5 podstawowych modyfikacji jogi w celu uzyskania klientów dotkniętych otyłością

Osoby, które mają fizyczne ograniczenia związane z otyłością mogą postrzegać jogę jako zastraszającą, niewygodną, ​​a nawet niemożliwą do podjęcia. Jednak w rzeczywistości korzyści z praktyki jogi są dostępne dla każdego kształtu i wielkości ciała.

Podstawowe zalety jogi to wzmacnianie, poprawa elastyczności oraz równowaga fizyczna i emocjonalna. Dodatkowe potencjalne korzyści to lepsza postawa, poprawa zdrowia układu krążenia i krążenia, zwiększona ostrość i bardziej pozytywna samoocena i perspektywy. Wielu nauczycieli jogi dokłada wszelkich starań, aby podkreślić, że praktyka jogi polega na tym, aby pokazać się i starać jak najlepiej. Oddychanie i utrzymywanie postawy najlepiej jak potrafisz, jest tym, co wzmacnia praktykę, a nie liczbą zwrotów akcji w twoim fizycznym preclu.

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym joga jest łatwiejsza i bardziej dostępna dla klientów, którzy zamieszkują większe ciała, niezależnie od tego, czy korzystasz z jogi jako rozgrzewki, ucząc jogi, czy zachęcając klientów do samodzielnego uprawiania jogi. Wprowadzając klientów do jogi w sposób bezpieczny fizycznie i emocjonalnie, możesz otworzyć świat korzyści dla klientów, którzy mogą nie być skłonni do samodzielnego wypróbowania tego.

Oto kilka modyfikacji, które możesz zaoferować pacjentom dotkniętym otyłością, aby mogli cieszyć się korzyściami płynącymi z jogi bez stresu i zastraszania.
Ditch Hip-width Distance

Bardzo często posągi jogi zaczynają się od instrukcji: „Rozstaw stopy na szerokość biodra”. Jednak dla klientów dotkniętych otyłością ten pozornie prosty początek może być skomplikowany i najeżony. Ponieważ umieszczenie stóp na wysokości biodra może nie dać wystarczająco dużo miejsca na większe uda, ta konkretna instrukcja może wywołać dyskomfort i niestabilność. Oto modyfikacja ułatwiająca komfort i równowagę podpory: Zastąp cue „odstępem biodrowym” od „Umieść swoje stopy w pewnej odległości od siebie, abyś stał stabilnie”.
Wykorzystuj stojące pozy

Może to być trudne dla klientów dotkniętych otyłością, aby łatwo poruszać się w górę iw dół z podłogi. Z tego powodu, planuj początkowe jogi jako stojące, co zapewni przyjazne wprowadzenie. Górska pozę, drzewiaste pozy i początkowe pozy wojownika są doskonałym sposobem na rozpoczęcie praktyki jogi, a także pozwalają rosnąć i pogłębiać się jako praktykujący jogę.

W przypadku klientów dotkniętych otyłością ważne jest, aby wykorzystywać stojące skręty, ponieważ skręcanie na podłodze może nie być łatwo dostępne bez dyskomfortu. Supine Spinal Twist and Seated Spinal Twist to dwa wspólne skręty podłogi, które można łatwo zastąpić stojącymi ułożeniami oferującymi ten sam ruch obrotowy. Twisted Goddess i Revolved Side Angle pozy są łatwo dostępnymi zwrotami akcji.
Forsake Forward Folds

Fałdy naprzód mogą nie być dostępne dla klientów, którzy mają duży ciężar w okolicy brzucha, a prośba o wykonanie tych zakrętów może powodować dyskomfort i słabą równowagę. Zamiast tego rozważ fałdy jako ruch bardziej na zewnątrz niż ruch w dół. Ścięgna i dolna część pleców będą miały takie samo rozciągnięcie i wzmocnienie, jak górna część klamry na biodrze. W rzeczywistości, „zawias w biodrze” jest odpowiednio zmodyfikowaną wskazówką „zagięcia do przodu”. Klient dotknięty otyłością może skończyć zawiasowo pod kątem 90 stopni niż sięgać po podłogę, ale może cieszyć się podobnymi korzyściami fizycznymi.

Korzystanie z rekwizytów może pomóc w modyfikacji ruchów zginających się do przodu i zapewnić równowagę. Na przykład, jeśli pies skierowany w dół jest niedostępny dla twojego klienta, zaoferuj krzesło dla rąk. W tym zmodyfikowanym Downward Dog, twój klient może sięgnąć w przybliżeniu do połowy i nadal odczuwać to samo uczucie z tyłu nóg i pleców.

Ręce połączone

Ze względu na różne proporcje rozmiarów ciała, proszenie klientów, na które wpływ ma otyłość, aby „związali ręce za plecami” może powodować ból, stres lub po prostu niemożliwe. Zamiast pytać o to, zachęcaj klientów do „sięgania do tyłu podczas przesuwania łopatek w kierunku do siebie”. Wyeliminowanie oczekiwań związanych z spotkaniem rąk zapewni klientowi bezpieczniejszą i wygodniejszą pozycję, jednocześnie otwierając skrzynię i pracując na barkach i ramionach. ramiona.
Zmodyfikuj środowisko ćwiczeń

Podobnie jak w przypadku wszystkich nowych ćwiczeń, chcesz mieć pewność, że twój klient czuje się fizycznie bezpieczny i wspierany emocjonalnie. Jeśli twój klient wyrazi obawy związane z uczestnictwem w jodze, może być korzystne otworzenie szczerej rozmowy na temat tego, co sprawi, że poczuje się najbardziej komfortowo. Podejdź do rozmowy z otwartością na wszelkie bariery, które on może postrzegać, oraz kilka pomysłów na temat tego, co może stworzyć środowisko, które pozwoli na pozytywne doświadczenie jogi.

Jeśli Twoi klienci chcą pogłębić praktykę jogi poza zakresem szkolenia, pomóżcie im rozważyć następujące kwestie, aby mieć pozytywne otoczenie:

Wiele studiów jogi oferuje zajęcia dla większych ciał, co gwarantuje nauczycielowi odpowiednie modyfikacje. Jeśli to nie jest dostępne, upewnij się, że Twój klient znajduje nauczyciela znającego istotne kwestie. Zadbaj o to, by klienci dzwonili do studia jogi i pytaj o doświadczenia nauczycieli.
Niektórzy klienci wolą ćwiczyć samotnie, dopóki nie poczują się bardziej komfortowo. Istnieje wiele zasobów internetowych i filmów poświęconych jodze specjalnie dla osób dotkniętych otyłością. Czucie się komfortowo z własnymi modyfikacjami przed przystąpieniem do klasy oznacza, że ​​nie będą musieli całkowicie polegać na wskazówkach instruktora.

Na koniec upewnij się, że twoi klienci rozumieją, że joga jest otwarta i korzystna dla każdego. Nie chodzi o to, w jaki sposób praktykuje się jogę, która jest ważna; wartość polega na zwykłym ćwiczeniu w ogóle.

Dodaj komentarz