownie zacząć odchudzać.

I pamiętaj, to podróż. Nawet zanim osiągniesz swoją wagę poprzez zobowiązanie się do zdrowego stylu życia, zaczniesz czuć się silniejszy i nauczyć się zasilać swoje ciało odpowiednimi pokarmami, a nawet możesz znaleźć trening, który kochasz!
10 powodów, dla których możesz walczyć, aby schudnąć

Utrata wagi wymaga pracy, ale nagrody są tego warte: zdrowsze serce, więcej energii i sprawdzanie się w lustrze (i lubienie tego, co widzisz), żeby wymienić tylko kilka.
1. Masz nierealistyczne oczekiwania na utratę wagi

Aby odnieść sukces z utratą wagi, trzeba mieć realistyczne i zdrowe oczekiwania. I cierpliwość! Nie włożyłeś całej dodatkowej wagi w tygodniu lub miesiącu i nie stracisz tego wszystkiego w ciągu tygodnia lub miesiąca. I to jest w porządku.

Możesz również zauważyć, że faktycznie tracisz na wadze, ale zmienia się skład twojego ciała, więc liczba na skali może nie spaść tak szybko, jak chcesz. Większość skal nie odzwierciedla dokładnie ilości wody w systemie, ilości utraconego tłuszczu lub ilości uzyskanych mięśni. Dlatego zachęcamy do robienia zdjęć „przed” i „po” oraz do wykonywania pomiarów.

Kiedy utracisz tkankę tłuszczową, będziesz w stanie zobaczyć, jak twoje ubrania pasują i na zdjęciach. Spójrz na te wyniki „przed” i „po”, aby zobaczyć, co mamy na myśli!

„Często widzę, że klienci są niecierpliwi i, jeśli nie tracą na wadze prawie natychmiast, zmieniają swoje schematy” – mówi Wesley Delbridge, R.D., rzecznik Akademii Dietetyki i Żywienia. „Jednak na początku byli na dobrej drodze; po prostu musieli dać mu więcej czasu. ”
2. Nie spożywaj wystarczającej ilości jedzenia

Dieta super niskokaloryczna i eliminująca – jak te, które prawdopodobnie zatykają obecnie twoje media społecznościowe – zignoruj ​​fakt, że żywność jest paliwem. Kalorie, w tym często podrażnione węglowodany i tłuszcze, są potrzebne, abyś mógł żyć i oddychać … nie mówiąc o schudnięciu w zdrowy sposób.

„Ponieważ nasza waga ciała jest regulowana przez wiele systemów, głodzenie się aktywuje mechanizmy obronne organizmu, aby chronić masę ciała” – mówi Ethan Lazarus, M.D., członek zarządu Obesity Medicine Association.

„Jednym z tych mechanizmów jest obniżenie metabolizmu na jak najniższym poziomie. Generalnie zalecamy, chyba że pod nadzorem lekarza, nie przechowywać kalorii poniżej 1200 kalorii dziennie. ”

3. Nie jesz węglowodanów (ani białka, ani tłuszczu)

Jeśli chodzi o zdrową dietę – niezależnie od tego, czy próbujesz schudnąć – kalorie, które spożywasz, powinny pochodzić z połączenia zdrowych węglowodanów, białek i tłuszczów – wyjaśnia chirurg bariatryczny San Diego, Julie Ellner, M.D.

Pełnoziarniste źródła nierafinowanych węglowodanów (np. Rośliny strączkowe, owoce i surowe warzywa) są niezbędne do utrzymania poziomu energii, aby zmiażdżyć treningi. Włókno znalezione w tych węglowodanach (w porównaniu np. Z rogalikami) pomoże ci pozostać w pełni i sprawi, że będziesz mniej skłonny do przekąszenia czegoś niezdrowego.

Ponadto, gdy spożywasz zbyt mało węglowodanów, twoje ciało nie gromadzi tak dużej ilości glikogenu, czyli zmagazynowanej formy głównego źródła paliwa twojego organizmu, glukozy. A ponieważ każdy gram glikogenu jest przechowywany z trzema gramami wody, skala odzwierciedla to zmniejszenie ciężaru wody. Ale to wszystko: ciężar wody. Tak więc, podczas gdy niższa liczba może być zachęcająca, nie odzwierciedla ona twoich postępów w kierunku ostatecznego celu: utraty tłuszczu.

Oprócz utraty przede wszystkim masy wody, zbyt szybkie odkładanie na węglowodany może spowodować, że będziesz cierpieć na zbyt niskie zużycie energii, co może utrudnić wysiłek związany z utratą wagi, utrzymując Twój siedzący tryb życia i obniżając wydajność treningu.

Potrzebujesz również białka i tłuszczu. Oba pomogą ci czuć się pełnią, ale tłuszcz pomaga również regulować hormony i białko jest niezbędne do budowania beztłuszczowej masy mięśniowej, która jest głównym determinantem twojego metabolizmu – mówi Ellner. Im więcej masz mięśni, tym szybciej twój metabolizm będzie.
4. Nie pracujesz wystarczająco ciężko

Kiedy idziesz na jogging lub długą, powolną jazdę na rowerze, spalasz kalorie, ale twój metabolizm szybko powraca do normy. To jeden z powodów, dla których ćwiczenia o wysokiej intensywności – takie jak kondycjonowanie metaboliczne, które znajdziesz w programach Beachbody, takich jak CORE DE FORCE i 22-minutowy Hard Corps – są lepsze od utraty wagi. Nie tylko spalasz więcej kalorii podczas każdej minuty ćwiczeń, ale także Twój metabolizm utrzymuje się na wysokim poziomie przez wiele dni, a nie godzin.

Kolejna zaleta treningów o wysokiej intensywności: mogą ograniczyć apetyt. Niedawne badania w International Journal of Otyłość dotyczyły siedzących, z nadwagą mężczyzn, którzy albo pracowali w umiarkowanym tempie przez 30 minut, albo wykonywali trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT) przez tyle samo czasu.
5. Wykonujesz treningi Cardio

Kiedy większość ludzi chce schudnąć, pierwszą rzeczą, na którą zwracają uwagę, jest bieżnia, zwana także „tresermill”.

Nienawiść twojego treningu nie pomoże ci trzymać się rutyny treningu. I, może się okazać, że masz większe szczęście, tracąc na wadze, jeśli bierzesz nacisk ze stacjonarnego cardio i skupiasz się bardziej na treningu siłowym.

Według jednego z badań przeprowadzonych na dużą skalę w Harvard School of Public Health, ludzie, którzy spędzili 20 minut dziennie treningu siłowego zyskały mniej tłuszczu z brzucha w ciągu 12 lat w porównaniu do tych, którzy zarejestrowali taką samą liczbę minut na cardio.

„Nawet jeśli przestrzega się zdrowej diety w celu utraty wagi z odpowiednim białkiem, nie tracimy 100 procent tłuszczu”, mówi Lazarus. „Tracimy część tkanki tłuszczowej i częściową beztłuszczową masę ciała (mięśnie), a straty w beztłuszczowej masie ciała mogą powodować spowolnienie metabolizmu”.

„Trening siłowy – czy to przy pomocy ciężarków, jogi, pilatesu, czy innego treningu opartego na oporności – jest ważny dla zachowania beztłuszczowej masy ciała i metabolizmu. Pomyśl o tym: Trening siłowy daje Twojemu ciału większy silnik. Ten większy silnik spala więcej gazu, co cię oprowadza po mieście – wyjaśnia Lazarus.

Cardio z pewnością może być częścią twojej rutyny odchudzającej, ale staraj się włączać sesje podnoszenia ciężaru i obwody masy ciała do rutyny kilka razy w tygodniu.

6. Próbujesz zmienić swój cały styl życia na raz

Przechodzenie na dietę brzmi jak tylko jedna prosta zmiana. Ale w rzeczywistości, przestrzeganie zdrowej diety i planu odchudzania może obejmować zakupy nowych produktów spożywczych, uczenie się nowych przepisów, zmianę sposobu spędzania czasu po pracy, potencjalnie wstanie wcześniej, aby ćwiczyć, zwiększenie liczby kroków, zwalczanie pragnień fast-food, picie większej ilości wody i wiele więcej.

7. Nie zwracaj uwagi na wskazówki swojego ciała

Próba przynależności do klubu z czystą płytą może utrudnić wysiłek na utratę wagi, ponieważ ignoruje sposób, w jaki organizm reguluje przyjmowanie pokarmu: głód i sytość.

„Zwracanie uwagi na to, jak każdy kęs sprawia, że ​​ciało czuje, ma kluczowe znaczenie dla uzyskania kontaktu z tym, ile faktycznie potrzebujemy żywności, a także z tym, jakie rodzaje produktów spożywczych sprawiają, że czujemy się dobrze i energetyzowani, a nie zmęczeni” – mówi Ellner.

Ona zaleca jedzenie, gdy jesteś trochę głodny i przestać jeść, gdy jesteś trochę pełny. Chociaż przegląd dotyczący zdrowia publicznego z 2014 r. Sugeruje, że intuicyjne odżywianie jest lepszą taktyką w utrzymaniu ciężaru niż w odchudzaniu, wykazano, że poprawia ona zdrowie psychiczne i czynniki zdrowia fizycznego inne niż wskaźnik masy ciała.

Jeśli znajdziesz się grawitacyjnie w kuchni lub w szufladzie z przekąskami na biurku, zadaj sobie pytanie: „Czy naprawdę jestem głodny?” Często jemy z przyzwyczajenia, nudy i stresu. (Albo dlatego, że mylić głód z pragnieniem!)

Kiedy jesz, nieszablonowe rozrywki, takie jak telewizor, komputer i telefon, mogą naprawdę pomóc w doskonaleniu i rozpoznaniu, kiedy zjesz wystarczająco dużo, mówi Ellner.
8. Jesz więcej niż myślisz, że robisz

„Kiedy ludzie śledzą pożywienie po raz pierwszy, zwykle są zszokowani, gdy widzą, co naprawdę jedzą przez cały dzień” – mówi Spencer Nadolsky, DO, dyplomowana amerykańska rada lekarza medycyny Obesity Medicine. .

Nie musisz robić tego wiecznie, ale śledzenie każdej rzeczy, którą spożywasz przez zaledwie tydzień, może pomóc w zwiększeniu świadomości tego, co jesz i gdzie dostajesz nadmierne kalorie lub cukier, mówi Nadolsky.

Pamiętaj, aby śledzić wszystko – te małe testy smaku, które bierzesz podczas gotowania lub garść cukierków z biurka współpracownika.

Dodatkowo, jeśli dodasz kolumnę „notatek” do swojego trackera lub dziennika żywnościowego, spisanie tego, jak czułeś się przed każdym posiłkiem, może pomóc ci dowiedzieć się, w jaki sposób twoje emocje, poziomy energii i harmonogram jedzenia wpływają na to, co jesz.

Na przykład, jeśli napiszesz: „Pracowałem przez lunch, a potem mój poziom cukru we krwi całkowicie się rozpadł i czułem się bardzo chwiejny” po twoim wpisie „batonika”, który daje ci dużo więcej informacji na temat tego, co pomoże ci uniknąć tego codziennie 14.00 uruchomienie automatu, mówi Delbridge.

9. Nie osiągasz wystarczająco dobrego snu

Tylko dlatego, że możesz „przebrnąć” przez mało snu, nie oznacza to, że możesz się tak dobrze rozwijać – szczególnie jeśli chodzi o utratę wagi.

„Kiedy śpimy, tłuszcz w ciele wytwarza dwa ważne hormony, leptynę i adiponektynę” – mówi Lazarus. „Leptyna jest naturalnym hormonem tłumiącym apetyt w organizmie, a adiponektyna pomaga w lepszym reagowaniu organizmu na insulinę”.

Wyjaśnia: „Po niedostatecznym śnie, oprócz zmęczenia, o którym wszyscy wiemy, jest najgorszym wrogiem Dietera, będziemy głodni i pożądamy węglowodanów”.

10. Spędzasz dużo czasu siedząc lub nieaktywny

Uderzanie treningów jest wspaniałe, ale dla optymalnych rezultatów nie powinieneś ograniczać ruchu do swoich treningów, mówi Nadolsky, zauważając, że to twoja całkowita ilość codziennej aktywności naprawdę ma znaczenie dla utraty wagi.

Niestety, po prostu ćwiczenia przez 30 lub 60 minut dziennie nie wyprowadzają cię z trybu osiadłego, a badania opublikowane w International Journal of Behavioral Nutrition and Physical Activity pokazują, że regularni ćwiczący spędzają tyle samo czasu w porównaniu do tych którzy pomijają swoje treningi.

Spróbuj zintegrować to, co Nadolsky nazywa „przekąskami” przez cały dzień. Raz na godzinę wstań i chodź dookoła swojego biura, wykonuj pojedyncze zestawy przysiadów lub po prostu ciesz się kilkoma ciągłymi odcinkami. Weź udział w chodzącym spotkaniu, porzuć schody ruchome na schodach lub skorzystaj z koszyka, a nie z koszyka na zakupy, gdy kupujesz kilka rzeczy w supermarkecie.

Nasi partnerzy:

https://dogin.pl/
https://dogin.pl/sitemap.xml
http://www.brugo.pl/
http://www.brugo.pl/sitemap.xml

One Reply to “Dlaczego nie tracę wagi?”

  1. W ramach rozluźnienia od diety polecam zagrać w coś.

Dodaj komentarz